سه‌شنبه 05 آوریل 11 | 10:44

توطئه جدید آمریکا برای حفظ اسرائیل: تجزیه اردن برای تشکیل فلسطین

آمریکا قصد دارد دو دولت را بر سر کار بیاورد اما مشکل سرزمین دارد. آن‌ها به دنبال این هستند که بخشی از اردن را تجزیه کرده و به نام سرزمین فلسطین و دولت فلسطینی نام گذاری کنند.


تریبون مستضعفین- در اولین نشست خبری رییس‌جمهور در سال ۹۰ که عصر دوشنبه برگزار شد دکتر احمدی نژاد به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی درباره مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی پاسخ گفت. در این میان پاسخ رئیس جمهور به پرسشی در مورد علت تداوم محاصره غزه با وجود قیام‌های مردم منطقه، با تحلیلی تأمل برانگیز در مورد اهداف آمریکا در خاورمیانه همراه بود که پرده از توطئه‌ی جدید سران آمریکا برای حفظ رژیم صهیونیستی در منطقه که سابقه‌ای ده ساله نیز دارد برداشت.

رئیس جمهور در این باره گفت: هدف آمریکا نجات رژیم صهیونیستی است. ما معتقدیم حمله به غزه انجام شد تا رئیس جمهور آمریکا به رژیم صهیونیستی اخم کند و قیافه بی‌طرف بگیرد و به عنوان میانجی، طرح مذاکره دو دولت را مطرح کند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه آمریکا با این ترفند‌ها قصد دارد تا رژیم صهیونیستی را نجات دهد، گفت: تا ۳۰ سال و حتی ۱۰ سال قبل می‌خواستند در قالب یک دولت رژیم صهیونیستی را تثبیت کرده و نجات دهند، اما شش هفت سال است که متوجه شدند در قالب یک دولت مساله فلسطین قابل حل نیست پس بر روی پروژه تشکیل دو دولت فلسطینی و صهیونیستی کار می‌کنند. آمریکا قصد دارد دو دولت را بر سر کار بیاورد اما مشکل سرزمین دارد. آن‌ها به دنبال این هستند که بخشی از اردن را تجزیه کرده و به نام سرزمین فلسطین و دولت فلسطینی نام گذاری کنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه این برنامه ریزی، توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی است و ملتهای منطقه در این خصوص باید هوشیار باشند، گفت: متاسفانه برخی دولت‌ها با این طراحی‌ها هماهنگ هستند. باید حواسشان باشد نام زشت و ننگینی از خودشان در تاریخ به جا نگذارند چون این توطئه خنثی‌سازی شدنی است و حتما آمریکا و اروپا به نتیجه نخواهند رسید چون نمی‌توانند سرزمین دیگران را جدا کنند و نام آن را سرزمین فلسطین بگذارند یعنی نمی‌توانند سرزمین دیگران را اشغال کنند تا جبران سرزمین دیگری شود. درست مثل ماجرای هولوکاست که در جنگ جهانی دوم به بهانه جبران آسیب یهودی‌ها، از سرزمین فلسطینی‌ها جبران کردند پس هر کس با این طرح همراهی کند خائن است و ملت‌ها او را نخواهند بخشید. وی تصریح کرد: به صهیونیست‌ها و ملت‌های دنیا اطمینان می‌دهم که با بیداری ملت‌ها آخرین طرح برای نجات رژیم صهیونیستی هم به سنگ خواهد خورد و موفق نخواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.