پنج‌شنبه 07 آوریل 11 | 00:20

رئیس مجلس خبرگان: صدای مظلومیت مردم بحرین را به گوش جهانیان برسانید

رئیس مجلس خبرگان از مسلمانان سراسر جهان خواست که به یاری مردم مظلوم در کشورهایی که بیداری اسلامی در آن‌ها به وقوع پیوسته است بشتابند و گفت: با توجه به این حقیقت و مظلومیت، مسلمانان وظیفه دارند صدای مظلومیت مردم بی‌دفاع و ستمدیده را به گوش جهانیان برسانند.


آیت الله مهدوی کنی در تجمع طلاب و استادان مدارس علمیه تهران در مدرسه مروی با بیان اینکه این حرکت و بیداری در قالب جنبش و انقلاب دو چیز را بیان می‌کند، افزود: نخست آنکه مردم بیدار شده‌اند و دوم آنکه، حکومت‌ها؛ حکومت‌های لایقی نیستند.

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه مردم در این کشور‌ها دو چیز را می‌خواهند گفت: نخست آنکه مردم حق دارند حکومت‌هایشان را انتخاب کنند و حق رأی و نظر داشته باشند و اینکه حکومت‌های سلطنتی و شبیه سلطنتی در دنیا قابل بقا نیست.

آیت الله مهدوی کنی افزود: دیگر آنکه مردم چون اعتقادات اسلامی دارند، می‌خواهند به هویت دینی خود بازگردند، هویتی که آن‌ها را سال‌های متمادی در تاریخ عزیز و مسلمانان را از نظر علمی، ‌ قدرت و فرهنگ در جهان ممتاز کرده است.

رئیس مجلس خبرگان همچنین از مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد خواست صدای مظلومیت مسلمانان را در این کشور‌ها بشنوند و از ادامه قتل عام و جنایت جلوگیری کنند.

آیت الله مهدوی کنی همچنین با اشاره به نقش بی‌بدیل و تاثیر گذار علما و حوزه‌های علمیه در رهبری قیام‌های مردمی گفت: تجمع سراسری امروز حوزه‌های علمیه کار بسیار خوبیست تا صدای مظلومیت مسلمانان بحرین را به دنیا برساند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره حامی و پشتیبان ملت‌های آزادیخواه در سراسر جهان است، گفت: اوضاعی که در خاورمیانه و به خصوص کشورهای عربی منطقه پیش آمده، بازتابی از انقلاب اسلامی ماست.

رئیس مجلس خبرگان در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به آیات قرآن در خصوص مجازات ستمگران و یاری مظلومان گفت: حکام و کسانی که بر مردم به زور حکومت می‌کنند و نمی‌خواهند حقی برای مردم قائل شوند، به خصوص نمی‌خواهند مسلمانان آن طور که می‌خواهند اسلامی زندگی کنند، نتیجه عملشان همین است که مردم علیه آنان قیام کنند.

وی با اشاره به تحولات اخیر بحرین گفت: برخورد دولت بحرین با مردم این کشور بسیار ظالمانه است که از کشورهای دیگر برای سرکوب و قتل عام مردم نیروی نظامی وارد کند در حالی که مردم بحرین اهل جنگ نیستند و مسالمت آمیز سخن می‌گویند.

رئیس مجلس خبرگان همچنین از مسلمانان سراسر جهان خواست که به یاری مردم مظلوم در کشورهایی که بیداری اسلامی در آن‌ها به وقوع پیوسته است بشتابند و گفت: با توجه به این حقیقت و مظلومیت، مسلمانان وظیفه دارند صدای مظلومیت مردم بی‌دفاع و ستمدیده را به گوش جهانیان برسانند.

رئیس مجلس خبرگان ابراز امیدواری کرد؛ به برکت قرآن، اسلام و توجهات حضرت ولیعصر (عج) مسلمانان در همه جبهه‌ها پیروز شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: