دوشنبه 11 آوریل 11 | 23:40

آزادی ۴ دانشجوی مشهدی با قرار وثيقه‌های ۵۰ تا ۷۰ ميليون تومانی

احسان جلاير، عليرضا شريعتي، حميد مجتهدي‌فر از دانشجويان دانشگاه آزاد مشهد و مرتضي ملائكه از فارغ‌التحصيلان دانشگاه گناباد كه در تجمع دانشجويي روز جمعه 19 فروردين در مقابل كنسولگري عربستان‌سعودي در شهر مشهد دستگير شده بودند پس از 4 روز بازداشت با قرار وثيقه‌هاي 50 تا 70 ميليون توماني آزاد شدند.


يكي از فعالان دانشجويي مشهد در گفت‌و‌گو با فارس، با اعلام اين خبر گفت: احسان جلاير، عليرضا شريعتي، حميد مجتهدي‌فر از دانشجويان دانشگاه آزاد مشهد و مرتضي ملائكه از فارغ‌التحصيلان دانشگاه گناباد كه در تجمع دانشجويي روز جمعه 19 فروردين در مقابل كنسولگري عربستان‌سعودي در شهر مشهد مقدس توسط نيروي انتظامي دستگير شده بودند ساعت 18 امروز دوشنبه و پس از 4 روز بازداشت با قرار وثيقه‌هاي 50 تا 70 ميليون توماني آزاد شدند.

در جريان تجمع روز جمعه 19 فروردين‌ماه دانشجويان دانشگاه‌هاي مشهد در مقابل سركنسولگري عربستان‌سعودي در محكوميت اقدامات و دخالت‌هاي اين كشور در قتل‌عام مسلمانان بحرين ابتداي امر بيش از 40 نفر از دانشجويان دستگير شدند كه پس از آزادي جمعي از آن‌ها، براي 17 نفر پرونده قضايي تشكيل و به دادسراي انقلاب ارسال شد.

پيش از اين اتهام حمل كوكتل مولوتف براي چند تن از بازداشت شدگان عنوان شده بود كه برخي از دانشجويان و شاهدان عيني ماجرا از حمل و پرتاب اين ماده آتش‌زا توسط فرد ديگري خبر مي‌دهند كه بلافاصله پس از پرتاب به وسيله يك دستگاه موتور سيكلت از ميان ماموران نيروي انتظامي متواري شده است.

تاكنون جلسه دادگاه يكي از دانشجوياني كه با قرار وثيقه آزاد شده، مشخص شده است و وي بايد چهارم ارديبهشت‌ماه سال جاري در دادگاه انقلاب اسلامي مشهد حاضر باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: