شنبه 02 آوریل 11 | 18:42

نتایج نظرسنجی PressTV: پادشاهی عربستان سقوط خواهد کرد

نظر سنجي شبکه پرس تي‌وي نشان مي‌دهد، اقدامات امنيتي و سرکوب‌گرانه دولت عربستان نمي‌تواند نظام پادشاهي اين کشور را از سرنگوني نجات دهد.


تریبون مستضعفین – نظر سنجي شبکه پرس تي‌وي نشان مي‌دهد، اقدامات امنيتي و سرکوب‌گرانه دولت عربستان نمي‌تواند نظام پادشاهي اين کشور را از سرنگوني نجات دهد.

بر اساس نظرسنجي‌اي که شبکه پرس تي‌‌وي انجام داده است، 51.6 درصد شرکت‌کنندگان بر اين باورند که سرکوب‌هاي دولتي در عربستان به خون‌ريزي گسترده و سقوط نظام پادشاهي در اين کشور منجر خواهد شد.

همچنين اين نظرسنجي نشان مي‌دهد، 13.04 درصد مردم معتقدند که اين اقدام دولت رياض تنها به خون‌ريزي بيشتر منجر مي‌شود، حال آن که 18 درصد بر اين باورند اقدامات سخت امنيتي نمي‌تواند براي نجات پادشاهي عربستان از سقوط کافي باشد.

از ميان شرکت‌کنندگان، 17.36 درصد معتقد بودند که سرکوب‌هاي دولتي در نهايت مردم عربستان را از مسير انقلابي خود نااميد مي‌کند.

در اين نظر سنجي امريکايي‌ها با 26.3 درصد در راس تعداد شرکت‌کنندگان قرار گرفتند، حال آن که 11.4 درصد از شرکت‌کنندگان از انگليس بودند. ‌

6.3 درصد از ‌راي‌دهندگان از کانادا، 2.6 از استراليا و 1.6 از هلند در اين نظرسنجي شرکت کردند.

51.8 درصد ديگر نيز از ديگر کشورهاي جهان نظرات خود را در اين نظر سنجي اعلام کردند.

اين نظرسنجي در حالي انجام شد که صدها نفر از مردم عربستان به تازگي اقدام به برگزاري تظاهرات مسالمت‌آميز کردند و خواستار خروج نظاميان اين کشور از خاک بحرين شدند.

اين تظاهرات در حالي روز جمعه (12 فروردين) در قطيف برگزار شد که دولت عربستان برگزاري هرگونه تظاهرات را ممنوع اعلام کرده است.

مردم منطقه شرق عربستان در اين تظاهرات بر لزوم خروج نيروهاي نظامي اين کشور از بحرين و پايان همکاري آنان در سرکوب و اقدامات خشونت‌آميز عليه مردم معترض بحرين تاکيد کردند.

عربستان سعودي از چندي پيش با اعزام نيروي نظامي به بحرين، سرکوب و اقدامات خشونت‌آميز نيروهاي امنيتي اين کشور عليه اعتراض‌هاي ضد دولتي مردم بحرين را تشديد کرده است .

تظاهرکنندگان همچنين خواستار آزادي زندانيان سياسي، انجام اصلاحات سياسي در کشور عربستان شدند.

در همين حال، گروه اصلي مخالف رژِيم حاکم در بحرين اعلام کرده است در سياست سرکوب و خشونت دولت عليه معترضان، تاکنون 250 نفر بازداشت و 44 فعال معترض ناپديد شده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: