یکشنبه 10 آوریل 11 | 16:09

دانلود خلاصه کتاب «نقد قال»؛ تأملی انتقادی به نامه‌ی محسن کدیور

چندی پیش محسن کدیور در نامه‌ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی رئیس سابق مجلس خبرگان رهبری به انتقاد از جایگاه ولایت فقیه و جمهوری اسلامی ایران پرداخته بود. حجت‌ الاسلام ذوعلم در تأملی انتقادی به این نامه، کتاب «نقد قال» را به رشته تحریر درآورده است


تریبون مستضعفین- چندی پیش (۲۶ تیرماه ۱۳۸۹) محسن کدیور در نامه‌ای سرگشاده به هاشمی رفسنجانی رئیس سابق مجلس خبرگان رهبری با عنوان «استیضاح رهبری» به ارزیابی کارنامه بیست و یک ساله رهبر جمهوری اسلامی ایران پرداخته بود.

حجت‌ الاسلام ذوعلم در تأملی انتقادی به این نامه، کتاب «نقد قال» را به رشته تحریر درآورده است.

در مقدمه این کتاب که توسط کانون اندیشه جوان منتشر شده است می‌خوانیم: «چه کسی از حذف اصل ولایت فقیه سود می‌برد؟ آیا مردم و کشور؟ اسلام و مسلمین؟ و یا ابرقدرت‌ها و دیکتاتورهایی که برای بازیابی سلطه خود بر این کشور، دندان تیز کرده‌اند و تنها مانع اصلی خود را، همین اصل محوری و ریشه‌ای ولایت فقیه می‌دانند؟ اعتراف نویسنده این نامه به اینکه «رهبری در ۲۱ سال گذشته برای حفظ استقلال سیاسی موفق بوده است،»، اعتراف بسیار مهمی است!
اگر ایشان انصاف داشته باشد، دراین پرسش تأمل کند که آیا غیر از تکیه بر ولایت فقیه عادل می‌توان استقلال این کشور را حفظ کرد؟»

خلاصه‌ای از این کتاب را می‌توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

[download id=”71″]

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: