شنبه 26 مارس 11 | 15:31

محک آزمایش برای مدعیان اسلام ناب

عماد رضوانیان

مطابق قرآن که می‌فرماید: «چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که (به دست ستمکاران) تضعیف شده‌اند پیکار نمی‌کنید؟‌‌ ..» بر ماست که به وظیفه شرعی خود عمل کرده و به هر طریق ممکن به یاری برادران و خواهران دینی مظلومان برسیم.


تریبون مستضعفین ـ عماد رضوانیان – چندی است که مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در برخی از کشورهای اسلامی‌–عربی به دنبال تغییر وضع موجود هستند. آن‌ها از نحوه‌ی حکومت دولت‌مردان خود که نتیجه‌ای جز وابستگی فراوان و سیطره‌ی بیگانگان برای آن‌ها نداشته است خسته شده و دیگر نمی‌توانند این دولت‌ها را بپذیرند؛ آن‌ها خواهان آزادی کامل در تصمیم‌گیری برای سرنوشت کشور خود هستند.

این ملت‌ها می‌خواهند نظام و حکومتی کشورشان را اداره کند که مبتنی بر دین اکثریت آن‌ها یعنی اسلام باشد. این ادعا با مشاهده فعالیت‌های اجتماعی مختلف از قبیل برگزاری نماز باشکوه جمعه و حضور بانوان محجبه در نهادهای اجتماعی و… به اثبات می‌رسد؛ و این‌‌ همان حقیقتی است که دشمنان مسلمانان خصوصاً آمریکا و صهیونیست‌ها به آن پی برده و به شدت در پی مقابله و خاموش کردن شعله‌های آن هستند و برای رسیدن به این منظور از هر روشی استفاه کرده و می‌کنند. آنان می‌دانند که اگر این بیداری و خیزش اسلامی به ثمر بنشیند بسیاری از منافع آن‌ها در منطقه و دنیا به خطر افتاده و در ‌‌نهایت به نابودی آن‌ها منجر خواهد شد. این تلاش و فعالیت دشمنان که در راستای ارزش‌ها و باورهای (قدرت طلبی، دنیاطلبی) خود بوده، در جای خود قابل ستایش و تمجید است زیرا برای ارزش‌های خود تلاش و همت فراوان می‌نمایند.

این تلاش و فعالیت می‌تواند مصداق کلام مولای‌مان علی (ع) باشد که فرمودند: «شگفتا، شگفتا! به خدا سوگند این واقعیت قلب انسان را می‌میراند و دچار غم و اندوه می‌کند که آن‌ها در باطل خود وحدت دارند و شما در حق خود دچار تفرقه‌اید» (خطبه ۲۷ نهج البلاغه)،

حال با توجه به این نکته آیا شایسته نیست که ما نیز حداقل به‌‌ همان اندازه! در راستای باور‌ها و ارزش‌های خود تلاش و مجاهدت نماییم؟ اگر دنیای استکبار به نتایج مورد نظر و دل‌خواه خود برسد جای هیچ ملامت نیست زیرا تلاش کرده و طبق قانون «هر که بیشتر کاشت بیشتر هم برداشت می‌کند» نتیجه بیشتری را هم خواهد گرفت. عرصه‌ی کنونی محک آزمایشی برای ما مدعیان اسلام ناب محمدی (ص) است که آیا به اندازه‌ی توان و ظرفیت خود تلاش می‌کنیم؟ اگر پاسخ مثبت باشد باید تا پیروزی نهایی ادامه یابد، و اگر منفی است باید هر چه سریع‌تر حرکتی شایسته ودرخورتوجه از خود نشان دهیم زیرا ممکن است در چنین فرصتی که امت اسلامی پس از مدت‌ها از خواب غفلت بیدار شده و در جهت اعتلای حقیقی خود گام برداشته دگر بار توسط داروهای خواب آور دشمنان به خواب غفلت فرو نرود.

از طرف دیگر باید بدانیم که مسلمانان و آزادی‌خواهان در کشورهای مورد نظر برای رفع ظلم از منطقه‌ی خود قیام کرده و از سایر مسلمانان نیز طلب کمک و یاری می‌نمایند. این در حالی است که دشمنان و دولت‌مردان وابسته‌ی آن‌ها از هر طریق ممکن (جنگ روانی، شایعه، تبلیغات رسانه‌ای و حتی کشتار نظامی) سعی در خنثی نمودن و خاموش کردن این انقلاب دارند.

حال مطابق آیه ۷۵ سوره مبارکه نساء که می‌فرماید: «چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانی که (به دست ستمکاران) تضعیف شده‌اند پیکار نمی‌کنید؟‌‌ همان افراد (ستمدیده‌ای) که می‌گویند خدایا ما را از این شهر که اهلش ستمگرند بیرون ببر وبرای ما از طرف خود سرپرست قرار بده، و از برای ما از طرف خود یار و یاوری تعیین فرما» بر ماست که به تکلیف و وظیفه شرعی خود عمل کرده و به هر طریق ممکن (ابزار دیپلماتیک، تجمعات، استفاده از انواع رسانه‌ها و…) به آن‌ها یاری رسانیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.