چهارشنبه 06 آوریل 11 | 14:50

مواضع ضدایرانی پادشاه اردن

عبدالله اردنی پادشاه اردن، سال گذشته طی مصاحبه‌ای با نشریه وال استریت مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران به فلسطینیان و قدس ظلم می‌کند و در ادامه راهکارهایی را ارائه می‌دهد تا از میزان نفوذ ایران در منطقه و به ویژه بر حزب الله کاسته شود.


عبدالله اردنی، پادشاه اردن که این روز‌ها صحبت از حضورش در ایران می‌رود، شخصیتی است که مروری کوتاه بر سوابق و مواضعش می‌تواند گویای چهره دیگر او باشد.

عبدالله در انگلیس درس خوانده و تربیت یافته است و حتی از این کشور درجه نظامی نیز دارد. او که در زمینه نظامی‌گری و علاقه به مقولات تسلیحاتی یدی طولا دارد و به داشتن این علایق نیز مشهور است، همواره بر هویت عربی و نه اسلامی نیز تأکید دارد.

محافل خبری همواره از او به عنوان متحد شماره یک اسرائیل در منطقه نام می‌برند. او آنچنان دلبسته اسرائیل است که تقریبا در تمامی امور، با این رژیم جعلی مشارکت‌های گسترده‌ای را انجام داده است و کار اتحاد آن‌ها تا بدانجا پیش رفته است که اسرائیل بخش‌هایی از پروژه‌هایی مثل بازسازی قدس را نیز به کشور اردن واگذار کرده است.

شاه دو رگه (انگلیسی ـ اردنی) اردن در زمینه طرح مواضع علیه ایران نیز دستی دراز دارد. هم او بود که نخستین بار عبارت هلال شیعی را مطرح کرد و پیرامون آن اتهاماتی را علیه کشورمان مطرح ساخت.

وی همچنین سال گذشته طی مصاحبه‌ای با نشریه وال استریت مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران به فلسطینیان و قدس ظلم می‌کند و در ادامه راهکارهایی را ارائه می‌دهد تا از میزان نفوذ ایران در منطقه و به ویژه بر حزب الله کاسته شود.

این دو رگه انگلیسی اردنی همچنین خاندان خود را به هاشمیون نیز نسبت داده و مدعیست که از اولاد رسول خداست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.