یکشنبه 27 مارس 11 | 20:03

۱۷۰۰ خبرنگار ايرانی اخراج خبرنگار صداوسيما از فرانسه را محكوم كردند

بيش از ۱۷۰۰ خبرنگار خبرگزاري‌هاي ايراني اقدام دولت فرانسه در اخراج خبرنگار صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران از اين كشور را محكوم و اين اقدام را نشانه‌اي بر نبودن آزادي بيان در كشورهاي غربي توصيف كردند.


به گزارش فارس، جمع زيادي از خبرنگاران خبرگزاري‌هاي كشورمان با صدور بيانيه‌اي اخراج كامران نجف‌زاده خبرنگار صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران از فرانسه را كه نشانه نبود آزادي بيان در كشورهاي غربي است به شدت محكوم كرده و خواستار رعايت حقوق بشر در اين كشورها شدند.

متن اين بيانيه به شرح ذيل است:

بسمه تعالي
در شرايطي كه غرب غارتگر و در رأس آنها كشورهايي همچون آمريكا، انگليس و فرانسه خود را داعيه‌دار آزادي بيان مطلق مي‌دانند، شاهديم كه دولت‌هاي مدعي اين كشورها ساده‌ترين و ابتدائي‌ترين اصول آزادي بيان را رعايت نكرده و مردم را از يكي از حقوق اساسي خود يعني “دانستن ” محروم مي‌كنند.

در آخرين نمونه از اين اقدامات مذبوحانه رژيم‌هاي غربي، خبرنگار صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران تنها به دليل تهيه و انتشار چند گزارش انتقادي، به دستور مستقيم نيكلا ساركوزي رئيس‌جمهور فرانسه از اين كشور اخراج شد تا سند زنده‌اي باشد بر “دروغ محض ” بودن ادعاي دموكراسي و آزادي بيان در فرانسه و كشورهاي غربي.

اين مدعيان زورگو و ناقض حقوق بشر همواره ايران اسلامي را به نقض حقوق خبرنگاران متهم مي‌كنند و اين در حالي است كه خبرنگارانشان همواره در كشورمان حضور داشته و حتي برخي از آنها به جاي اطلاع‌رساني به جمع‌آوري اطلاعاتي به منظور جاسوسي مي‌پردازند اما در مقابل خبرنگار صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران تنها به دليل پخش چند گزارش انتقادي از اين كشور اخراج مي‌شود.

اخراج خبرنگار ايراني از فرانسه به دستور مستقيم ساركوزي به جرم بيان حقايق غيرقابل انكار در حالي صورت مي‌گيرد كه غرب و بويژه فرانسه سال‌هاست با ادعاهاي پوچ و دروغين خود را مهد دموكراسي و آزادي بيان مي‌خوانند و همواره در قالب سياست‌هاي فريبكارانه ديگر كشورها را به نقض آزادي بيان متهم مي‌كنند.

چگونه است كه دولت‌هاي غربي در رويكردي ضداخلاقي و دوگانه در حالي كه دست‌ رسانه‌هاي وابسته به خويش را در توهين به اديان و مقدسات الهي به بهانه آزادي بيان باز مي‌گذارند، كوچك‌ترين اطلاع‌رساني را كه افشاگر سياست‌هاي ضدانساني آنها از جمله استعمار ملت‌ها، اشغال كشورهايي نظير افغانستان و عراق، قتل و كشتار مردم بي‌دفاع، حمايت از تروريسم دولتي، حمايت از تجاوز و وحشي‌گري باشد، برنمي‌تابند.

ما خبرنگاران رسانه‌هاي ايران ضمن محكوم كردن اين اقدام خبيثانه و سخيف دولت فرانسه، از سازمان‌هاي بين‌المللي مي‌خواهيم تا به منظور برخورد با نقض حقوق شهروندي در كشورهاي غربي و براي تأمين حق “دانستن ” اين مردم، اقدام عاجلي انجام دهد.

  1. asdfg
    31 مارس 2011

    ناراحت نباشید شاید اینم تو کار خریدو فروش اسلحه بوده که اخراج شده ! الله اعلم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.