دوشنبه 11 آوریل 11 | 17:07

شهرزاد میرقلی‌خان از زندان به مکانی دیگر منتقل شد

مدیر کمپین حمایت از شهرزاد میرقلی‏خان گفت: شهرزاد میرقلی‌خان از زندان خارج شده و به مکانی که خودش ترانزیت نامیده، منتقل شده است.


مدیر کمپین حمایت از شهرزاد می‌رقلی‏خان گفت: شهرزاد میرقلی‌خان از زندان خارج شده و به مکانی که خودش ترانزیت نامیده، منتقل شده است.

وحید خدابنده مدیر کمپین حمایت از شهرزاد میرقلی‎خان گفت: طی تماسی که با پدر وی داشتیم، به ما اطلاع داده شد که شهرزاد از زندان خارج شده و به مکانی که خودش ترانزیت نامیده، منتقل شده است.

مدیر کمپین ادامه داد: شهرزاد در این گفت‌وگوی تلفنی به پدر خود گفته است که پس از پیگیری‌های رسانه‌ای در ایران برخورد آمریکایی‌ها با وی بهتر شده است.

شهرزاد روز گذشته پس از یک ماه و نیم قطع ارتباط با خانواده خود تلفنی به گفت‌وگو پرداخته و اعلام کرد که در یک ماه و نیم گذشته به دلیل ترس از نداشتن امنیت جانی به درخواست خود به انفرادی منتقل شده بود.

شهرزاد میرقلی‎خان زنی ایرانی است که به اتهام مشارکت در خرید دوربین‌های دید در شب که در بسیاری از فروشگاه‌های شکار در کشورهای اروپایی یافت می‌شود، در اتریش دستگیر شد و بعد از محاکمه و سپری شدن دوران محکومیت با ترفندی توسط سرویس‌های امنیتی آمریکا به این کشور کشانده شد و در آنجا به‌‌ همان جرمی که محکومیت آن را سپری کرده بود، مجدد محاکمه و به ۵ سال حبس محکوم شد که هم‏اکنون پس از ۳ سال گذراندن محکومیت خود در شرایط بسیار بدی قرار دارد.

مدتی پیش کمپین حمایت از شهرزاد میرقلی‎خان، زن ایرانی که به دلایل واهی در زندان‌های آمریکا به سر می‌برد، به آدرس shahrzadinjail.blogfa.com راه‎اندازی شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: