شنبه 10 آوریل 10 | 11:33

سپردن‏ خلع‏ سلاح به‏صاحبان‏بمب‌، سپردن‏امنيت‏شهر به‌ دزدهاست

احمدي‌نژاد با بيان اينكه آنها چند كار و سياستگذاري انجام دادند كه همه آن سياست گذاري‌ها عليه بشريت، صلح و در جهت توسعه صلاح هسته‌اي بوده است، يكي از اين كارها را توليد سلاح هسته‌اي بر شمرد و گفت: اگر كشوري سلاح هسته‌اي داشته باشد و از آن استفاده كند، آيا مانع از توسعه سلاح هسته‌اي خواهد شد يا بالاترين مشوق سلاح هسته‌اي همان‌ها هستند كه سلاح هسته‌اي دارند؟


nuclearرییس جمهور در ادامه سخنان خود در جشن ملی هسته ای به سخنان اخیر اوباما مبنی بر کاهش استفاده از سلاح های هسته ای اشاره کرد و آن را نمایشی خواند که جز دروغی بزرگ نیم توان بر آن نام نهاد.

دکتر احمدي‌نژاد تصریح کرد: ملت ايران در انرژي‌ هسته‌اي به نقطه‌اي رسيده كه هيچ قدرتي نمي‌تواند مانع پيشرفت ملت ايران و استفاده كامل و صلح آميز از انرژي هسته‌اي شود.

وي خودباوري و عزم ملت ايران را يك دستاورد مهم‌تر از دستاورد هسته‌اي خواند و افزود: اگر ملتي خود را باور كند، هيچ نقطه‌اي از دسترس او دور نخواهد بود و آن ملت طمع عزت و سرافرازي و امنيت حقيقي را خواهد چشيد.

رئيس جمهور ملت ايران را خودباور‌ترين ملت دنيا ذكر كرد و با اشاره به جلسات گوناگون خود با دشمنان و متخصصان عرصه‌هاي گوناگون خاطرنشان كرد: شرايط امروز، هيچگاه در تاريخ ايران مشاهده نشده است.

احمدي‌نژاد اضافه كرد: در جلسه با هر متخصصي هر نياز كشور را كه روي ميز گذاشتيم و از آنها سئوال كرديم كه آيا مي‌توانيد آن را بسازيد، تا امروز پاسخ منفي نشنيده‌ايم؛ هر نيازي به متخصصان عرضه كرديم، آنها با روي باز و خودباوري، كاملاً پذيرفتند و ايستادند و امروز بدخواهان بخواهند يا نخواهند، ايران هسته‌اي است و هسته‌اي خواهد ماند.

رئيس جمهور انرژي هسته‌اي را يك انرژي پاك و ارزان قيمت دانست و گفت: اگر نيروگاه بوشهر راه‌اندازي شود چقدر به نفع كشور است؟ براي اين نيروگاه هزار مگاواتي در طول سال معادل 7 ميليون بشكه نفت بايد مصرف كنيم كه با قيمت 70 دلار، 500 ميليون دلار هزينه مي‌شود، اما مجموع سوخت هسته‌اي 60 ميليون دلار است، بنابراين يك سوخت ارزان و حتي يك سوخت پاك است.

احمدي‌نژاد مشكل بزرگ جهان را تغييرات شديد آب و هوايي دانست و علت اصلي برخي از اين مشكلات از جمله خشكسالي، سرما، سيل‌ها، آلودگي‌هاي محيطي، بيماري‌ها، ناراحتي‌هاي اعصاب و روان را استفاده از سوخت فسيلي عنوان كرد و از انرژي اتمي به عنوان يك جايگزين بسيار مناسب براي قريب به اتفاق مصرف كنندگان سوخت فسيلي نام برد.

وي با طرح اين پرسش كه در بحث انرژي اتمي چه اتفاقي افتاد؟ يادآور شد: اولين كساني كه به اين انرژي دست پيدا كردند، با هدف نظامي و تسلط بر ملت‌ها به سراغ انرژي اتمي رفتند.

رئيس‌جمهور انرژي اتمي يك نعمت الهي و پر بركت توصيف كرد و ادامه داد: مستكبران و خودخواهان و كساني كه مي‌خواهند ملت‌ها را تحت سيطره خود قرار دهند، از ابتدا به اين انرژي پاك و مفيد رويكرد منفي و ضد انساني داشتند.

احمدي‌نژاد با يادآوري بمباران اتمي هيروشيما و ناكازاكي به عنوان اولين خاطره تاريخي از انرژي اتمي تصريح كرد: در اين زمان بود كه تازه ملت‌ها فهميدند قدرتي در اتمي نهفته است كه با آن مي‌توان كارهاي بزرگ انجام داد.

وي ادامه داد: مستكبران و خودخواهان از ابتدا اين انرژي را در انحصار خود گرفتند تا بر ملت‌ها تسلط پيدا كنند و با سياستگذاري غلط تا به امروز مانع شدند كه اين انرژي در اختيار رفاه و صلح و مصارف مفيد ملت‌ها قرار بگيرد و اخيراً نيز بيانيه صادر كردند كه داشتن بمب اتم را توجيه كنند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه آنها چند كار و سياستگذاري انجام دادند كه همه آن سياست گذاري‌ها عليه بشريت، صلح و در جهت توسعه صلاح هسته‌اي بوده است، يكي از اين كارها را توليد سلاح هسته‌اي بر شمرد و گفت: اگر كشوري سلاح هسته‌اي داشته باشد و از آن استفاده كند، آيا مانع از توسعه سلاح هسته‌اي خواهد شد يا بالاترين مشوق سلاح هسته‌اي همان‌ها هستند كه سلاح هسته‌اي دارند؟

وي اظهار داشت: 60 سال است كه مي‌گويند مي‌خواهيم جلوي توسعه سلاح هسته‌اي را بگيريم، اما همه سياست‌هاي آنها در جهت توسعه سلاح هسته‌اي بوده است.

رئيس جمهور با طرح اين پرسش كه مگر مي‌‌شود كسي سلاح هسته‌اي داشته باشد و ديگران را به نداشتن دعوت كند، تاكيد كرد: انباشت سلاح هسته‌اي بزرگترين مشوق براي توسعه سلاح‌هاي هسته‌اي است، اما وقتي از آنها مي‌پرسيم چرا سلاح هسته‌اي انبار كرديد و آيا مي‌خواهيد عليه ملت‌هاي بكار بگيرد، مي‌گويند براي بازدارندگي ذخيره كرديم!

احمدي‌نژاد افزود: اگر سلاح هسته‌اي بازدارنده است، اولاً چرا ديگران نداشته باشند، چرا‌كه همه دوست دارند از قدرت بازدارندگي برخوردار باشند، ثانياً اين سياست موجب يك رقابت سنگين تسليحات هسته‌اي بين رقبا مي‌شود، زيرا هر كس مي‌خواهد دست بالاتر را داشته باشد تا بازدارنده باشد و اگر كسي دست پايين را داشته باشد، بازدارنده نمي‌شود؛ در اين صورت يك مسابقه تسليحاتي براي نسل دوم، سوم، چهارم، باز‌سازي، اصلاح و ارتقاي سلاح‌هاي اتمي صورت مي‌گيرد.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه اخيراً از بمب هسته‌اي به عنوان تهديد استفاده كردند، خاطرنشان كرد: اگر كسي از سلاح هسته‌اي به عنوان تهديد استفاده كند، موجب منع سلاح هسته‌اي مي‌شود و يا گسترش آن؟

احمدي‌نژاد‌ همچنين گفت: وقتي ملت‌ها را با ابزاري كه در دستتان است، تهديد مي‌كنيد، در واقع ملت‌ها را تشويق مي‌كنيد كه آنها هم اين ابزار را تهيه كنند، بنابراين اينكه مي‌گوييد مي‌خواهيد مانع توسعه سلاح هسته‌اي بشويد، يك دروغ بزرگ است و حتي نمايشي كه چند روز گذشته دولت آمريكا انجام داد نيز، يك دروغ بزرگ است.

وي با بيان اينكه آمريكا بيش از 9 هزار كلاهك هسته‌اي دارد و به گفته خود آنها 2 هزار و 100 مورد از آنها استراتژيك است، يعني در جنگ تعيين كننده و سرنوشت‌ساز است،‌ اظهار داشت: گفتند از اين 2 هزار و 100 بمب، يك سوم را كم مي‌كنيم و به 1500 بمب مي‌رسانيم، يعني در حالي كه چند بمب اتم در ناكازاكي و هيروشيما چه غوغايي به پا كرد و چند نفر را كشت و چه نسل‌هاي را متلاشي كرد، آنها از 9 هزار بمب هسته‌اي مي‌خواهند 600 بمب را ظرف چند سال كنار بگذارند و منت نيز روي سر ملت‌ها مي‌گذارند.

احمدي‌نژاد اظهار داشت: جالب است كه همزمان مي‌گويند ايران متهم است كه چند سال آينده مي‌تواند يك بمب اتم بسازد، اما اگر يك بمب اتم تا اين اندازه براي جهان خطرناك است، 9 هزار بمب شما چقدر براي جهان خطرناك است؟ درحالي كه خودتان مي‌گويد ضرادخانه‌هايتان مي‌تواند چند‌بار كل زمين را منهدم كند؛ خب براي چه آنها را ذخيره كرديد؟ حتماً براي حقوق بشر ذخيره كرديد.

رییس جمهور گفت: همه سياست‌هاي استكبار و كساني كه با برنامه‌هاي هسته‌اي ايران مخالفت مي‌كنند عليه بشر است و بزرگترين خيانت صاحبان سلاح اتمي اين بوده است كه قصد دارند انرژي اتمي را معادل سلاح اتمي تعريف كنند.

وي افزود: چه كسي گفته كه انژي اتمي معادل سلاح اتمي است؟ خود صاحبان سلاح هسته‌اي اين تعريف را ارائه كرده‌اند تا بتوانند اين تكنولوژي را در انحصار خود داشته باشند و مانع از دسترسي ديگر ملت‌ها به اين انرژي پاك شوند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: كشورهاي صاحب سلاح اتمي با انحصار خود در بحث انرژي هسته‌‌اي ملت‌هاي دنيا را از دسترسي به اين منبع پاك محروم كرده‌‌اند.

رئيس جمهور در ادامه اين مراسم خاطرنشان كرد: خيانت‌هاي دولت‌هاي زورگو تنها به عرصه هسته‌اي محدود نمي‌شود و اين دولت‌ها حتي در عرصه‌‌هاي فرهنگي و اقتصادي هم به شيوه‌اي عمل مي‌كنند كه در برنامه هسته‌اي كشور عمل كردند.

وي با بيان اينكه ما مخالف بمب اتم هستيم و بارها اين موضوع را اعلام كرده‌ايم تأكيد كرد: كسانيكه به دنبال بمب اتمي هستند فاقد فرهنگ انساني مي‌باشند و از روابط انساني آگاهي ندارند.

احمدي‌نژاد اظهار داشت: ما معتقديم كه روابط انسان‌ها بايد برپايه عشق و دوستي باشد و هيچ دولتي نبايد به دنبال تسلط بر ملت‌هاي ديگر باشد.

رئيس جمهور با بيان اينكه ما سلاح هسته‌اي را ضد بشر مي‌دانيم گفت: آنهايي كه امروز به دنبال انباشت سلاح هسته‌اي هستند و اين مساله را پنهان مي‌كنند مي‌گويند كه ما به‌خاطر تهديد برخي كشورها كه ممكن است بعدها به سلاح هسته‌اي دست پيدا كنند اين كار را انجام مي‌دهيم كه اين يك دروغ بزرگ است.

رئيس جمهور افزود: كسانيكه به دنبال سلاح هسته‌اي هستند كشورهاي عقب‌افتاده سياسي مي‌باشند و احساس مي‌كنند كه بمب اتم براي آنها برتري مي‌آورد.

احمدي‌نژاد تصريح كرد: امروز دوران اينكه بمب اتم براي كسي برتري بياورد تمام شده است ولي باز هم برخي دولت‌ها اخلاق‌شان مثل اقوام وحشي گذشته است و هر جا كه در منطق كم مي‌آورند به حربه تهديد متوسل مي‌شوند.

وي افزود: كشورهايي كه از منطق بويي نبرده‌اند در صورت مواجهه با هرگونه مشكل دست خود را بر روي سلاحشان مي‌گذارند ولي بايد بدانند كه دوران اين مسائل تمام شده و اين مسائل به تاريخ پيوسته است.

احمدي‌نژاد با اشاره به تهديد هسته‌‌اي ايران از سوي امريكا اظهار داشت: برخي كشورها بيانيه مي‌دهند كه ما بجز ايران به كشور‌هاي ديگر حمله نمي‌كنيم كه اين هم يك دروغ بزرگ است چرا كه شاهد بوديم آمريكا به ژاپن هم حمله كرد و كشورهاي اطراف ايران را مورد تجاوز قرار دارد.

رئيس جمهور سخناني را كه برخي كشورها براي نگهداري سلاح هسته‌اي بيان مي‌كنند توجيهي بي‌مورد دانست و خاطرنشان كرد: اگر واقعا اين كشورها قصد دارند جلوي اشاعه سلاح هسته‌اي را بگيرند بايد ابتدا خود را خلع سلاح كنند و بعد دوستانشان را و بعد از آن به سراغ ديگران بروند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه امروز دوره منطق و فرهنگ و انسانيت است گفت: دوران جنگ و بمب اتم گذشته است و امروز جنگ هسته‌اي معنا ندارد.

وي با بيان اينكه ما با خلع سلاح موافقيم و اين موضوع را بار‌ها اعلام كرده‌ايم ادامه داد: اگر بخواهيم خلع سلاح را به كساني بسپاريم كه خود بمب اتم دارند مانند اين است كه امنيت يك شهر را بدست دزدها بدهيم تا به راحتي تمام اموال را غارت كنند.

رئيس جمهور با بيان اينكه خلع سلاح اتمي از روشي كه در 60 سال گذشته بوده امكان ندارد گفت: براي خلع سلاح بايد دولت‌هاي مستقل دور هم جمع شوند و يك مجموعه جديد و بي‌طرف براي مقابله با تسليحات هسته‌اي درست شود.

احمدي‌نژاد تأكيد كرد: در موضوعات هسته‌‌اي ما اهل تعامل هستيم و حاضريم با ديگران تعامل كنيم و اين موضوع را بارها اعلام كرده‌ايم و در عمل نشان داده‌ايم كه صادق هستيم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.