یکشنبه 20 مارس 11 | 13:18

به حرمت خون­‌های ریخته شده جشن بزرگ نوروز را لغو کنید!

اتحادیه بین المللی امت واحده ضمن اعتراض شدید نسبت به برگزاری «جشن بزرگ نوروز امسال» اعلام می­دارد ضروری است هر چه سریعتر مقامات دولت نسبت به لغو برگزاری این مراسم به حرمت خون­های ریخته شده مجاهد مردان و زنان مصری، لیبی­یایی یمنی و بحرینی اقدام کنند.


تریبون مستضعفین – تشکل امت واحده در واکنش به تصمیم برگزرای مراسم جشن نوروز در زمانی که مردم بحرین تحت حملات سنگین و بی رحمانه‌ی نیروهای امنیتی و نظامی عربستان و بحرین هستند از مسئولین خواستند جشن نوروز را لغو نموده و برگزار ننمایند. متن این بیانیه بدین شرح است:

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده به مناسبت فرا رسیدن سال نو خطاب به مسوولین کشور:

به حرمت خون­های ریخته شده در مصر، لیبی، یمن و بحرین جشن بزرگ نوروز را لغو کنید!

سال جدید میلادی با ورود نمایندگان کشورهای آسیایی به نوار محاصره شده غزه، نوید تغییری جدید در سطح بیداری ملت­های منطقه بود. تغییری که تنها پس از مدت زمان کوتاهی با قیام ملت تونس آغاز شد و با تحرک ملت مسلمان مصر به اوج رسید و نه تنها به شمال آفریقا محصور نماند که گریبان دیکتاتورهای عربی منطقه خلیج فارس را نیز گرفت. حکام جائر عربی نظیر آل سعود نیز برای جلوگیری از تسری این قیام­ها، هر آنچه در توان داشتند به کار بستند؛ از پذیرایی بن علی فراری گرفته تا ارسال نیروهای نظامی برای سرکوب ملت مسلمان بحرین. در کنار تمام نهال­های امید روییده به ایجاد تحولی اساسی بر مبنای اسلام و علیه استکبار جهانی، آنچه همه روزه قلوب را جریحه دار می­سازد و جان را می کاهد، ریخته شده خون هزاران انسان آزاده­ای است که جرمی جز فریاد عدالت و آزادی نداشته­اند. خون­های ریخته شده در میدان التحریر قاهره، شهرهای لیبی، خیابان­های صنعا، میدان لولو منامه همه و همه گواه مجاهدت غیور مردانی است که تاریخ را از نو رقم زدند که: هیات منا الذله!

اینک و در آستانه سال جدید شمسی، چگونه می توان آغاز سال جدید را به جشن و پایکوبی گذراند در حالی که برادران و خواهران مسلمان­مان هنوز اجساد کشته شدگانشان را دفن نکرده­اند؟ کدام انسان آزاده­ای است که درد و رنج برداران و خواهرانش را مشاهده کند و آرام بگیرد؟ در این وانفسای خون و آتش در کشورهای منطقه، خبر برگزاری دومین جشن بین المللی نوروز با دعوت از مقامات بلندپایه از 30 کشور مختلف دنیا، همدردان با ملت­های مسلمان را دچار بهت و حیرت کرده است. به راستی برپایی سنن باستانی با چنین هزینه­های گزاف ـ که یادآور برخی مراسمات دوران ستم­شاهی است ـ و در چنین موقعیت بین المللی چه توجیه و منطقی به دنبال دارد؟

اتحادیه بین المللی امت واحده ضمن اعتراض شدید نسبت به برگزاری «جشن بزرگ نوروز امسال» اعلام می­دارد ضروری است هر چه سریعتر مقامات دولت نسبت به لغو برگزاری این مراسم به حرمت خون­های ریخته شده مجاهد مردان و زنان مصری، لیبی­یایی یمنی و بحرینی اقدام کنند.
والسلام علی من التبع الهدی

  1. hasan
    22 مارس 2011

    این مسلمونهایی که ازشون دم می زنید جنگ ایران و عراق پشت صدام بودن بعدشم اگه ایرانی باشید که شک دارم باشید هیچ وقت نسبت به این تحول عظیم که سالی یکبار رخ می ده انقدر بی تفاوت نمی گذرید ازش من مطمئنم شما ایرانی نیستید یا عراقی هستید یا عرب دو آتشه.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: