یکشنبه 17 آوریل 11 | 15:30

ماجرای شبی که از رسانه ملی به مردم ایران توهین شد!

کارگردان فیلم سینمایی «یکی از ما دونفر» درحالی از دختر قهرمان داستان که تحصیل کرده‌ی خارج است به عنوان یک دختر اصول‌مند دفاع می‌کرد که در صحبت‌هایی توهین آمیز مدعی شد: «همه انسان‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند «عقده‌ای» هستند هرکس به نسبتی! و دختر داستان من چون خارج تحصیل کرده اینطوری نیست»!


تریبون مستضعفین- تهمینه میلانی کارگردان جنجالی سینما، جمعه شب در حالی میهمان برنامه «هفت» شبکه سوم سیما بود که قسمتی از این برنامه به بررسی فیلم «یکی از ما دو نفر» آخرین فیلم این کارگردان اختصاص یافته بود.

میلانی در حالی به برنامه هفت آمده بود که در هفته گذشته نیز با یادداشتی اعتراضی، خواستار استعفای مجری این برنامه – فریدون جیرانی – شده بود!

تهمینه میلانی در ابتدای حضورش حرف‌هایش را با یک ژست طلبکارانه آغاز کرد و گفت که نیم ساعت با تاخیر به وی آنتن داده شده است اما در عین حال از مردمی که همراه با او تا آن وقع شب بیدار بودند تشکر کرد!

این کارگردان زن سینما در پاسخ به این سؤال که چگونه به داستان فیلم «یکی از ما دونفر» رسیده است در صحبت‌هایی تأسف برانگیز گفت: «من حرف‌های جوانان را می‌زنم که همه دوست دارند یک رابطه‌ی پنهانی را تجربه کنند ولی جامعه یک جوری به آنان نگاه می‌کند… همه جوانان چنین رابطه‌هایی را دارند و همواره با برخورد مواجه هستند و دائم در اضطرابند.»!

میلانی درحالی اینگونه باوقاحت جوانان ایرانی را توصیف کرد که در پاسخ به نقد فراستی که چرا دختر داستان باوجودی که خیانت پسر را می‌بیند خیلی راحت از وی می‌گذرد گفت: «من می‌خواستم به دخترها و خانوم‌ها یاد بدهم که به یک چیز خاص حساس نشوند و از کنار مسائل راحت بگذرند.»!

در قسمتی از برنامه که فراستی لفظ «شلخته» را برای فیلمنامه‌ی «یکی از ما دونفر» به کار برد میلانی با ‌‌نهایت عصبانیت سخنان سخیفی را بر زبان راند که ببنندگان را در بهت و تعجب فرو برد؛ این درحالی بود که این کارگردان چندلحظه پیش فراستی را به نقد مؤدبانه و رعایت ادب در صحبت‌هایش دعوت کرده بود!

کارگردان فیلم سینمایی «یکی از ما دونفر» درحالی از دختر قهرمان داستان که تحصیل کرده‌ی خارج است به عنوان یک دختر اصول‌مند دفاع می‌کرد که در صحبت‌هایی توهین آمیز مدعی شد: «همه انسان‌هایی که در ایران زندگی می‌کنند «عقده‌ای» هستند هرکس به نسبتی! و دختر داستان من چون خارج تحصیل کرده اینطوری نیست»!

این توهین آشکار میلانی آنهم از فرصتی که رسانه ملی در اختیار وی قرار داده بود در حالی صورت می‌گرفت که فریدون جیرانی هیچ عکس العملی نسبت به آن نشان نداد و فقط فراستی به وی تذکر داد که شما به مردم ایران توهین کردید اما پس از این تذکر هم میلانی با وقاحت تمام گفت واقعیت رو گفتم!

 

 1. فولادی
  19 آوریل 2011

  بهترین شب سینمای ایران تو تلویزیون ایران نقش بست،باید اجازه داد تا همه نظرشون بیان کنن.تا همه از ماهیت ضد اجتماعی و غرب زده و غیر انسانی شون پی ببرن! وقتی این خانم فیلم میسازه و در یک مملکت به نمایش در میاره چطور ما میتونیم افکار ضداسلامی شو قایم کنیم!!!نباید جلوی تودهنی زدن ملت به وقاحت افراد رو گرفت.

 2. Nima
  19 آوریل 2011

  من هم موافقم. به نظر من اینها باید بیان توی صدا سیما و حرف بزنن تا مردم به پوشالی بودن افکارشون پی ببرن. اینها خودشون رو به عنوان مخالف جا میزنن و برای خودشون وجهه به دست میارن. همشون رو بکشونین تو صدا سیما. از اون گنجی تا سروش و خواننده های لوس آنجلسی. بذارین مردم بفهمن که اینا چه افکاری دارن. باور کنید که اینطوری بهتره. چرا ازشون میترسیم؟ حالا مگه حالا که کسی رسانه ندارن حرف هاشون رو و افکارشون رو مخفی میکنن.

 3. فریادذهن
  20 آوریل 2011

  خانم میلانی زنان ایران را عقده ای نامید وبا سیاه انگاری سعی در القای این فکر بود که زنان از کودکی تحت فشار خفقان مرد سالاری حاکم در ایران که دارای حکومتی اسلامی است قرار دارند و فیلم ایشان می خواهد بگوید که زنان در ایران تحت فشار هستند البته بنده هم استفاده از زنان در مشاغل مردان با حقوق کمتر را قبول دارم اما این به این معنی نیست که زنان سر کار بروند ومزد بیشتری بگیرند بلکه زن برای تربیت فرزندان ورسیدگی به امورخانه وقت هم کم می اورند والبته به خاطر این همه تلاش باید گفت که بهشت زیر پای مادران است نه به خاطر کار در بیرون مگر در موارد خاص .

  خانم میلانی با سابقه ای که از اقای فراستی واجرای اقای جیرانی داشت باید می دانست که در چنین مخمصه ای قرار خواهد گرفت وهنوز آقای فراستی چند جمله ای از فیلم انتقاد نکرده بود که با پریشانی سعی در واکنش وعکس العمل نسبت به مجری ومنتقد برنامه کرد .کارگردان محترم منتقد،منتقد است نه تعریف کن از فیلم شما .

  جناب خانم میلانی نسبت به نظر سنجی مردمی نسبت به فیلم مورد نظر بابی احترامی نسبت به حرف مردم آن را رد کرد حالا به نظر ایشان اگر این نظر سنجی هم ایرادی داشت نباید زود واکنش نشان می داد وظاهر قضیه را باید حفظ می کرد وبه نظر بینندگان فیلمش احترام می گذاشت .

  ایشان دختر خانم آمده از خارج (در فیلم )را دارای افکار باز ودارای اصول خاص ومحترم می دانست وزنان وخانم های ایرانی را افرادی می داند که به علت عدم وجود آزادی های اجتماعی .همچنین آزادی رابطه بین دختر وپسر منزوی ودارای عقده های فرو خورده می داند که به دنبال جایی برای ارضای این عقده ها می باشند.

  در پایان باید از خانم تهمینه میلانی خواست که به علت توهین به جامعه زنان ایرانی واسلامی ازبینندگان فیلم خودش عذر خواهی نماید.

 4. سمیرا
  20 آوریل 2011

  واقعا درست گفتن . توهین هم باشه اشکالی نداره. واقعا عین حقیقته. تازه ایشان خیلی ملایم و محافظه کارانه مطرح کردند. هر کس که با چشمان باز در ایران زندگی کنه عقده بودن شدید و تناقضات عجیب و غریب را در اکثریت جامعه ایرانی می بینه حالا این اکثریت ظرفیت پذیرش واقعیت را ندارند از فقر فرهنگی ناشی میشه. در جوامع پیشرفته انتقاد و توهین به خود که چیزی نیست لازم باشد به ملت خودشان به خاطر بعضی ضعفها فحاشی هم میکنند .آب از آب هم تکان نمیخوره چون جامعه متکثره. اگر اعتراضی بشود به جایی نمیرسد . خب آزادی بیان یعنی همین. آزادی که به رای اکثریت نیست آزادی فقط و فقط آزادیست.

 5. مهدی
  20 آوریل 2011

  ایشون که جنبه نقد فیلمشون رو ندارن چرا در این برنامه شرکت کردند. کسانی هم که تایید میکنند لابد با بررسی شخصیت خودشان مهر تاید بر این گفته میزنند. و باید این رو بدونن که توهین کردن به دیگران معناش آزادی نیست بلکه نقض آشکاره آزادی. کسی که سالها داره با فیلم هاش از همه چیز این مملکت انتقاد میکنه چطور یه لحظه هم قادر به گوش کردن نیست.

 6. علیضا
  20 آوریل 2011

  یعنی ما یک نفر نداریم از ایشون بپرسه شما که به اخلاق تو جامعه اسلامی آب دهن میندازی کوچکترین توانی داری تو یه کشور غربی از حجاب تو کشورهای اسلامی فیلم تهیه و پخش کنی، ضعف فرهنگی ما در زمان طاغوتها انقدر زیاده که فیلمساز به اصطلاح تحصیلکرده زن ما تمام آزادی، استقلال، اندیشه، ابراز وجود موجودی بنام زن تو چی دیده!!

 7. فولادی
  20 آوریل 2011

  از صدا سیما باید خواست نظر ایشون رو زمانی پخش میکردن تا افراد بیشتری این برنامه رو میدیدن!
  بهترین تبلیغ برای نمایش اضمحلال ژست زن فیمینیست منحط بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: