یکشنبه 10 آوریل 11 | 12:55

جاودانه تاریخ، نگاهی به ابعاد شخصیت امیرالمومنین (ع)

جاودانه‌ی تاریخ، نگاهی به ابعاد شخصیت امیرالمومنین (علیه السلام) در بیانات حضرت «آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای» به همت حجة‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان در تابستان 1388 برای دومین بار توسط مرکز نشر انقلاب اسلامی راهی بازار نشر گردیده است.


تریبون مستضعفین – جاودانه‌ی تاریخ، نگاهی به ابعاد شخصیت امیرالمومنین (علیه السلام) در بیانات حضرت «آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای» به همت حجة‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان در تابستان 1388 برای دومین بار توسط مرکز نشر انقلاب اسلامی راهی بازار نشر گردیده است.

این کتاب که در ادامه‌ی کتاب «نقش نگار» که با محوریت وقایع دوران امیرالمومنین و عملکرد و بیانات امیرالمومنین در این دوره به وسیله دفتر نشر فرهنگ اسلامی از همین نویسنده راهی بازار نشر گردیده در بردارنده بیانات مقام معظم رهبری در دوره رهبری و بعضی از بحث‌های معظم له در دوره‌ی ریاست جمهوری با محوریت شخصیت امیرالمومنین (ع) است و همین مسائل بدیع و نوع فصل بندی آن بر جذابیت کتاب افزوده است.

شخصیتی با ابعاد نامتناهی، آفاق عالم پر از فضائل امیرالمومنین، از زبان پیامبر (ص)، در کلام فرزندش امام مجتبی (ع)، سخنی از امام صادق (ع) امیرالمومنین (ع)، جامعیت شخصیت، توازن شخصیت، ایمان، اخلاص و تقوا، صبر و بصیرت، عبادت، فارغ از خودیت و منیت، ایثار و انفاق، زهد طاقت فرسا، تسلیم در برابر پیامبر (ص)، انتخاب سخت‌ترین‌ها، تلاش و جهاد‌، امیرالمومنین (ع) پرچمدار عدالت، شجاعت بی‌نظیر، اصول‌گرایی و صلابت، قاطعیت در جنگ‌های داخلی، مراقت از بیت‌المال، یتیم‌نوازی و توجه به فقیران، قدرتمندی مظلوم! رابطه‌ی عاشقانه ما با امیرالمومنین (ع)، نیاز ما به الگوی علوی سرفصل‌های این کتاب 306 صفحه‌ای است.

این نهج‌البلاغه پژوه مانند تمام کتاب‌های خویش تلاش کرده تا با فراهم آوردن پیوست قوی برای کتاب، مجموعه خود را حتی برای عموم مردم و کسانی که از وقایع تاریخ اسلام اطلاع جدی ندارند سود‌مند کند.

این مجموعه ارزشمند را می‌توان از فروشگاه نشر معارف در چهارراه کالج، فروشگاه نشر بین‌الملل در میدان فلسطین و فروشگاه‌های دفتر نشر فرهنگ اسلامی تهیه کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.