چهارشنبه 13 آوریل 11 | 20:40

مجلس طرح سازمان‌های مردم نهاد را سه ماه مسکوت می‌گذارد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از 3 هفته بررسی طرح مربوط به سازمان های مردم نهاد، به دلیل ابهامات موجود در این طرح با پیشنهاد مسکوت ماندن آن به مدت 3 ماه و بررسی مجدد آن در کمیسیون مربوطه موافقت کردند.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز چهار شنبه در حین بررسی طرح تاسیس، فعالیت و نظارت بر سازمان های مردم نهاد از ارائه پیشنهادات جمعی از نمایندگان برای مسکوت ماندن این طرح به مدت سه ماه خبر داد.

وی گفت: از آنجا که مواد باقیمانده این طرح دارای ابهاماتی است و نیازمند اصلاح است، بنابراین تعدادی از نمایندگان مسکوت ماندن این طرح به مدت 3 ماه را برای بررسی مجدد بند های باقی مانده آن در کمیسیون مربوطه ارائه کرده اند.

لاریجانی گفت: در این طرح دربررسی 26 ماده اصلاحاتی انجام شد و باقی مواد طرح بر اساس مصوبات باید اصلاح شود.

کاظم دلخوش در موافقت با مسکوت ماندن این طرح گفت: هدف از تشکیل سازمان های مردم نهاد این بود که زمینه مشارکت مردم در توسعه پایدار ایجاد شود، بهتر است که این طرح مسکوت مانده و در کمیسیون تخصصی مجددا بررسی و ابهامات آن رفع شود.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری نیز به عنوان مخالف پیشنهاد مسکوت ماندن طرح مذکور گفت: این طرح از 15 دی ماه سال 87 در مجلس مطرح شد و هم اکنون نیز بیش از 20 ماده آن بررسی شده و 3 هفته وقت گذاشتیم، اگر به کمیسیون بر گردد عمر مجلس به بررسی آن کفاف نمی دهد.

نماینده ساری پیشنهاد مسکوت ماندن طرح را به نوعی پاک کردن صورت مسئله عنوان کرد و نمایندگان مجلس در نهایت با 156 رای موافق، 20 رای مخالف و 10 رای ممتنع با این پیشنهاد موافقت کردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: