چهارشنبه 13 آوریل 11 | 14:20

۱۱ ماه گذشت؛ فیلمی شاخص درباره «آزادی غزه» ساخته نشد

یازدهم خردادماه سال گذشته بود که روابط عمومی معاونت سینمایی خبر داد قصد دارد از ساخت فیلمی درباره کشتی‌های آزادی غره حمایت «تمام‌عیار» کند اما…


یازدهم خردادماه سال گذشته بود که روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد قصد دارد از ساخت فیلمی درباره کشتی‌های آزادی غره حمایت «تمام‌عیار» کند.

در این خبر آمده بود: «در راستای ثبت تاریخی و محکومیت حمله ددمنشانه رژیم غاصب و اشغالگر قدس به کشتی‌های حامل کمک‌های انسانی به مردم غزه (کشتی‌های آزادی) که قصد امداد رسانی و شکستن محاصره هزار روزه غزه مظلوم را داشتند، یک فیلم بلند سینمایی با حمایت معاونت امور سینمایی ساخته خواهد شد. هر فیلمساز آزاده‌ای در اقصی نقاط دنیا که بتواند بهترین فیلمنامه را در این خصوص ارائه دهد، در ساخت این فیلم حمایت تمام‌عیار خواهد شد.»

از آن زمان بیش از ۱۰ ماه می‌گذرد ولی هنوز خبری از انتخاب فیلمنامه و ساخت فیلم نشده است یا اطلاعاتی از تولید این پروژه – یا پروژه‌ها- منتشر نشده است.

شاید این روز‌ها دیگر سینماگران و مسئولان سینمایی در تب و تاب کاروان آزادی غزه نیستند. احتمالا سینماگران این روز‌ها به فکر تحولات منطقه و کشت و کشتار مردم بحرین و یمن هستند و مسئولان سینمایی هم به فکر تشکیل سازمان سینمایی… که بدون شک با ایجاد سازمان سینمایی، این قضیه جدی‌تر هم خواهد شد.

به هر روی، ساخت فیلمی با موضوع جنایات رژیم غاصب صهیونیستی – آن هم در سطح بین‌المللی – می‌تواند تاثیرگذاری خوبی داشته باشد؛ البته اگر این موضوعات برایمان ارزشمند باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: