یکشنبه 20 مارس 11 | 00:11
دبیر کل حزب الله لبنان:

اگر آمریکا راستگو بود، قطعنامه ضد اسرائیل را وتو نمی‌کرد!

تلاش‌های دولت بحرین برای نشان دادن تظاهرات این کشور به عنوان تظاهراتی مذب شیعه و طایفه‌ای خاص با هوشیاری تمام مردم این کشور، ناکام ماند. هدف تظاهرات مردم بحرین در ابتدا برکناری حکومت و سقوط نظام نبود ولی به علت استفاده دولت از خشونت برای مقابله با مردم، برکناری و سقوط نظام هدف اصلی مردم قرار گرفت.


تریبون مستضعفین – سید حسن نصر الله راس ساعت ۲۰:۳۰ شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۸ به وقت تهران، در مورد حوادث اخیر رخ داده در خاورمیانه و شمال آفریقا و مسائل داخلی لبنان سخنرانی نمود. اهم مطالب مطرح شده از سوی وی بدین شرح است:

انقلاب‌های جوامع عربی نشان دهنده اراده مردم این کشورها است و مرتباط دانستن آن به آمریکا و غرب ظلم بزرگی به ملت جوامع عربی است.

ملتی که از جان باختن نمی‌ترسد و برای پیروزی خود خون اهداء می‌کند نمی‌تواند از سوی آمریکا تحریک شده باشد.

دفاع آمریکا از ملت کشورهای عربی بی‌پایه و اساس است زیرا اگر آمریکا طرفدار ملت‌های ستم دیده بود، قطعنامه ضد رژیم صهیونیستی شورای امنیت سازمان ملل را وتو نمی‌کرد.

سید حسن نصرالله از انقلابیون کشورهای عربی خواست تا هدف اصلی خود از برپایی تظاهرات را آزادی فلسطین از چنگال رژیم صهیونیستی قرار دهند تا از دسیسه‌های آمریکا در امان بمانند.

باید به انقلابیون مصر، تونس، بحرین، یمن و لیبی بگویم تظاهرات آنها برای آزادی، پشتیبانی بزرگی برای ادامه مسیر مقاومت تا آزادی فلسطین است.

دبیر کل حزب الله به انقلابیون کشورهای عربی هشدار داد؛ آمریکا سعی دارد با سیاستی دوگانه ضمن ایجاد جنگ داخلی، کشورهای عربی را تجزیه و به قسمت‌های کوچک تبدیل کند.

سید حسن نصرالله ضمن تأیید خبر قطع پخش شبکه المنار از سوی کشورهای غربی، این اقدام را ترس آشکار آنها از آگاهی جوامع عربی و اسلامی دانست.

سید حسن نصرالله به دولت بحرین و یمن هشدار داد که در صورت ادامه کشتار و سرکوب مردم، جنگ داخلی شدیدی در این کشورها رخ خواهد داد.

هیچگاه به سخنان و پیشنهاد‌های آمریکا در خصوص تغییر و اصلاح امور اعتماد نکنید، زیرا آمریکا در تمامی جنایات ضد جوامع عربی، نقش اصلی را ایفا کرده است.

هیچگاه نباید نقش آیت الله خامنه‌ای و ایران در پشتیبانی و حمایت از انقلاب‌های مصر و تونس را نادیده گرفت.

پشتیبانی ایران از انقلاب‌های مصر و تونس به عنوان دخالت در امور داخلی این کشورها نبود بلکه ایران یک وظیفه ایمانی و انسانی را انجام داد.

دولت لیبی با استفاده از خشونت برای سرکوب مردم باعث شد ملت این کشور گزینه‌ای جز حفاظت از خود نداشته باشد و بنابر این تظاهرات مسالمت آمیز آنها به میدان جنگ تبدیل شد.

هدف دولت آمریکا از برگزاری جلسات متعدد در خصوص تحولات سیاسی لیبی دادن فرصت بیشتر به معمر قذافی برای کشتار مردم این کشور بود ولی انقلابیون لیبی با مقاومت خود این دسیسه را خنثی کردند.

کوتاهی اتحادیه عرب در خصوص حل اختلافات جوامع اسلامی با حمایت آمریکا همراه بود و در نهایت باعث دخالت نظامی آمریکا و اروپا در لیبی شد.

مردم لیبی باید در خصوص دخالت نظامی کشورهای خارجی هوشیار باشند و اجازه ندهند کشورشان به دست آمریکا و اروپا اشغال شود.

دولت بحرین باید بداند اگر در ابتدا از راه حل مذاکره و گفتگو به مطالبات مردم خود پاسخ می‌داد هرگز دست به کشتار نمی‌زد و مردم را مخالف با خود نمی‌دید.

تلاش‌های دولت بحرین برای نشان دادن تظاهرات این کشور به عنوان تظاهراتی مذب شیعه و طایفه‌ای خاص با هوشیاری تمام مردم این کشور، ناکام ماند.

دبیر کل حزب الله اعلام کرد که هدف تظاهرات مردم بحرین در ابتدا برکناری حکومت و سقوط نظام نبود ولی به علت استفاده دولت از خشونت برای مقابله با مردم، برکناری و سقوط نظام هدف اصلی مردم قرار گرفت.

سید حسن نصر الله ضمن تشکر از علمای اهل سنت در خصوص حمایت گسترده از انقلاب‌ در کشورهای عربی اعلام کرد، نباید نقش روحانیت در پشتیبانی معنوی از انقلاب جوامع عربی را نا دیده گرفت.

سید حسن نصرالله اعلام کرد، رأی دادگاه ترور رفیق حریری هیچگاه به ایجاد فتنه سنی و شیعه در لبنان نمی‌اجامد زیرا این رأی از نظر ما هیچ ارزشی ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: