یکشنبه 28 ژوئن 09 | 18:55

ابهامات مرگ تأسف‌بار ندا آقا سلطان

راننده: روز شنبه ساعت 19:20 من داشتم خيابان صالحي را به سمت بالا مي‌رفتم كه ابتداي كوچه‌ي خسروي متوجه اجتماع مردم شدم، داشتم از آنجا رد مي‌شدم ديدم يك خانمي دستش را به سينه گرفت و به زمين افتاد كه از دهان و بيني‌اش خون جاري مي شد كه من تنها كاري كه كردم، از ماشين پياده شدم و او را سوار ماشين خود كردم و به سمت بيمارستان رفتم، كوچه بالاتر بن بست مظفري بود كه تا انتها كوچه رفتيم و بعد ايشان را پياده كرديم و سوار ماشين ديگري كرديم و به سمت بيمارستان رفتند.


تصاویر كشته شدن تأسف‌بار یكی از هموطنانمان به نام ندا آقاسلطان این روزها به فضایی برای هجوم و تشدید جنگ روانی رسانه های غربی تبدیل شده است.

ندا آقا سلطان روز شنبه در محلی كه به تأیید همه از منطقه درگیری دور بوده است، با گلوله جان می‌بازد و تصاویر او با سرعت تمام به خارج منتقل و هزاران بار در شبكه های مختلف سیستم تبلیغاتی غرب منتشرمی شود تا افكار جهانی را به سمت و سوی ضد ایرانی مورد نظر این شبكه ها سوق دهد.

فیلم این گزارش

فیلم این گزارش

برای دانلود فیلم کلیک کنید.

ابتدا شرح ماجرا از راننده ای كه شاهد اصلی ماجراست:

راننده: روز شنبه ساعت 19:20 من داشتم خیابان صالحی را به سمت بالا می‌رفتم كه ابتدای كوچه‌ی خسروی متوجه اجتماع مردم شدم، داشتم از آنجا رد می‌شدم دیدم یك خانمی دستش را به سینه گرفت و به زمین افتاد كه از دهان و بینی‌اش خون جاری می شد كه من تنها كاری كه كردم، از ماشین پیاده شدم و او را سوار ماشین خود كردم و به سمت بیمارستان رفتم، كوچه بالاتر بن بست مظفری بود كه تا انتها كوچه رفتیم و بعد ایشان را پیاده كردیم و سوار ماشین دیگری كردیم و به سمت بیمارستان رفتند.

استاد موسیقی ندا آقا سلطان: یك ماشین پژویی بود كه بعداً متوجه اسم راننده پویاست، كمك كرد تا ندا را سوار ماشین كردیم و بردیم…

ندا آقا سلطان

ندا آقا سلطان

مرگ خانم آقا سلطان بی‌تردید موجب تأسف شدید است اما بررسی بیشتر ماجرا ابهامات دیگری را آشكار می سازد كه كاملاً قابل تأمل است.

نكته اول: تصاویری كه از ندا آقا سلطان و همراه او در شبكه های خارجی منتشر شده، بیانگر این واقعیت است كه وی مدت‌ها قبل از حادثه كانون توجه بوده است، به گونه ای كه تصاویر منتشر شده از او در شبكه های خارجی مربوط به حداقل 45 دقیقه قبل از حادثه است، البته ممكن است این كار اتفاقی جلوه داده شود اما با توجه به اینكه محل حادثه دور از منطقه درگیری بوده، وجود حداقل 2 دوربین در این محله دور از درگیری و تصویربرداری از خانم آقا سلطان بیشتر به یك سناریوی از قبل طراحی شده می ماند تا به یك اتفاق.

نكته دوم: محل وقوع حادثه دور از درگیری و اغتشاش است و طبعاً اگر قرار است نیرو های انتظامی در جایی حضور یابند، محل اغتشاش و دگیری است نه چنین منطقه ای، نزدیكان خانم آقا سلطان نیز به این مسئله حساس هستند.

استاد موسیقی آقا سلطان: این جا تعدادی از مردم ایستاده بودند، خبری از تظاهرات نبود، آمدیم از عرض خیابان عبور كنیم تا سوار اتومبیل شویم، وقتی كه رسیدیم وسط تقاطع صدای شلیك یك گلوله به گوش رسید…

نكته سوم: بر اساس گزارش رسمی پزشكی قانونی، گلوله‌ی شلیك شده به خانم آقا سلطان از نوع كالیبر كوچك بوده است كه متعلق به اسلحه‌ی كمری فردی است كه از فاصله نزدیك و از پشت به او شلیك شده آن هم در حالی كه خانم آقا سلطان در حال راه رفتن بوده است.

این مسئله از آن جا اهمیت ویژه ای می یابد كه هیچ سازمان نظامی و انتظامی مأمور مقابله با اغتشاش از سلاح كمری كالیبر كوچك استفاده نمی كند، این واقعیت علامت سوال بزرگی است كه شاهدان اصلی ماجرا به آن تاكید می كنند.

استاد موسیقی آقا سلطان: صدای یك تیر به گوش رسید، مثل صدای یك ترقه…

راننده شاهد حادثه: من در واقع آن جا متوجه نشدم كه چه كسی شلیك كرد، نه نیروی انتظامی و نه نیروی بسیج. من ندیدم آنجا حضور داشته باشند كه به نظر من مشكوك بود، این صحنه كه اصلاً چه كسی تیر را شلیك كرد.

استاد موسیقی آقاسلطان: اینجا تیراندازی نبود، یعنی مأموری هم اینجا مستقر نبود، چند نفر از مردم بودند، صدای شلیك گلوله به گوش رسید كه به ندا اصابت كرد.

سوء استفاده رسانه های خارجی از مرگ تأسف‌بار خانم آقاسلطان برای هجوم به ایران به گونه ای است كه فریاد نزدیكان وی را نیز با همه‌ی غم و اندوه‌اشان در آورده است.

ماجرای مشكوك جان باختن خانم آقاسلطان ابهامات فراوان دیگری دارد كه به اعتقاد مردم دستگاه‌های حاضر باید با پیگیری دقیق آن‌ها را روشن و برای افكار عمومی باز گو كنند.

 1. هيچكس
  9 جولای 2009

  سلام برادر گرامي ! اول اين عكس ندا نيست.
  از شما خواهش مي كنم كه عكس درست ايشون رو بزاريد !! بريد بچرخيد پيداش مي كنيد !!

 2. سعید
  10 جولای 2009

  متاسفم با این تحلیل مسحره

 3. hamed
  11 جولای 2009

  سلام این عکس ندا آقا سلطان نیست که
  این عکس ندا سلطانی مقیم یونانه
  عکس اصلی رو تو اینترنت جستجو کن پیدا می کنی

 4. admin
  11 جولای 2009

  دوست گرامی،
  این تصویری بود که متاسفانه توسط خود پخش کنندگان خبر منتشر شد

 5. مهران
  12 جولای 2009

  أوست من بنده مخالف دخالت تمامي اجانب هستم و در اين مورد با شما موافقم اما اينكه بخواهيم قتل ندا را اينگونه ماست مالي كنيم نه .
  با توجه به نظر شما ندا دست بر سينه مي گذارد و همانطور هم كه ديديم خون از جلو هم مي آمد . آيا اسلحه كاليبر كوچك شما مي تواند بدن را سوراخ كند ولو اينكه بسيار از نزديك باشد ؟
  در مورد تعدد دوربين شما ديديد كه همه يك موبايل به دست در حال فيلم برداري هستند متاسفانه من جاهاي ديگري بودم كه مردم به جاي كمك مشغول فيلم گرفتن هستند آيا برنامه ريزي است اينها ؟
  اما اينكه بيگانگان سوء استفاده مي كنند بله درست است با چنين موضع گيري هايي آنگونه هم مي شود .

 6. پسر تهرانی
  13 جولای 2009

  […] دوست داریم با شعور مردم بازی کنیم ، اینجا را بخوانید ، شاید شما بسیار از این دست نوشته ها خوانده باشید اما […]

 7. کامران
  13 جولای 2009

  بسیار تحلیل جالبی بود. متاسفانه در قتل این شهروند کشورمان، ابهاماتی حتی بیشتر از آنچه در این مطلب آمده، وجود دارد.
  من واقعا متاسفم برای جریان برانداز که برای پیش برد اهداف خود و تامین خوراک برای رسانه های دشمن، حاضر به دست زدن به چنین جنایات کثیفی هستند.
  امیدوارم عوامل این ماجرای دلخراش، هر چه سریعتر توسط قوه قضاییه به جزای خود برسند

 8. احسان
  7 اکتبر 2009

  سلام.
  خیلی مرگ این خانم دردناک بود ولی هر کس جنبه ی احساسی قضیه رو کنار بگذاره کاملاً متوجه صحنه سازی ها می شه.
  اما بالاخره ذره ای احتمال سوء برداشت هم باقی می مونه که اونهم از خواص فتنه است.
  در فتنه تشخیص حق از باطل سخت و گاهی نا ممکن میشه.
  حالا هر چه قدر ساده لوحان شتر پرست ناسزا بگند ، باز هم انسان های آزاده نمی تونند دنبال جمل سرخ موی آقای موسوی راه افتاد. خون این دختر به گردن سران آشوبه که ان شاء الله اونها محاکمه بشند نه کسی مثل آرش حجازی دست چندم.
  پاینده باشید…

 9. مهام
  31 اکتبر 2009

  ندا رو فردی بسیجی کشته همه هم می دانند پس خفه شید

 10. حيدري
  7 ژانویه 2010

  با سلام
  ********************************
  آخه مرد مومن چرا دروغ ميگيد؟!
  معلومه خالي بنيديه!
  1- فيلم اصلا توي تلويزيون پخش نشد، شما گول خالي بنديهاي تابناك رو خورديد
  2-فيلم از جايي شروع ميشه كه خون روي زمين هست، پس معلومه از قبل خونو ريختن
  3- ميگيد طرف با دستش خون روي پيشاني ندا رو پاك ميكنه، اگه دقت كنيد پيشاني ندا تميزه ، يعني اگه با دست پاك شده بود حداقل رد خون ميموند(حتما يكبار ديگه نگاه كنيد)
  4- خون كنار صورت ندا رو چي ميگيد حتما اون هم با دست پاك شده
  5- اگه دقت كنيد اول فيلم مرد پيراهن سفيد يه لحظه نگاه به دوربين ميكنه ببينه دوربين روشون هست يا نه
  6- اگه اون يارو پيراهن سفيده دكتره پس چرا روش هاي كمكهاي اوليه رو درست انجام نميده ، مثلا درست با دستش روي سينه ندا فشار وارد نميكنه (چه ربطي داشت؟!شايد اصلا دكتر نباشه؟!اينو به خودم گفتم)
  در كل CIA خوب به نيروهاتون آموزش نداده
  ياعلي

 11. arash
  12 مارس 2010

  چرا این قدر دروغ می گید عوضی ها

 12. فرشته
  21 ژوئن 2010

  با سلام خدمت همه اونایی که این مطالب رو می خونن.
  بچه ها! من هوادار هیچ حزبی نیستم و سیاسی هم نیستم. اما به خدا قسم مطمئنم که دشمنای ایران هیچ وقت دوست ندارن شادی و آرامش ایرانیهارو ببینن. اونها با وسائل و ابزار قدرتمندی که دارن، به راحتی همه چیز رو به نفع خودشون اجرا می کنن.
  من مطمئنم این وقایع هدفی جز خراب کردن وجهه ایران و ایرانی ندارن!
  چرا ما جوونها به راحتی اخبار غرب رو باورمی کنیم اما اخبار خودمون رو دروغ می دونیم. من سالها تو آمریکا زندگی کردم و خوب می تونم فرق واقعیت رو با دروغ تشخیص بدم.
  وقتی کشوری انقدر قدرتمند میشه که می تونه در مقابل آمریکا بایسته،آمریکا هم دست به کار میشه تا اون کشور رو سرکوب کنه…
  نمی دونم چرا جوونای ما چشم و گوششون به سمت غربه! کاش فقط 2 ماه خارج از ایران بودید.
  اونها همینو می خوان. درگیری دولت و مردم. درگیری مردم با هم. درگیری دولتمردان با هم
  این وقایع تو تاریخ ثبت میشه. بذارید همیشه آیندگان از شما به راستی و حق نگاه کنن نه یک وطن فروش
  مرگ ندای عزیز زشتی کثیفی دشمنای ایران رو بیشتر نشون میده
  *** من عاشق ایرانم***
  نمی ذارم و نمی خوام هر کی از راه میرسه یه تلنگر به چهره اون بزنه

 13. فرشته
  21 ژوئن 2010

  یه حرف دیگه به دوستای خوبی که اینجا کامنت گذاشتن!
  خیلی خیلی بهتر میشد اگه با طعنه و گوشه کنایه با هم حرف نمیزدیم!!!
  عمر لحظاتیست که می گذرند!!!
  تا کی جنگ و دعوا و کشمکش و …
  مشکل گرونی و بیکاری و تورم و هر چی تو ایران هست به خود ایرانیها مربوط میشه و هیچ احدی از بیگانه ها حق نداره توش دخالت کنه…
  نکته مهم این که ما مردم باید ان مشکلات رو برطرف کنیم و چاره اندیشی کنیم نه اینکه همشو از رئیس جمهور بخوایم….
  چرا هر مشکل و بدبختی و … هست سر این رئیس جمهور و اون وزیر و … می شکونیم. من نمی گم اونها کاره ای نیستن!اونها مسئول ایجاد آرامش و اجرای قانون هستن. اما بدون کمک من و امثال ما به تنهایی می تونن موفق شن؟
  ملتی که بیشترشون چشمشون به حرف غرب و دشمنای کشوره و هیچ تکونی به خودشون نمی دن تا برای آبادی کشور اقدام کنن چطور می خوان کشورشون آبادترین باشه؟!!
  کمی به خودمون بیایم!
  رئیس جمهور از کجا می دونه فلان بقال محله فلان شهر از شهرستانهای فلان استان داره گرون فروشی و کم فروشی و احتکار می کنه؟
  بهتره خودمونو گول نزنیم.
  ما ایرانیها از اسم مسلمون بدنمون تو همه زمینه ها دروغ می گیم و هر خلافی مرتکب می شیم و همشو به پای دولت میذاریم.
  من دولتمردان و مردم عادی رو از هم جدا نمی کنم. چون هممون مثل همیم. همه از هم هستیم
  همه یاد گرفتیم با پارتی وام بگیریم، با پارتی بچمونو جایی استخدام کنیم، با پارتی پسرمونو از سربازی رفتن معاف کنیم، با پارتی از استاد نمره بگریم….
  این کارها برای همه نه!اما اکثر ما ایرانیها عادی شده!!!
  بهتره خودمون گول نزنیم!چرا وفتی من نوعی دارم دزدی می کنم و حق یه بنده خدایی رو تو استخدام جایی می گیرم، باید توقع داشته باشم وزیر کشورم درستکار باشه!!!!

  حرف آخرم:”اگه من صادق و عادل باشم، ایران صادق و عادل خواهد بود”

 14. حامد
  22 ژوئن 2010

  سلام،من یه سوال برام پیش اومده… اگر ندا از پشت تیر خورده چرا روی زخم تیر زمین خورده که اصلاً با عقل جور در نمی یاد ، باید روی شکم می افتاد از جلو تیر خورده و بعد اینکه اون دکتر مقیم انگلیس که بالای سرش بود تنها اقدامی که از دستش بر می اومد دست گذاشتن روی زخم تیر بود که این کار رو هم کرد قابل توجه آقای حیدری… من برای مردم ایران متأسفم که فقط دسترسی به این سایتهای چیپ دارند

 15. ندا
  23 ژوئن 2010

  سلام
  منم هم اسم ندا آقا سلطان هستم واقعا حيف جوان هاي مملكت ما كه اينگونه بخاطر درگيري كساني كه براي صندلي رياست جمهوري دعوا مي كنند اينگونه كشته مي شوند . من هيچكدام از حرفهاي اينها رو قبول ندارم و ندا بدست كساني كشته شد كه خود را به اصطلاح مسئول در اين مملكت مي دانند . افسوس
  والسلام

 16. احسان
  24 ژوئن 2010

  شاید واقعا اتفاق مشکوکی رخ داده و اجانب ، یا گروههای منافقین ندا رو به قتل رساندند، که بعید هم نیست . اما مگه فقط همین یک ندا کشته شد ؟ مگه دیگران کتک نخوردند ؟ مگه دختری که تو خیابان راه می رفت و نه شعاری میداد و نه حرفی می زد با باتوم آقای پلیس پذیرایی نشد ؟
  مگه با ماشین از رو مردم رد نشدند ؟ همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد. نمی دونم چرا ندا رو این قدر بزرگ می کنین ؟ شاید واسه این که بقیه ی اتفاقا فراموش بشه !

 17. طاهره
  25 ژوئن 2010

  سلام
  در ابتدا اميدوارم هر چه زودتر قاتل ندا شناسايي شده و به جزاي عملش برسه تا كمي موجب تسلي قلب شكسته و سوخته خانواده ندا بشه . وبعد دوستان در اين اتفاقات كه متاسفانه در كشور ما رخ داد تعدادي انسان از دو طرف صدمه ديده مجروح شده و كشته شده اند اونچه كه مسلمه عده اي از داخل كشور از جوانان ما براي رسيدن به اميال خود استفده كردند و احساست جوانان ما را به ابزاري در جهت اهداف خود تبديل كردند و عده ا ي هم در خارج كه سالها دستشان از اين كشور و دارائيهايش كوتاه شده يا به قولي اين حوادث را بوجود آورده ويا از رخداد اين اتفاقات خوشحال شده و بر روي آن سرمايه گذاري كرده اند و به قولي هدفشان گرفتن ماهي از آب گل آلوده .
  دوستان يادتون باشه كشور ما براي رسيدن به اينجا هزاران شهيد داده شايد اين براي بعضيها مهم نباشه و معتقد ايران الان نباشن اما آيا نبايد به حرمت تمام مادران و پدران ايراني كه عزيزانشان را در طي اتفاقات مختلف در اين كشور از دست دادن سعي كنيم آنقدر هوشيار باشيم تا هر كسي نتونه از ما براي اميال خودش استفاده كنه و ما ابزاري در دست كسي نباشيم وبا علم و دانايي در مقابل اين رخدادها عكس العمل نشون بديم .ممنونم.

 18. نيلوفر
  12 آگوست 2010

  به نظر من هم اون خانومي كه پس مرگ
  مرحومه ندا اقا سلطان خيلي خونسرد به سمت خيابون اصلي قدم ميزد قاتل اصلي است.

 19. مژگان
  8 ژانویه 2013

  مرگش تو اون صحنه ١٠٠٠٠٪ ساختگيه …
  بيش از ١٠ تا دليل هست كه ثابت ميكنه …
  يكى از تابلو ترين دليلاش اينه كه دست حجازى كه داره به قول خودش محل زخمو فشار ميده اونم اون منطقه كه بايد مثل فواره خون بزنه بيرون تميزه تميزه دريغ از يك قطره خون . گردن خود ندا هم تميزه تميزه . مگه امكان داره !!!????
  اون راننده ٢٠٦ كه مى خواسته انتقالش بده به بيمارستان فيلمش هست كه ميگه تو مسير يه جا ترافيك بود پياده شدن رفتن سوار يه گلف شدن .
  بد بازى خوردى ندا خانم …. خدا بيامرزتت …

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.