یکشنبه 10 آوریل 11 | 15:08

رابطه بازی های رایانه ای و در س نخواندن

محققان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آکسفورد انگلیس بر اساس یافته‌های خود به این نتیجه رسیدند، افرادی که به بازی‌های رایانه‌ای علاقه شدیدی دارند، کمتر به دنبال تحصیلات آکادمیک دانشگاهی می‌روند و بسیاری از آن ها ترک تحصیل می‌کنند. این تحقیق بر روی بیش از 17 هزار نفر از نوجوانان انگلیسی انجام شده است که روند تحصیلی آنان را از سن 16 سالگی و همچنین میزان علاقه این افراد به بازی‌های رایانه‌ای را بررسی کرده‌اند.


محققان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آکسفورد انگلیس بر اساس یافته‌های خود به این نتیجه رسیدند، افرادی که به بازی‌های رایانه‌ای علاقه شدیدی دارند، کمتر به دنبال تحصیلات می‌روند و بسیاری از آن ها ترک تحصیل می‌کنند.

این تحقیق بر روی بیش از 17 هزار نفر از نوجوانان انگلیسی انجام شده است که روند تحصیلی آنان را از سن 16 سالگی و همچنین میزان علاقه این افراد به بازی‌های رایانه‌ای را بررسی کرده‌اند.
بر اساس یافته‌های این تحقیق، کسانی که به صورت معمول به انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌پردازند به میزان 19 تا 24 درصد در میان مردان و 14 تا 20 درصد در میان زنان احتمال دارد که ورود به تحصیلات دانشگاهی را از دست بدهند.
این در حالی است که نوجوانانی که برای تفریح، کتاب مطالعه می‌کنند و یا حداقل یکبار در ماه به تئاتر می‌روند، به مدارج بالاتر دانشگاهی دست پیدا می‌کنند. همچنین مطالعه به جای بازی‌های رایانه‌ای احتمال ورود به کالج را به میزان بسیاری افزایش می‌دهد.م
البته این تحقیق از سال 1986 آغاز شده است که در آن زمان بازی‌های رایانه‌ای به اندازه کنونی در بین نوجوانان و جوانان علاقه‌مند پیدا نکرده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.