یکشنبه 10 آوریل 11 | 14:59

زینت السادات زینت عظمت زن مسلمان است

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور با صدور پيامي به همايش «زن نمونه و موفق از ديدگاه اسلام» كه به بهانه تجليل از بانوي نمونه اصفهاني «زينت السادات علويه همايوني» برگزار شده است، قدرداني و ستايش از اين شيرزنان عرصه دانايي و تلاش و عفاف را طنين دعوت الهي و فراخواني جهاني براي درك بصيرتي كه رو به سوي افق ظهورِ آفتاب ولايت مهدوي (عج) دانست.


متن پيام دکتر محمود احمدی‌نژاد به همايش «زن نمونه و موفق از ديدگاه اسلام به شرح زير است:
بسم الله الرحمن الرحيم
اللهم عجل لوليك الفرج و العافيه و النصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه و المستشهدين بين يديه

روزي كه بر تارك خود درخشش سالگرد ميلاد خجسته حضرت زينب كبري سلام الله عليها را دارد؛ بي‌‌شك روزي فرخنده و پربركت است. در اين روز شايسته آن است كه از مقام ايمان و دانايي ستايش گردد و از بانواني كه در دامن پر فيض مكتب علوي و فاطمي پرورش يافته‌اند و بر قله‌‌هاي موفقيت و سربلندي قدم گذاشته‌اند، تقدير و تجليل به عمل آيد.

مردان و زناني كه آموزه بزرگ «طلب العلم فريضه علي كل مسلم و مسلمه» را فراروي خويش نهادند و با سخت‌كوشي و توكل، همجوار اقليم «انا مدينه العلم و علي بابها» شدند و از سرچشمه دانايي رسالت و ولايت سيراب شدند، همواره الهام دهنده دل‌ها و روشنايي بخش بصيرت‌ها خواهند بود.

چهره‌هاي ماندگار از ارجمندترين سرمايه‌هاي ملي ما محسوب مي‌‌شوند و در اين ميان شخصيت‌هايي مانند بانو زينت السادات علويه همايوني كه عمر گرانبهاي خود را در راه كسب معارف ديني، ارزش‌هاي الهي و پرورش دانش آموختگان مكتب تشيع پرداخته است، جايگاهي رفيع و همواره معزز دارند.

بانو زينت السادات علويه همايوني در كنار استاد بزرگوارش بانو مجتهده فقيده امين اصفهاني، نمادهايي بي‌‌بديل از بانوان ايراني‌اند كه با اراده‌اي استوار از تنگناي محدوديت‌ها و مصائب مي‌گذرند تا چراغ هدايت را در برابر نسل‌هاي آينده خود برافروزند.

بي‌‌ترديد بانوي محترمه همايوني مؤسس حوزه علميه مكتب فاطمه (س) و صاحب آثار ارزشمند در زمينه‌هاي گوناگون فلسفي، عرفاني و اخلاقي، عالمي وارسته است كه با زنده نگهداشتن طريق استاد خود، برگي زرين در تاريخ عظمت زنان مسلمان به‌ويژه دوران شكوهمند انقلاب اسلامي گشوده است.

قدرداني و ستايش از اين شيرزنان عرصه دانايي و تلاش و عفاف، طنين دعوت الهي و فراخواني جهاني است براي درك بصيرتي كه رو به سوي افق ظهورِ آفتاب ولايت مهدوي (عج) دارد.

اينجانب با تشكر از برگزاركنندگان اين مراسم ارزنده، از درگاه خداوند متعال براي تمامي خادمان علم و معرفت، در ظل عنايات حضرت ولي عصر (عج)،توفيق و سربلندي مسئلت دارم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: