پنج‌شنبه 31 مارس 11 | 20:21

صفحه جوانان فلسطينی از فيس‎بوک حذف شد

شبکه اينترنتي فيس بوک که مدیریت آن در امريکا قرار دارد به درخواست يک وزير اسرائيلي، فلسطيني‌ها را از حق گشايش صفحه در اين شبکه اجتماعي محروم کرده است.


شبکه اينترنتي فيس بوک که مدریت آن در امريکا قرار دارد به درخواست يک وزير اسرائيلي، فلسطيني‌ها را از حق گشايش صفحه در اين شبکه اجتماعي محروم کرده است.

برخي از جوانان فلسطيني در تلاش براي توقف تجاوزات رژيم اسرائيل در سرزمين‌هاي اشغال شده، صفحه‌اي را در فيس بوک گشوده و در آن خواستار آغاز انتفاضه سوم شدند.

اين اقدام با واکنش رژيم تل‌آويو مواجه شد و «يولي آدل اشتاين» وزير امور رسانه کابينه اسرائيل با ارسال نامه به «مارک زوکربرگ»، مؤسس فيس بوک، بر لزوم حذف اين صفحه فلسطيني تاکيد کرد.

پايگاه اينترنتي روزنامه اسرائيلي يديعوت احرونوت درپي حذف صفحه جوانان فلسطين از فيس بوک گزارش داد، اين اقدام بعد از ابراز تمايل اينترنتي و حمايت 350 هزار نفر از خواست چوانان فلسطين براي انتفاضه سوم و درج هزاران پيام حمايتي مرتبط با آن در شبکه فيس بوک صورت گرفت.

جوانان فلسطيني در صفحه خود در فيس بوک تصريح کرده بودند: «فلسطين آزاد خواهد شد و ما آن را آزاد خواهيم کرد.»

جوانان فلسطيني همچنين بر قيام و انتفاضه اي ديگر عليه اشغال‌گري تل‌آويو در سرزمين‌هاي فلسطين و رهايي ملت فلسطين از ظلم و ستم اسرائيل تاکيد کرده بودند.

فلسطيني‌ها در سال‌هاي 1987 تا 1993 ميلادي در انتفاضه اول عليه اسرائيل قيام کردند و در دهه اول 2000 نيز بار ديگر براي رهايي از اشغال اسرائيل به پا خواستند.

قيام‌هاي مردم فلسطين با مقابله شديد رژيم اسرائيل مواجه شد که در اثر آن 6200 فلسطيني کشته شدند.

جوانان فلسطين همچنين در صفحه اشتراک خود در فيس بوک، هم‌زمان با سالروز اشغال فلسطين توسط اسرائيل در سال 1948، براي برگزاري راهپيمايي به سمت فلسطين در روز 15 ماه مي فراخوان داده بودند.

اسرائيل در سال 1948 ميلادي ، پس از حملات نظامي گسترده به برخي از کشورهاي عرب در منطقه خاورميانه و اشغال سرزمين‌هاي اعراب بويژه فلسطين، اعلام موجوديت کرد.

صهيونيست‌ها در اشغال سرزمين‌هاي فلسطيني، 711 هزار فلسطيني را از سرزمينشان بيرون راندند و به تلاش براي اسکان يهوديان و تغيير بافت جمعيتي در منطقه پرداختند.

گزارشي که در سال 2008 ميلادي درباره آمار آوارگان فلسطيني منتشر شد از بي‌خانماني بيش از 4.6 ميليون فلسطيني در اشغال‌گري‌هاي اسرائيل حکايت دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.