شنبه 09 آوریل 11 | 16:32

رحیم‌پور در اکوادور: می‌خواهند ایران و آمریکای لاتین یکدیگر را نشناسند

در قبل از انقلاب اسلامي ما تنها تحت تاثير فيلم‌هاي هاليوودي شما را مي‌شناختيم كه آمريكايي‌ها پدران شما را به عنوان مشتي سرخپوست وحشي مي‌كشتند و آن‏‌گونه تصوير مي‌كردند. اما پس از انقلاب اسلامي، امام خميني(ره) به ما آموخت كه همه ملل مظلوم جهان با هم برابر و برادر هستند.


«حسن رحيم‌پور ازغدي» كه به منظور معرفي دين مبين اسلام و دستاوردهاي انقلاب اسلامي به تعدادي از كشورهاي آمريكاي لاتين سفر كرده است، ضمن ابزار خوشحالي از حضور در كشورهاي اين منطقه خواستار گفت‌وگوي مستقيم و رودرروي ملل آمريكاي لاتين و ايران شد.

وي كه در دانشگاه فني «امباتو» در كشور اكوادور سخنراني مي‌كرد، با اشاره به تصوير سازي غلط رسانه‌هاي غربي از واقعيت‌هاي ايران و كشورهاي آمريكاي لاتين تأكيد كرد: ملت ايران و ملل آمريكاي لاتين داراي اهداف و افق‌هاي مشترك انساني هستند و با توجه به غرض‌ورزي غرب در ارائه تصويري مخدوش از دو طرف، لزوم گفت‌وگوي مستقيم و بدون واسطه ملموس است.

رحيم‏‌پور در بيان دلايل اين موضوع افزود: شباهت‌هاي فراواني بين فرهنگ اسلامي و ايراني و فرهنگ ملل آمريكاي لاتين وجود دارد. همه ما خداپرست هستيم و حقوق‌مان از سوي قدرت‌هاي واحد پايمال شده است و من از وقتي وارد كشورهاي آمريكاي لاتين شده‌ام، احساس مي‌كنم در كشور خودم هستم.

رحیم‌پور سخنانش را چنین ادامه داد:

در قبل از انقلاب اسلامي ما تنها تحت تاثير فيلم‌هاي هاليوودي شما را مي‌شناختيم كه آمريكايي‌ها پدران شما را به عنوان مشتي سرخپوست وحشي مي‌كشتند و آن‏‌گونه تصوير مي‌كردند كه بينندگان اين فيلم‌ها فكر مي‌كردند حق با يانكي‌ها است و در واقع غربي‌ها شما را اين‏گونه به ما معرفي كردند. اما پس از انقلاب اسلامي، امام خميني(ره) به ما آموخت كه همه ملل مظلوم جهان با هم برابر و برادر هستند و شعار ما شد دفاع از همه مظلومين و مستضعفين جهان.

رابطه ما و شما را قطع كرده‌اند و كاري كرده‌اند ما و شما همديگر را نمي‌شناسيم، و پيام من به دانشجويان آمريكاي لاتين اين است بياييد همديگر را بيشتر بشناسيم و به تبليغات رسانه‌هاي غربي توجه نكنيد.

وي با اشاره به تاكيد قرآن كريم بر برابري تمامي نژادها و زبان‌هاي بشري خاطرنشان كرد: از منظر اسلام پذيرفته نيست كه عده‌اي از انسانها سخت كار كنند و زندگي دشواري داشته باشند و عده‌اي ديگر با كمترين زحمت در رفاه و آسودگي كامل زندگي كنند.

غربي‌ها نه‏ تنها به غارت منابع طبيعي ما و شما اكتفا نمي‌كنند بلكه فرهنگ و تاريخ ما را نيز نابود مي‌كنند و كسي نمي‌پرسد كه اين ثروت انباشته شده در آمريكاي شمالي و اروپا از كجا آمده است؟

ايدئولوژي سرمايه‌داري هرگز رأي ملت‌ها را در صورتي كه در راستاي منافع كمپاني‌هاي چندمليتي نباشد، نمي‌پذيرد. ديكتاتوري سرمايه‌داري اجازه نمي‌دهد ملت‌ها بر اساس ميل خويش و به‏خلاف ميل اين نظام تصميم‌گيري كنند.

فلسفه سياسي اسلام مي‌گويد نگذاريد افرادي در جهان حاكم شوند كه با تكبر و فخر رفتار مي‌كنند، حقوق ابناي بشر را ضايع مي‌كنند و فساد و فحشا را بر روي زمين مي‌گسترانند.

از منظر قرآن كريم جوامع بشري زماني نابود مي‌شوند كه بگويند فرقي نمي‌كند كه چه‏كساني بر آنها حكومت مي‌كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.