شنبه 26 مارس 11 | 09:00

۵ ضربه مهلک وزارت اطلاعات به دشمنان ملت در سال ۸۹

۵ دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان (عج) تنها به چند موردی که در رسانه‌ها مطرح شده، ختم نشده است؛ چرا که آن‌ها تامین امنیت کشور را در عرصه‌های مختلف محقق کردند و با عملیات‌ها و برنامه‌های متعدد و دقیق، حد نصاب جدیدی از فعالیت‌های این وزارتخانه را بر جای گذاشتند که تنها بخش اندکی از این اقدامات قابلیت انتشار در رسانه‌ها را داشته‌اند.


نوروزنامه تریبون مستضعفین –اگر بخواهیم یکی از ارکان و وزارتخانه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را که طی سالیان پس از انقلاب عملکردی در خور توجه داشته است، برشمردیم، قطعاً وزارت اطلاعات به عنوان اصلی‌ترین وزارت خانه کشور که وظیفه حفظ امنیت و ثبات در کشور را دارد، بسیار حائز اهمیت است.

به فرموده رهبر معظم انقلاب که در روزهای پایانی سال گذشته و در بازدیدی ۶ ساعته از این وزارتخانه صورت گرفت، این وزارتخانه از معدود وزارتخانه‌هایی است که با توان نسل جوان برآمده از انقلاب و به صورت کاملا بومی و بدون الگوپذیری از دیگر مجموعه‌های اطلاعاتی دنیا توانسته نقش بسیار موثری در ثبات و امنیت کشورمان و حتی در سطح منطقه استراتژیک خاورمیانه ایفا کند.

در همین راستاست که فعالان سیاسی معتقدند این وزارتخانه همواره با تکیه بر نیروهای متعهد و ارزشمند خود توانسته است یک گام جلو‌تر از دیگر سازمان‌ها و نهادهای کشوری حرکت کند و در حفظ آرمان‌های مقدس انقلاب و نظام اسلامی نقشی ارزشمند داشته باشد.

در سالی که گذشت هم وزارت اطلاعات با اهتمام سربازان گمنام امام زمان (عج) توانست بسیاری از توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی سازد که با توجه به شرایط امنیتی، ذکر همه آن‌ها در رسانه‌ها صورت نپذیرفته است.

بد ندیدیم در آستانه نوروز ۹۰ نگاهی به برخی از دستاوردهای این وزارتخانه در سالی که گذشت داشته باشیم؛ البته دستاوردهایی که بخش بسیار اندکی از اقدامات و تلاش‌های این مجموعه است که قابلیت انتشار داشته است.

۱– دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی/ ضربه مهلک بر پیکره سیستم موساد
در سال گذشته وزارت اطلاعات با اتخاذ رویکردی تهاجمی با اشرافیت کامل بر روی فعالیت سرویسهای امنیتی بیگانه به خنثی سازی فعالیت‌های ضد امنیتی آنان پرداخت این امر باعث شد که وزارت اطلاعات همواره یک سرو گردن از رقیب‌های اطلاعاتی خود عمل کرد.

یکی از موفقیت‌های قابل توجه وزارت اطلاعات در سالی که گذشت دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی دانشمند و استاد برجسته دانشگاه کشورمان بود. در آستانه سالروز شهادت شهید علیمحمدی، وزیر اطلاعات از شناسایی و نابودی شبکه‌های اطلاعاتی موساد در کشورمان خبرداد و به دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی اشاره کرد.

وزارت اطلاعات با صدور بیانه‌ای با بیان نحوه‌ی دستگیری عوامل ترور شهید علیمحمدی به نقش سرویس‌ امنیتی موساد اشاره و عنوان کرد: عملیات همه جانبه شناسایی و دستگیری اینجاسوسان و تروریست‌ها با تمرکز اطلاعاتی و امنیتی بر روی سرنخ عوامل و شبکه‌های وابسته به رژیم صهیونیستی آغاز شد و پس از ماه‌ها مجاهدت‌های خاموش و اقدامات پیچیده و چند لایه آفندی و پدافندی و نفوذ به عمق اطلاعاتی رژیم صهیونیستی منجر به کشف اطلاعات بسیار مهم و حساس از تیم‌های جاسوسی و عملیاتی موساد شد که در پی آن ضربات سهمگینی به ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی وارد شد.

۲- دستگیری تروریست‌های وابسته به کشورهای غربی
در آبان‌ماه سال ۸۹ نیز رسانه‌ها از دستگیری ۴ تروریست وابسته با انگلیس در شهر مریوان و کشف مقادیری سلاح و اسناد از این گروه تروریستی توسط وزارت اطلاعات خبر دادند.

در اعترافاتی که افراد دستگیر شده کرده بودند آمده است که در دو سال گذشته ۵ ترور انجام داده‌اند و قرار بود بابت هر عملیات ۲۰ هزار دلار دستمزد بگیرند ولی تا زمان دستگیری، تنها ۸۰۰۰ دلار آن را دریافت کرده بودند.

۴ تروریست دستگیر شده از اعضای گروهک کومله بودند که بر اساس اعتراف دستگیر‌شدگان، رهبر آنان خود نیز پیش از این چندین ترور انجام داده بود.

البته باید توجه داشت که وزارت اطلاعات همواره در عملیات‌های مشابه موفق به دستگیری عوامل ترور وابسته به غرب در گوشه و کنار کشور شده‌است و این امر نکته‌ای قابل توجه در خنثی سازی تحرکات تروریستی در کشورمان بوده است.

۳– آزادسازی دیپلمات ربوده شده ایرانی در پاکستان
۲۳ آبان ۱۳۸۷ گروه‌های مسلح در پیشاور پاکستان با حمله به حشمت الله عطارزاده دیپلمات ایرانی محافظ وی را به قتل رسانده و خود وی را به گروگان گرفته بودند. عطارزاده قریب ۱۷ ماه در اسارت تروریست‌ها بود تا اینکه سرانجام در فروردین ماه ۸۹ با تلاش سربازان گنمام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات و در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی، این دیپلمات ربوده شده ایرانی در پاکستان آزاد و به کشور بازگردانده شد.

آزادی عطارزاده در طی یک کار پیچیده و دقیق اطلاعاتی رخ داد و به دنبال چهار مرحله مبادله این دیپلمات ایرانی میان اشرار انگلیسی‌زبان، پس از شناسایی اطلاعاتی محل مبادله، سربازان گمنام امام زمان (عج) در نقش گروه چهارم نامبرده را از گروه سوم تحویل گرفته و بلافاصله عملیات نجات برای انتقال عطارزاده به کشور آغاز می‌شود و سپس بعد از چند روز جابجایی و گذشتن از مناطق خطرناک این آزاده دیپلمات با سرافرازی به میهن اسلامی باز گردانده می‌شود.

به دنبال این اقدام افتخارآفرین وزارت اطلاعات، کمیسیون امنیت ملی مجلس از نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و سربازان گمنام امام‌زمان (عج) به خاطر انجام عملیات موفق آزادسازی حشمت‌الله عطارزاده تقدیر و تشکر کرد.

۴– جدیت وزارت اطلاعات برای انهدام شرکت‌های هرمی در کشور
شناسایی و انهدام شرکت‌های هرمی از ابتدای امسال در دستور کار ویژه وزارت اطلاعات قرار گرفت و این امر به شناساس و متلاش شدن چند شرکت بزرگ هرمی طی سال ۸۹ در مناطق مختلف کشور انجامید. متلاشی شدن یکی از این شرکت‌های معروف، به گلدگوئیست که با جمع‌آوری هشت میلیارد دلار و دو میلیون عضو در سطح کشور فعال بود از جمله اقدامات اساسی وزارت اطلاعات در انهدام شرکت‌های هرمی در این سال بود.

همچنین در هفدهم اسفندماه سال ۸۸ سربازان امام زمان (عج) موفق به انهدام یکی از بزرگ‌ترین شرکت هرمی کشور با ۵۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری شدند. با عملیات وزارت اطلاعات ۳۰ نفر از سرشبکه‌های اصلی شرکت هرمی کوئست اینترنشنال دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. این اخلالگران اقتصادی به عنوان رابطین اصلی شرکت غیر قانونی گلدکوئست با مدیران خارجی آن در ارتباط بوده و طی سفرهای متعدد به خارج از کشور و برگزاری جلسات مختلف اقدام به برنامه ریزی جهت کلاهبرداری و اغفال هموطنان می‌کردند.

سرشبکه‌های باند مذکور، طی دو سال در نقاط مختلف کشور ضمن فریب بیش از ۳۰۰ هزار نفر، بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده که بخش اعظم آن به حساب‌های شرکت در خارج از کشور واریز و مبلغی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان نیز در داخل توزیع شده است.

سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنین در اواخر فروردین ماه سال جاری در اقدام دیگری در استان قم یک شبکه جعلی هرمی با نام «وال استریت» را شناسایی و طی عملیاتی مدیر این شرکت به همراه ۱۸ نفر از همدستانش را دستگیر و روانه زندان کردند.

۵- موفقیت‌های دیگر سربازان گمنام امام زمان (عج)
دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان (عج) تنها به موارد بالا ختم نشده است؛ چرا که آن‌ها تامین امنیت کشور را در عرصه‌های مختلف محقق کردند و با عملیات‌ها و برنامه‌های متعدد و دقیق، حد نصاب جدیدی از فعالیت‌های این وزارتخانه را بر جای گذاشتند.

دستگیری عوامل به شهادت رساندن «ماموستا برهان» امام جمعه موقت و امام جمعه مسجد قبای سنندج و ماموستا محمد شیخ الاسلام نماینده مردم سنندج در مجلس خبرگان رهبری، دستگیری وهابیون جنایتکار در استان آذربایجان غربی، شناسایی و دستگیری عوامل اصلی انفجار زندان ایلام، کشف محموله بزرگ گیرنده‌های ماهواره‌ای در نوشهر، کشف ۴ تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان و موارد متعدد دیگری از کشفیات مواد مخدر و قاچاق در نقاط مختلف، دستگیری تروریست‌های بمب‌گذار، متلاشی کردن یک باند ناامنی اجتماعی و جعل اسناد دولتی در کرمانشاه و… از جمله برخی اقدامات مهم وزارت اطلاعات بوده است.

فعالیت‌های وزارت اطلاعات در عرصه اقتصادی نیز با جدیت بیشتری دنبال شد و به دنبال تلاش‌های عمیق و دقیق این وزارتخانه، سرشبکه‌های باندهای گوناگون دلالان و اخلالگران اقتصادی دستگیر شدند. افرادی که با پوشش پیمانکار، مجری، ناظر و مهندس ضمن تبانی اقدام به عقد قرارداد صوری و کلاهبرداری می‌کردند یا به طرق مختلف سعی در بدست آوردن پول‌ها و امکانات نامشروع داشتند.

***

راهبرد انقلابی و آینده روشن وزارت اطلاعات
سربازان امام زمان (عج) با پایبندی به ارزشهای انقلاب اسلامی و استفاده از توان، دانش و تخصص بومی توانسته‌اند نقش مهمی در تحولات کشورمان و سطح منطقه ایفا کنند.

امروز وزارت اطلاعات با ورود به عرصه جنگ نرم با ظرفیت بالایی که در این امر بنابر تجربه‌ای سی سال انقلاب کسب کرده است درصدد آن است که با عملکرد پیش‌دستانه و تهاجمی و در دست گیری ابتکار عمل حربه‌های دشمنان را تحت کنترل خود درآورد و به عنوان پشتوانه مقتدر برای پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران عمل کند.

  1. hamed313
    28 مارس 2011

    دمه همشون گرم خدا حفظشون کنه
    اللهم اعجل الولیک الفرج

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: