جمعه 25 مارس 11 | 16:00

تناقض سیاست‌های اعلانی و اِعمالی غرب در مورد حقوق بشر

افشین مداح

حقوق بشری که ابزاری جز دروغ و شانتاژ و تحریم برای اعمال فشار ندارد، نتیجه‌اش جز توطئه، جنگ و خونریزی نخواهد داشت.


نوروزنامه تریبون مستضعفین

در سالی که گدشت رفتار جوامع غربی و برخی دولت‌ها همچون پیش، با شعاری که آنان در مورد حقوق بشر و دغدغه‌ی آزادی و سعادت انسان‌ها می‌دهند در تضاد و تناقض بود. برخی از این تناقضات که در مورد کشورمان و رفتار دول غربی با آن صورت گرفته است به طور مختصر در ادامه ذکر می‌شود:

۱) هشدار مقامات آمریکایی نسبت به عدم استاندارد بودن تاسیاست هسته‌ای ایران؛ مقامات آمریکایی و اروپایی مدام از خطرنات ناشی انفجار تاسیسات هسته‌ای ایران می‌گفتند که مبادا چرنوبیل دیگری تکرار شود؛ این در حالی‌که بود که شبکه العربیه اعتراف کرد اسرائیل و آمریکا ویروس استاکس نت را برای تخریب تاسیسات هسته‌ای ایران طراحی کرده بودند.! سوال اینجاست چگونه از حقوق بشر سخن می‌گویید در حالی که اگر یک انفجار هسته‌ای و به زعم خودتان چرنوبیل اتفاق بیفتد میلیون‌ها تن جان خود را از دست می‌دهند و نسل‌‌ها آتی هم به کیفر سبعیت شما خواهند سوخت؟

۲) تمرکز و شانتاژ مقامات آمریکایی بر بازداشتگاه کهریزک و وخیم بودن وضعیت زندان‌ و زندانیان ایران و ادعای صادر کردن حکم‌های اعدام بی‌مورد (نظیر خانم سکینه محمدی، متهم به قتل و…) و خبرسازی های گسترده در این زمینه، در حالی‌که یک سال از تاریخی که باراک اوباما برای بستن زندان گوانتانامو تعیین کرده بود، می‌گذرد و کاخ سفید اعتراف کرد که این زندان به این زودی تعطیل نخواهد شد.
در دادگاه‌های آمریکا «ترزا لویس» اعدام می‌شود، زنی که آمریکا او را «مغز متفکر» قتل‌ها معرفی کرده بود، در حالی بود که این زن در چندین تست هوش در مرز «عقب مانده‌ذهنی» قرار گرفت.

۳) در حالی‌که سه جاسوس آمریکایی با ادوات کاملا نظامی در داخل ایران دستگیر می‌شوند رسانه‌های آمریکایی با شانتاژ خبری وانمود می‌کنند چند کوهنورد قصد کوهپیمایی داشته‌اند. با این حال جمهوری اسلامی ایران با رافت با این جاسوسان برخورد کرده و سارا شورد را با قید وثیقه آزاد می‌کند اما «شهرزاد قلی‌زاد» شهروند ایرانی که از سال ۲۰۰۷ در زندان‌های آمریکا در بند است مورد شکنجه قرار می‌گیرد و صدایی از حامیان حقوق بشر در نمی‌آید.

۴) هر روز بر فشار تحریم‌ها علیه ایران اضافه می‌شود؛ تحریم‌هایی که به ظاهر برای جلوگیری از ساخت بمب‌ هسته‌ای است اما در باطن، اقتصاد ایران را هدف قرار داده است. تحریم آیات عظام: یزدی،صادق لاریجانی، مصباح یزدی، جز درماندگی غرب در برابر ایستادگی مردم ایران معنای دیگری دارد؟

اگر حقوق بشر آری پس فلسفه وجود زندان گوانتانامو چه می‌شود؟
اگر حقوق بشر آری پس جنگ ویتنام و بمب‌های اتمی جنگ جهانی چه می‌شود؟
اگر حقوق بشر آری پس جنگ عراق و افغانستان چه می‌شود؟
اگر حقوق بشر آری پس حمایت از اسرائیل در جنگ لبنان و غزه چه می‌شود؟
اگر حقوق بشر آری پس حمایت از فلسطین هم آری ولی در عمل شاهد چه چیزی هستیم!

حقوق بشری که ابزاری جز دروغ و شانتاژ و تحریم برای اعمال فشار ندارد، نتیجه‌اش جز جنگ و خونریزی (بحرین، یمن عراق و افغانستان و…)  نخواهد بود.

  1. اکبری
    29 مارس 2011

    مطلب تحلیلی مفید و مختصری بود.
    انشا الله شاهد مطالب دیگر آقای مداح باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: