چهارشنبه 16 مارس 11 | 16:51

بحرین قربانی حاشیه خبری «زلزله ژاپن» و «جنایات قذافی»

مهم‌ترین مسئله این است که قیام بحرین نه شیعی است نه ایرانی! این دو دسته‌بندی آن چیزی است که رژیم آل خلیفه برای توجیه سرکوب‌گری قیام مردمی و همراه کردن جهان عرب با خود، در حال تبلیغ آن است. قیام مردم بحرین کاملا یک قیام انسانی است!


تریبون مستضعفین – اکنون بیش از یک ماه است که قیام‌های مردمی در خاورمیانه و شمال آفریقا در جریان است. با سقوط بن علی زین العابدین دیکتاتور تونس و مبارک دیکتاتور مصر روند انقلاب و اعتراضات مردمی در این کشورها تسریع یافت و شوری زیاد در مردم تحت ستم حکام عرب به وجود آمد.

قیام مردم بحرین نیز در این میان، کمی بعد از تونس و مصر آغاز شد. اما ماجرا این است که همه‌ی افکار عمومی به لیبی و یکی دو کشور دیگر که انقلاب به صورت نصفه نیمه در ‌آن‌ها در جریان است معطوف شده است، و مردم بحرین و فجایعی که آن‌جا به وسیله آل سعود در جریان است، مورد بی توجهی قرار گرفته است.

از سوی دیگر زلزله شدید و ویرانگر ژاپن اذهان عمومی جهانیان را از موضوع اعترضاات مردمی کشورهای خاورمیانه تا حد زیادی منحرف نموده است. به همین دلیل اعتراضات مردمی در عربستان به علت همزمانی با وقوع این حادثه، از پوشش خبری بسیار کمی برخوردار شد و از سوی دیگرلشکرکشی آل سعود به بحرین برای کمک به هم پیمان خود، در بی خبری و بی توجهی نسبی در حال انجام است!

طبیعی بود که استکبار جهانی یک نقطه را برای برخورد با انقلاب‌های منطقه انتخاب کند تا با قتل عام، به دومینوی قیام‌ها پایان دهد. همان اتفاقی که در سال‌های اول پیروزی انقلاب در عربستالن و خود بحرین و بعضی کشورهای منطقه اتفاق افتاد.

بحرینی‌های خارج از بحرین و کسانی که در این مدت در بحرین بوده‌اند مهم‌ترین نیاز بحرین را اطلاع رسانی می‌دانند!

مهم‌ترین مسئله این است که قیام بحرین نه شیعی است نه ایرانی! این دو دسته‌بندی آن چیزی است که رژیم آل خلیفه برای توجیه سرکوب‌گری قیام مردمی و همراه کردن جهان عرب با خود، در حال تبلیغ آن است. قیام مردم بحرین کاملا یک قیام انسانی است!

تجمع دانشجویان مقال سفارت بحرین

بحرینی‌ها به همراه دانشجویان ایرانی فردا ساعت ۹:۳۰ مقابل سفارت بحرین تجمع خواهند کرد. (آدرس سفارت بحرین: خیابان آفریقا – نبش کوچه ژوبین قبل از جهان کودک پلاک ۲۴۸)

برخی از سایت‌های بحرینی:

http://bahrainonline.org/showthread.php?t=260308

http://www.olamaa.net/new/index.php

http://www.albayan.org/

http://bahrainonline.org/forumdisplay.php?f=3

http://ahrarbh.info/

http://www.vob.org/ar/index.php

http://www.alwefaq.org/#

http://www.shaheed-bh.com/

http://www.bhrws.org/

http://www.thowrat.com/bahrain/index.php

http://www.shaheed-bh.com/showthread.php?p=656597#post656597

http://bha7rar.co.cc/bh/

http://www.aldemokrati.org/

http://bhrs.org/Home_Page.aspx

http://www.altaqadomi.com/

http://www.alostad.net/

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.