پنج‌شنبه 14 آوریل 11 | 23:15

یک میلیون امضا برای توقف کشتار مردم خاورمیانه و شمال آفریقا

گروهی از فعالن اینترنتی طرحی را برای تشکیل یک کمپین امضای یک میلیون نفره در رابطه با کشتار مردم منطقه توسط دیکتاتورهای دست نشانده اجرا کرده‌اند.


تریبون مستضعفین –گروهی از فعالن اینترنتی طرحی را برای تشکیل یک کمپین امضای یک میلیون نفره در رابطه با کشتار مردم منطقه توسط دیکتاتورهای دست نشانده اجرا کرده‌اند. اگر تعداد امضاهای یک کمپین بتواند به یک میلیون نفر برسد دبیر کل سازمان ملل وظیفه دارد آن موضوع را پیگیری کرده و نسبت به آن اعلام موضع کند.

برای رای دادن در این موضوع می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید:

http://www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html

ترجمه متن منتشره در این کمپین امضاء در ادامه می‌آید:

جناب آقای بانکی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

مستحضرید که نقض حقوق بشر توسط هر فرد و گروهی که صورت گیرد محکوم است، زیرا علاوه بر سلب حقوق و آسایش انسان‌ها، به بی‌مبالاتی نسبت به اجرا و احترام به این حقوق منجر می‌گردد و سکوت و بی‌اعتنایی در برابر نقض این حقوق باعث سر افکندگی در پیشگاه خداوند، ملت‌ها و تاریخ بشر خواهد شد.

کشتار وحشیانه شهروندان و غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان بی‌دفاع کشورهایی نظیر بحرین، لیبی و یمن ناقض حق اولیه حیات، حق تعیین سرنوشت و حق آزادی بیان است که از جمله اساسی‌ترین حقوق ابناء بشر می‌باشند و در عرف‌ها و معاهدات بین‌المللی نظیر اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های بین‌المللی مورد تاکید قرار گرفته‌اند.

آن‌چه امروزه در این کشورها در حال روی دادن است به وضوح مصداق بارز نقض این گونه حقوق انسان‌هاست که عناوین مجرمانه آن را می‌توان در موارد مختلف کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو جستجو نمود.

این نقض فاحش حقوق بشر و سلب حیات و آزادی انسان‌های مظلوم، مستلزم توجه جدی و فوری سازمان ملل متحد و تمامی اعضای جامعه بین‌المللی می‌باشد، که با چنین روندی اگر خود آن‌ها روزی در معرض چنین اتفاقی قرار گیرند چه دفاعی خواهند داشت.

پر واضح است که افتخار یا ننگ تمامی این اتفاقات جهانی این مقطع از زندگی بشر‌،در تاریخ به نام این سازمان و علی الخصوص در کارنامه دوران مسئولیت جناب‌عالی ثبت خواهد شد.

از این رو ما آزاد‌ی‌خواهان سراسر جهان در حمایت از صیانت ابتدایی‌ترین حقوق بشر‌، از جناب‌عالی به عنوان دبیر کل سازمان ملل‌، که مرجع اصلی نظارت بر اجرای اسناد و معاهدات بین‌المللی حقوق بشر می‌باشید، در این برهه‌ی حساس از تاریخ زندگی بشر این مسئولیت بزرگ و سرنوشت ساز را بر عهده دارید‌، مصرانه خواهان پیگیری و اجرای مفاد ذیل می‌باشیم‌:

1- مداخله سریع و قاطع جهت توقف فوری و بی قید و شرط کشتار بی‌رحمانه مردم.

2- اخراج مداخله‌گران بیگانه اعم از نظامی و غیر نظامی از کشورهای مذکور.

3- فراهم آوردن مقدمات و شرایط لازم‌، جهت تعیین سرنوشت این کشورها به دست ملت‌های‌شان.

به امید آن‌که سازمان ملل، سازمان مدافع ملت‌های در بند و  رنج دیده از جور ظالمان و مستکبران باشد.

 1. shahab
  16 آوریل 2011

  STOP TO CRIME ON MOSLIMS!

 2. zainab
  17 آوریل 2011

  به امید آن‌که سازمان ملل، سازمان مدافع ملت‌های در بند و رنج دیده از جور ظالمان و مستکبران باشد.

 3. saboor
  17 آوریل 2011

  لطفا امید خیر از سازمان ملل نداشته باشید، آن ها خود جنایتکاران جنگی هستند که در کشتن مردم مسلمان دست دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: