یکشنبه 03 آوریل 11 | 11:28

یک پنجم سال ۹۰ رسماً تعطیل است!

محاسبه تعداد روزهای تعطیل در سال ۱۳۹۰ نشان می‌دهد که حدود یک پنجم این سال تعطیل است. ۷۵ روز از روزهای سال جاری تعطیل است که با تقسیم آن بر ۳۶۵ روز سال مشاهده می‌شود که حدود ۲۰ درصد سال جدید شمسی تعطیل است.


محاسبه تعداد روزهای تعطیل در سال ۱۳۹۰ نشان می‌دهد که حدود یک پنجم این سال تعطیل است.

امسال ۵۲ روز جمعه دارد و به جز آن ۲۳ روز آن نیز تعطیل رسمی است. بر این اساس شش روز از تعطیلات رسمی شنبه است که در واقع دو روز تعطیلی پشت سر هم را ایجاد می‌کند.

همچنین دو روز از تعطیلات رسمی پنج‌شنبه است که دو روز پشت سر هم را تعطیل می‌کند. چهار روز از تعطیلات رسمی نیز یکشنبه است که تنها یک روز کاری شنبه بین دو روز تعطیل ایجاد می‌کند.

بر این اساس ۷۵ روز از روزهای سال جاری تعطیل است که با تقسیم آن بر ۳۶۵ روز سال مشاهده می‌شود که حدود ۲۰ درصد سال جدید شمسی تعطیل است.

برچسب‌ها: ، ،
 1. پندار پارسی
  3 آوریل 2011

  یک پنجم سال تعطیل است تورم اینقدر زیاد است بیکاری فریاد می کند دانشجو ها درس نخوان اند در اداره ها کاری انجام نمی شود

  پس این همه آمار موسسات خارجی برای رشد اول علمی در دنیا برای اینهمه پیشرفت تکنولوژیک برای اینهمه تولیدات نانو برای اینهمه افتتاحات گوناگون در سفر های استانی برای بازار 8.7 میلیارد دلاری لوازم الکترونیک ایران تو را به خدا کدام را باور کنیم؟

  یا ایرانی توانسته یا نتوانسته حالا مثلا گینه بی صاحب تو افریقا چند روز تعطیلی دارد ؟ ایالات متحده که ته تکنلويی دنیاست به زعمشان چند روز تعطیلی دارد ؟ کل اروپا چند روز تعطیلی دارد؟ پس چرا ایرانی که یک پنچم سالش تعطیل است و مردمش کار نمی کنند شدند رتبه اول رشد علمی دنیا؟

  یک جور دیگر نگاه کنیم من دید رهبری را بیشتر می پسندم! خوبیها در جمع اشتباهات در گوشی گفته شوند!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: