چهارشنبه 06 آوریل 11 | 15:26

امتناع روزنامه نیویورک تایمز از چاپ گزارش دروغ گلدستون

تغییرنظر ۱۸۰ درجه‌ای قاضی گلدستون در بی‌گناه دانستن رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۲۲ روزه، به قدری غیرمنطقی بوده که روزنامه نیویورک تایمز نیز حاضر به انتشار مقاله وی در این روزنامه غربی نشده است.


روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد: پیش از انتشار مقاله مشتمل بر تغییر مواضع ریچارد گلدستون، قاضی صهیونیست اهل آفریقای جنوبی در روزنامه واشنگتن‌پست و برائت جستن وی از گزارشی که خود در سال ۲۰۰۹ تهیه کرده بود، روزنامه نیویورک‌تایمز از انتشار مقاله ریاکارانه وی سرباز زده است.

بر اساس این گزارش، هرچند مسئولین نیوورک‌تایمز می‌گویند که آنچه برای انتشار در اختیار آن‌ها قرار گرفته مقاله‌ای نبوده که در روزنامه واشنگتن‌پست به چاپ رسیده است، اما به هر حال این امر ثابت می‌کند که نیویورک‌تایمز از انتشار مواضع جدید گلدستون که ریاکارانه بودن آن واضح است، امتناع کرده است.

بنابرگزارش فوق، گلدستون مقاله‌ای را در تاریخ ۲۲ مارس گذشته با ایمیل برای نیویورک تایمز ارسال کرده که مسئولین این روزنامه عدم انتشار آن را تایید کرده‌اند.

اگر چه تفاوت‌های نوشتار ۲۲ مارس با آنچه واشنگتن‌پست منتشر کرده روشن نیست، اما نشانگر آن است که مواضع گلدستون به حدی غیرقابل پذیرش بوده که روزنامه نیویورک‌تایمز، از رسانه‌های جریان غالب آمریکا که وابسته به لابی‌های صهیونیستی است نیز از انتشار آن خودداری کرده است.

ریچارد گلدستون در سال ۲۰۰۹ گزارشی از جنگ ۲۲ روزه اسراییل علیه مردم بی‌دفاع نوار غزه تهیه کرده بود که برخی جنایات این رژیم را در آن شرح داده بود، با این حال وی اخیراً منکر نتایج تحقیقات مزبور شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: