یکشنبه 27 مارس 11 | 19:19

روابط بحرین با رژیم صهیونیستی جدی‌تر می‌شود!

روزنامه‌هاي صهيونيستي هاآرتص و يديعوت آحارونوت با اشاره به تماس‌هاي مخفي تل‌آويو – منامه، روابط ميان رژيم صهيونيستي و بحرين را جدي خواندند.


به گزارش فارس، روزنامه‌هاي صهيونيستي هاآرتص و يديعوت آحارونوت در خبرهايي اعلام كردند كه وزير امورخارجه بحرين شيخ خالد بن حمد آل خليفه در ديدار از واشنگتن به مسئولين عالي‌رتبه رژيم صهيونيستي پيشنهاد كرد، با بنيامين نتانياهو نخست وزير اين رژيم ديدار كند.

بر اساس اين گزارش، امروزه ديگر روابط ميان رژيم صهيونيستي و بحرين بر هيچ يك از كارشناساني كه اوضاع سياسي منطقه و جهان را پيگيري مي كنند، پوشيده نيست زيرا اعتراضات مسالمت آميز اخير مردم بحرين بسياري از حقايق را در اين باره برملا كرده است.

خالد بن حمد آل خليفه وزير امورخارجه بحرين در سفر دوره اي اخير از منطقه و كشورهاي مختلف جهان كه با ديدار از تركيه آغاز شد، مخفيانه از واشنگتن ديدار و اوضاع بحراني بحرين را با مقامات آمريكايي بررسي كرد تا از راهكارهاي آنان درباره اين بحران بهره گيرد.

علت بحران اخير بحرين مخالفت رژيم با انجام اصلاحات و عدم پاسخگويي به درخواست هاي مشروع مردم و اعطاي نقش به مردم در روند سياسي كشور بود.

رژيم حاكم بر بحرين با اعتماد به سياست دوگانه و نفاق ننگين آمريكايي در ادعايشان مبني برحمايت از انقلاب‌هاي مردمي و فاش شدن اين واقعيت كه آنها فقط در صورت وجود منافعي از انقلاب‌ها حمايت مي كنند، درمقابل درخواست هاي مردم مقاومت كردند.

وضعيت كنوني بحرين اين واقعيت را آشكار كرد كه آمريكايي‌ها به علت داشتن منافعي در بقاي نظام بحرين از سركوب اعتراضات مردمي و رد درخواست هاي مشروع آنها حمايت كردند.

روزنامه هاي صهيونيستي درخبري غافل‌گير كننده، ديدار سري وزير امورخارجه بحرين از مركز جنبش ديني افراطي “حباد ” متعلق به صهيونيست‌هاي افراطي در واشنگتن را افشا كردند.

به نوشته اين روزنامه ها دراين ديدار همچنين هدي عزرا نونو سفير يهودي بحرين درآمريكا به عنوان بنيانگذار روابط ميان منامه و تل آويو از گذشته تاكنون حضور داشت.

دراين ديدار همچنين شماري از نمايندگان لابي بزرگ صهيونيستي در آمريكا و اعضاي بارز سازمان افراطي “ايپك ” و كميته يهوديان آمريكا و سازمان “بني بريت ” و شمار ديگري از شخصيت‌هاي متنفذ يهودي در واشنگتن حضور داشتند.

رسانه‌هاي عبري زبان به نقل از وزير خارجه بحرين نوشتند: همگان بايد بدانند كه اسرائيل داراي موجوديت تاريخي در منطقه خاورميانه است و اين رژيم در منطقه حضور دارد و تا ابد همواره حضور خواهد داشت.

براساس گزارش اين رسانه‌ها، پس از اصرار وزير خارجه بحرين بر ضرورت ديدار با مقامات عالي رتبه صهيونيست، جهت هماهنگي درباره استفاده از تجربه آنها در سركوب انتفاضه فلسطيني‌ها، با برگزاري نشستي با آنها خواستار دستيابي به تجربيات طرف اسرائيلي براي سركوب اعتراض مسالمت آميز مردم بي دفاع بحرين شد.

مقامات بحريني با استفاده از سكوت رسانه‌هاي بين‌المللي و ساير كشورهاي مسلمان، درحاشيه بسياري از كنفرانس‌هاي بين المللي با صهيونيست ها ديدار مي كنند.

واضح است كه برخورد مقامات بحريني با اعتراضات مردمي جهت اصلاح ريشه‌اي قانون اساسي، به استفاده از ورود نيروهاي عربستاني تحت پوشش نيروهاي سپر جزيره شده است.

با وجود ابهامات فراوان درباره پارلمان سابق رژيم بحرين، اما مهم ترين خواسته اين پارلمان نيم‌بند هم لغو عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي بود كه خاندان حاكم بحرين درصدد برقراري آن بود.

نظام بحرين خواستار ايجاد اتحادي منطقه‌اي با حضور رژيم صهيونيستي بودند. علاوه بر اين رژيم صهيونيستي و بحرين در سال 2006 توافق نامه تجارت آزاد را امضا كرده بودند.

گفتني است پيش از اين يكي از مقامات رژيم صهيونيستي با ابراز تاسف از بروز انقلاب‌ها و اعتراضات مردمي در كشورهاي عربي، به خصوص بحرين، عربستان و امارات متحده عربي از وجود روابط متسحكم سياسي و امنيتي خبر داده بود كه در طول سال‌هاي گذشته جريان داشته است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: