دوشنبه 12 آوریل 10 | 17:16

عزت‌شاهی برای بار شانزدهم می‌آید

انتشارات سوره مهر، در میان آثاری که برای سودآوری با خود به نمایشگاه بیست و سوم کتاب تهران می‌آورد، نام «خاطرات عزت‌شاهی» را نیز گنجانده است. مهر خبر داد، چاپ شانزدهم این اثر تاریخ شفاهی، به نمایشگاه کتاب می‌رسد.


book-big-060911033433-Ezatshahiانتشارات سوره مهر، در میان آثاری که برای سودآوری با خود به نمایشگاه بیست و سوم کتاب تهران می‌آورد، نام «خاطرات عزت‌شاهی» را نیز گنجانده است. مهر خبر داد، چاپ شانزدهم این اثر تاریخ شفاهی، به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

این کتاب مجموعه ای از خاطرات عزت‌شاهی مبارز انقلابی است که توانست در جریان رویارویی با رژیم شاه از بازجویی و زندان جان سالم به در برد و خود را به پیروزی انقلاب اسلامی برساند.

تدوین کننده کتاب برای مستندسازی کتاب در منابع و مآخذ متنوع از قبیل منابع مکتوب الکترونیکی و منابع شفاهی به تحقیق و جستجو پرداخته و حدود سه هزار سند، اخبار، گزارشهای حوادث مربوط به گروهها و مبارزان ضد شاهی قبل از انقلاب و پس از انقلاب، شرح زندگی شخصیتهای مطرح قبل و پس از انقلاب را واکاویده و با عزت‌شاهی در میان گذاشته است.

ویژگی این خاطرات نسبت به خاطرات تک‌نگاری شده دیگر، در تاریخ شفاهی بودن آن است. چرا که برای تعریض و تأیید گفتار راوی کتاب، نقبی به اظهارات و گفتار شفاهی شخصیتهای مطرح در خاطرات وی زده است. کاظمی این افراد را از نقاط دور و نزدیک یافته و به پای مصاحبه درباره موضوعات تحقیق نشانده است.

کاظمی در فرایند شکل‌گیری کتاب تلاش کرده تا جای ممکن برای شخصیت و نقش‌آفرینان خاطرات عزت‌شاهی و حوادث و رخدادهای دوران مبارزات وی سند و مدرک ارائه دهد و حقیقت تاریخی را بازسازی کند تا چیزی پنهان نماند. وی به شرح احوال و در صورت امکان مشخصات ظاهری افراد اشاره کرده تا خواننده با داده‌ها و اطلاعات بیشتری داوری کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.