دوشنبه 12 آوریل 10 | 17:17

جایزه صلح عادلانه به آیت الله تسخیری رسید

آیت‌الله تسخیری در پایان بر حمایت و پشتیبانی از اقلیت‌های مسلمان با تأكید بر موجودیت، وحدت و هویت آنها تأكید كرد.


4_8803180571_l600جایزه صلح عادلانه به آیت الله تسخیری اهدا شد. فارس خبر داد، در افتتاحیه همایش «صلح عادلانه، گفتمان مشترك جهانی» كه با حضور مقام‌های دو كشور هند و ایران برگزار شد، آیت‌الله تسخیری دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و جمع كثیری از استادان و اندیشمندان آسیایی فعال در زمینه صلح از كشورهایی نظیر ژاین، فیلیپین، سریلانكا، مالزی، اندونزی، تایلند، هند و سنگاپور حضور دارند.
در این مراسم، آیت‌الله تسخیری با پیشنهاد ضرورت برداشتن گام‌های مؤثر و بهره‌گیری از همه امكانات قانونی و محافل بین‌المللی به منظور رسواسازی جنایات صهیونیست‌ها، بر اسلامی بودن مسئله فلسطین تأكید كرد.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح كرد: بالا بردن سطح آگاهی توده‌های اسلامی در عرصه‌های گوناگون و تلاش پیگیر در راه نزدیكی اندیشه‌ها به یكدیگر و وحدت بخشیدن به مواضع عملی و در نظرگرفتن اصل همكاری ملت‌ها و دولت‌ها با یكدیگر برای پاسداری از امنیت اجتماعی از راه‌های از بین بردن عوامل تروریسم است.
آیت‌الله تسخیری در پایان بر حمایت و پشتیبانی از اقلیت‌های مسلمان با تأكید بر موجودیت، وحدت و هویت آنها تأكید كرد.
بررسی مؤلفه‌های صلح عادلانه جهانی از دیدگاه ادیان، جایگاه و مشتركات فرهنگی و تمدنی در تحقق صلح عادلانه، همگرایی‌های جهانی و تكاپوی صلح عادلانه، استعمار و تهدید صلح عادلانه جهانی، مقایسه تهدیدهای فراروی صلح از دیدگاه ادیان و حقوق بین‌الملل معاصر‌از‌ محورهای مهم این همایش عنوان شده‌اند.
مبانی سیاسی صلح عادلانه در اندیشه اسلامی، نقد نظام حاكم بر صلح جهان معاصر، نقش و تأثیر صلح عادلانه در تعالی اقتصاد جهانی و نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و نخبگان در تحكیم صلح جهانی از دیگر موضوع‌های مورد بررسی در این همایش است.
همایش «صلح عادلانه، گفتمان مشترك جهانی» به همت مجمع جهانی صلح اسلامی، انجمن دوستی هند و ایران و رایزنی فرهنگی ایران از 22 فروردین به مدت 2 روز در دانشگاه جواهر لعل نهرو هند گشایش یافت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.