شنبه 10 آوریل 10 | 14:55

شیوه‌های تربیتی از نگاه امام موسی صدر

امام موسی در آن به موضوعاتی نظیر «روش‌های تربیتی و روش قرآنی»، «نتایج این روش»، «روش قرآن برای عرضه اسلام و دعوت به آن»، «مسائل مبرم تربیتی معاصر» و «چند پیشنهاد» می‌پردازد.


musa sadrمتن سخنرانی «شیوه‏هاى تربیتى و مبادى دین» امام موسی صدر، با ترجمه عطاء الله افتخاری در وب سایت مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر حفظه الله منتشر شد.

مهر خبر داد، امام موسی صدر این سخن‌رانی را در هشتمین همایش «مجمع البحوث الاسلامیه» در قاهره ایراد کرده است. زمان این سخنرانی 30 مهر 1356 است و امام موسی در آن به موضوعاتی نظیر «روش‌های تربیتی و روش قرآنی»، «نتایج این روش»، «روش قرآن برای عرضه اسلام و دعوت به آن»، «مسائل مبرم تربیتی معاصر» و «چند پیشنهاد» می‌پردازد.

ضرورت وابسته بودن روشهاى تربیتى به اصول دین، دورى از اخلاق اسلامى، حتى در میان متدینین، بیمارى شایعى است، مکاتبى که با ادیان مبارزه مى‏کنند در عین حال خود از روشهاى تبلیغ دینى پیروى مى‏کنند، هنوز اندکى از معنویّت بر اسباب و امکانات فراوان مادى غالب است، موضع‏گیرى مسلمانان عرب و غیرعرب در قبال محنت مسلمانان لبنان با ابعاد این محنت متناسب نبوده است، نظرى بر مسائل تربیتى معاصر و پیشنهادها و طرحهاى چاره‏اندیشى، از جمله دیگر موضوعاتی است که در این سخنرانی مطرح شده است.

این سخنرانی پیش از این در کتاب «ادیان در خدمت انسان» منتشر شده بود و اکنون برای نخستین بار متن کامل آن در فضای اینترنت و بر وب‌سایت مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، به آدرس www.imamsadr.ir منتشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.