شنبه 09 آوریل 11 | 15:26

عامل حمله انتحاری پاكستان: ۳۰۰ نوجوان برای حملات تروريستی آموزش ديده‌اند

نوجوان بازداشت شده پاكستاني كه عامل يكي از مرگبارترين حملات تروريستي در هفته گذشته در عبادتگاهي در دير غازي از توابع ايالت پنجاب بود، در يك افشاگري در برنامه تلويزيوني گفت كه 300 نوجوان ديگر براي اجراي اينگونه حملات تروريستي آموزش ديده اند.


به گزارش ايرنا به نقل از شبكه هاي تلويزيوني در پاكستان، انفجارهاي عصر يكشنبه گذشته در عبادتگاه «سخي ساروار» واقع در چهل كيلومتري «دير غازي خان» ( از توابع ايالت پنجاب )،به كشته شدن 50 نفر و زخمي شدن بيش از يكصد تن منجر شد.

«فدايي عمر» 15 ساله كه خود در اين حمله انتخاري مجروح شده و در بيمارستان بستري است ، جمعه شب در تلويزيون اين كشور با اشاره به اينكه نمي دانسته كه مسلمانان هدف اين حمله تروريستي هستند، افزود : من از خانواده هاي قربانيان عذر خواهي مي كنم ، نوجواناني كه در مراكز آموزش حملات تروريستي دوره مي بينند، اطلاع ندارند كه بايد مسلمانان را هدف قرار دهند.

وي با عنوان اينكه او نيز نمي دانسته كه باعث كشته شدن جمعي از مسلمانان مي شود ، از نوجوانان ديگري كه در مراكز آموزشي انتحاري زير نظر شبه نظاميان ( طالبان ) افراط گر ، تربيت مي شوند خواست تا از دست زدن به اينگونه حملات خودداري كرده و بدانند كه آنها در راه اسلام كشته نمي شوند.
فدايي عمر با اشاره به اينكه دو نفر به نام هاي «ظفر و نعيم» به او گفته اند كه مردمي كه به اين عبادتگاه در دير غازي مي روند در مقابل آمريكايي ها سر تعظيم فرود مي آورند، افزود: آنها به من گفتند كه مردمي كه وارد حرم مي شوند كافرند و ما را مجبور به اجراي اينگونه حملات تروريستي مي كردند و ما متقاعد مي شديم كه عمليات شهادت طلبانه انجام مي دهيم.

وي با اشاره به مراحل عمليات انتحاري خود در اين عبادتگاه گفت كه مربيانش در منطقه قبايلي در وزيرستان شمالي بمب ها را به او تحويل داده اند و در حين آموزش مي گفتند كه قرار است در افغانستان اين حملات را انجام دهي.
فدايي عمر تماس يكي از رهبران شبه نظاميان بنام «قاري ظفر» را با او يادآور شد و افزود : وي در مدرسه اي مواد منفجره را تحويلش داده و به او گفت كه پس از حمله تروريستي به بهشت مي رود.

وي (ملا) ارشد كه با شبه نظاميان طالبان و گروههاي افراطي در پاكستان در ارتباط است، را مسوول آموزش انتحاري نوجوانان دانست و گفت : من در زمان انتحار، از كشته شدن بيش از 50 نفر از مردم بيگناه در اين عبادتگاه پس از حمله تروريستي خود و همدستم اسماعيل، واقعا شوكه شدم و شرمنده خانواده قربانيان و همچنين زخمي هاي اين حادثه هستم.

فدايي عمر در پايان گفت كه پدرش فوت كرده و دو خواهر و مادرش در وزيرستان شمالي زندگي مي كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: