سه‌شنبه 13 آوریل 10 | 15:17

ماجرای حر به نمایشگاه کتاب می‌آید

منظومه مفصلی بر اساس زیارت وارث، با سرایش علی معلم دامغانی به نمایشگاه کتاب می‌آید. فارس از قول انتشارات سوره مهر خبر داد، در بخشی از این منظومه، به ماجرای حر یزید ریاحی پرداخته می‌شود. محمدرضا تقي دخت ، نويسنده مقدمه و شرح اين كتاب، سروده علي معلم را يكي از كم نظيرترين و حتي بي نظيرترين منظومه‌هاي سروده شده در مورد شخصيت حضرت حر دانسته است.


author-050226131748-moallem-aliمنظومه مفصلی بر اساس زیارت وارث، با سرایش علی معلم دامغانی به نمایشگاه کتاب می‌آید. فارس از قول انتشارات سوره مهر خبر داد، در بخشی از این منظومه، به ماجرای حر یزید ریاحی پرداخته می‌شود. محمدرضا تقی دخت ، نویسنده مقدمه و شرح این كتاب، سروده علی معلم را یكی از كم نظیرترین و حتی بی نظیرترین منظومه‌های سروده شده در مورد شخصیت حضرت حر دانسته است.
این كتاب اولین سروده شعر نوی علی معلم به حساب می‌آید كه عنوان آن به سبك مجالس تعزیه، «مجلس حربن یزید ریاحی» انتخاب شده است.
این منظومه ماجرای حضرت حرّ از بدو زندگی تا زمان شهادت در دو بخش یا فصل است كه بخش اول،مقدمه‌ای مفصل بر این شعر و بررسی ماجراهای واقعه عاشورا از بعد از مرگ معاویه و به حكومت رسیدن یزید، تا عاشورا را شامل می‌شود و بخش دوم شامل منظومه بلند حرّبن یزید ریاحی می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.