شنبه 16 آوریل 11 | 09:22

آیت الله مصباح: اعتقاد ما به رهبری بالاتر از سیدخراسانی روایات است

علامه مصباح یزدی اظهار داشت: به مراتب بسیار بالا‌تر از آن سید خراسانی که در روایات آمده است، ما به مقام معظم رهبری اعتقاد داریم. مگر می‌شود که آقا امام‎زمان (عج) نائب خودشان را تنها بگذارند و یاری نکنند.


حجت الاسلام روانبخش پیرامون نظر علامه مصباح یزدی در قبال مستند «ظهور بسیار نزدیک است» گفت: اتفاقا چند روز پیش وقتی که این مستند را تماشا کردم، رفتم خدمت علامه مصباح یزدی و گفتم: حاج آقا اگه یادتان باشد حدود ۱۵ سال پیش طبق اتفاقاتی که در برخی کشور‌ها افتاده بود، خدمت حضرتعالی رسیدم و سئوال کردم که آیا می‌شود این اتفاقات را از علائم ظهور تلقی کرد؟ حضرتعالی هم در جواب من فرمودید: «زیاد به این مسائل نپردازید که در جلسه‌ای بنشینید و ببینید چه چیزی از علائم ظهور است و چه چیزی از علائم ظهور نیست. ممکن است که این حرف‌ها و جلسات برای آدم شیرین باشد امّا آنچه که وظیفه شماست این است که خودتان را برای ظهور آماده کنید به طوری آماده شوید که انگار همین فردا آقا امام زمان (عج) ظهور خواهند کرد. حالا بحث کنیم درباره این مسائل امّا خودمان آماده نشویم هیچ فائده‌ای ندارد. ببینید وظیفه ما در قبال حضرت چیست؟

حجت الاسلام روانبخش افزود: بعد از ذکر و یادآوری این مطلب، خدمت علامه مصباح عرض کردم، اکنون با توجه به اتفاقاتی که در منطقه افتاده است، نظر حضرتعالی در این باره چیست؟ علامه مصباح فرمودند: الان هم نظر من همین است که خودتان را برای ظهور آماده کنید که گویا همین فردا آقا ظهور خواهند کرد.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو در ادامه تصریح کرد که خدمت حضرت علامه مصباح عرض کردم: حاج آقا برای سخنرانی که به استانهای مختلف می‌رویم خیلی‌ها درباره این مستند «ظهور بسیار نزدیک است» سئوال می‌کنند و نظرمان را در این باره می‌خواهند چه جواب دهیم؟

علامه مصباح در پاسخ فرمود: «امّا راجع به این بحث‌ها توصیه نمی‌کنم که به این مسائل بپردازید نه در نفی آن و نه در اثبات آن، به هیچ وجه وارد این مسائل نشوید. البته ایشان درباره برخی مصادیق این مستند فرمودند: «اعتقادی که من به مقام معظم رهبری دارم خیلی بالا‌تر از آن سید خراسانی است که در روایات آمده است لزومی ندارد ما برویم دنبال آن روایات تا تاییدی بر معظم له بگیریم. به مراتب بسیار بالا‌تر از آن سید خراسانی که در روایات آمده است، ما به مقام معظم رهبری اعتقاد داریم.»

حجت الاسلام روانبخش ابراز داشتند: علامه مصباح در جای دیگر فرمودند: «مگر می‌شود که آقا امام‎زمان (عج) نائب خودشان را تنها بگذارند و یاری نکنند.»

به گفته عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، ایشان همچنین درباره انگیزه عوامل سازنده این فیلم فرمودند: «فکر نکنم که تولیدکنندگان قصد خاصی داشته باشند. ممکن است قصدشان هم خیر باشد امّا پرداختن به این مسائل درست نیست.»

نکته بعدی که ایشان فرمودند این بود که «یکی از بزرگان نقل می‌کرد که آقا امام زمان (عج) به یکی از بزرگوارانی که خدمتشان رسیده بودند، گلایه کردند و فرمودند: کسانیکه سراغ ما هم می‌آیند برای ما نمی‌آیند برای خودشان می‌آیند و بیشتر برای رفع مشکل خودشان خدمت ما می‌آیند. حتی مساله ظهور را از این جهت دوست دارند که وضعیت خودشان خوب شود و به رفاه برسند امّا آن‌ها نگران من نیستند که من چه چیزی را می‌خواهم.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: