دوشنبه 12 آوریل 10 | 13:07

بزرگ‌ترین قصیده درباره بازگشت به فلسطین سروده می‌شود

«خانه شعر فلسطین» و انجمن فلسطینی «بازگشت»، در آستانه شصت و سومین سال اشغال فلسطین، بزرگ‌ترین قصیده با شعار «فردا باز خواهیم گشت و نسل‌ها خواهند شنید صدای پای بازگشت را» دربارهٔ حق بازگشت فلسطینی‌ها خواهند سرود


palesitine 02«خانه شعر فلسطین» و انجمن فلسطینی «بازگشت»، در آستانه شصت و سومین سال اشغال فلسطین، بزرگ‌ترین قصیده با شعار «فردا باز خواهیم گشت و نسل‌ها خواهند شنید صدای پای بازگشت را» دربارهٔ حق بازگشت فلسطینی‌ها خواهند سرود. فارس خبر داد، این دو مرکز از همه شاعران و قصیده‌سرایان فلسطینی و عرب دعوت کرده است تا در سرایش این قصیده شرکت کنند.
بنابر گزارش پایگاه خبری الجزیره، این دو مرکز، قصیده “عبدالکریم الکرمی” (ابوسلمی) به نام “به زودی باز خواهیم گشت ” [سنعود] را به عنوان نمونه قرار داده‌اند و از آنها خواسته‌اند بر وزن، قافیه و مضمون این شعر قصیده‌سرایی کنند و و تا پایان ماه جاری آن‌ها را برای این مجموعه ارسال کنند.
“خانه شعر فلسطینی ” که مقرش در دمشق است در سال 2009 با اعلام پایتختی فرهنگی قدس در جهان عرب آغاز به کار کرد.
“سمیر عطیه ” مسئول این مرکز با اشاره به این اقدام موسسه متبوعش گفت: قضیه فلسطین همچنان از اصلی‌ترین موضوعات شعر در میان شعرای عرب است و در وجدان انان همچنان باقی است.
وی از مشارکت شاعرانی از یمن، سوریه، فلسطین، لبنان، کویت، و امارات خبر داد و گفت: کتاب این قصیده در پایان ماه می (اواسط خرداد) با کمک موسسه “دارالفکر دمشق ” چاپ خواهد شد.
15 می سال 1948 روزی که دولت جعلی اسرائیل تشکیل شد، در میان فلسطینیان به روز نکبت مشهور است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.