شنبه 09 آوریل 11 | 09:53

خودداری عربستان از صدور ویزا برای عمره گزاران ایرانی

نماینده ولی فقیه در بعثه رهبری گفت: از چند روز گذشته کنسولگری عربستان از صدور ویزا برای عمره گزاران خودداری می کند. حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر با بیان این مطلب اظهار داشت: در مجموع بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته امسال ۸۰۰ هزار نفر به عمره مشرف خواهند شد که هم اکنون جمع کثیری از زائران مشرف شده و به کشور برگشته‌اند و برخی نیز در نوبت اعزام قرار دارند.


نماینده ولی فقیه در بعثه رهبری گفت: از چند روز گذشته کنسولگری عربستان از صدور ویزا برای عمره گزاران خودداری می کند.
حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر با بیان این مطلب اظهار داشت: در مجموع بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته امسال ۸۰۰ هزار نفر به عمره مشرف خواهند شد که هم اکنون جمع کثیری از زائران مشرف شده و به کشور برگشته‌اند و برخی نیز در نوبت اعزام قرار دارند.

وی افزود: با توجه به تمهیداتی که سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در نظر گرفته است خوشبختانه تا کنون با مشکل جدی روبه رو نشده‌ایم و امیدواریم وضعیت به همین صورت سپری شود.

نماینده ولی فقیه در بعثه رهبری با اشاره عدم صدور ویزا از سوی کنسولگری عربستان در مشهد خاطر نشان کرد: در چند روز اخیر کنسولگری‌های عربستان در مشهد از دادن ویزا به زائران خودداری کرده‌اند به طوری که صدور ویزا به صورت نا‌منظم انجام می‌شود.

قاضی عسگر تصریح کرد: مسئولان بعثه مقام رهبری و سازمان حج و زیارت عمل کنسولگری عربستان را نا‌درست دانسته و معتقد است براساس توافقات صورت گرفته بحث اعزام زائر به کشور عربستان نباید به مسائل سیاسی این کشور دخالت داشته باشد.

وی درباره تفاهمات صورت گرفته بین دو کشور در حوزه اعزام زائر به عمره مفرده خاطر نشان کرد: متقاضیان اعزام به عمره مفرده در ایران از چند سال گذشته ثبت نام کرده‌اند و براساس قرعه کشی به این سفر اعزام می‌شوند. براین اساس با اعلام جدول زمان بندی برای اعزام زائران این افراد برنامه ریزی برای سفر خود را انجام داده‌اند لذا عدم صدور ویزا از سوی کشور عربستان، اعزام زائران را با مشکل جدی مواجه کرده است.

نماینده ولی فقیه در بعثه مقام معظم رهبری با بیان این مطلب که در صورت ادامه این روند در اعزام زائر به کشور عربستان تجدید نظر خواهیم کرد، اظهار داشت: با توجه به ارتباط صمیمانه زائران ایرانی با سرزمین وحی این کشور نباید در اعزام زائر ایجاد مشکل کند لذا در صورت توسعه عدم صدور ویزا از کنسولگری عربستان به طور قطع در اعزام زائران به این کشور تجدید نظر خواهیم کرد.

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به بهبود وضعیت انتقال حجاج از طریق شرکت‌های هواپیمایی گفت: در حال حاضر با رایزنی‌های صورت گرفته تاخیر در پرواز حجاج نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است بر این اساس مشکلات جانبی پیش روی حجاج ایرانی به تدریج در جلسات کار‌شناسی و برنامه ریزی در بعثه و سازمان حج و زیارت رصد می‌شود و با مسئولان مربوطه در داخل و خارج کشور هماهنگی‌های لازم صورت نمی‌پذیرد.

وی در پایان اظهار داشت: هدف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت خدمت رسانی به زائران برای بهره‌مندی بیشتر از این سفر معنوی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.