چهارشنبه 14 آوریل 10 | 15:31

میزان جوایز سومین جشن انقلاب معلوم شد

امیرحسین فردی، نویسنده و دبیر سومین جشنواره داستان انقلاب، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره برگزاری این دوره از جشنواره گفت: ما پارسال به دلایلی نتوانستیم جشنواره را برگزار کنیم و اکنون فراخوان می‌دهیم و از نویسندگان دعوت می‌کنیم که بنویسند و آثار چاپ نشده خودشان را در اختیار ما بگذارند تا براساس آن داوری می‌کنیم. نویسندگان 6، 7 ماه فرصت دارند.


author-050226131519-fardi-amirhosein1امیرحسین فردی، نویسنده و دبیر سومین جشنواره داستان انقلاب، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره برگزاری این دوره از جشنواره گفت: ما پارسال به دلایلی نتوانستیم جشنواره را برگزار کنیم و اکنون فراخوان می‌دهیم و از نویسندگان دعوت می‌کنیم که بنویسند و آثار چاپ نشده خودشان را در اختیار ما بگذارند تا براساس آن داوری می‌کنیم. نویسندگان 6، 7 ماه فرصت دارند.
فردی درباره ویژگی‌های جشنواره سوم گفت: در جشنواره امسال بخش ادبیات نوجوان به دیگر بخش‌ها اضافه می‌شود که در فراخوان رسمی خواهد.
وی درباره اعلام فراخوان جشنواره افزود: در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب اطلاعیه رسمی جشنواره صادر خواهد شد و زمان برگزاری جشن نیز اواخر بهمن‌ماه یا اوایل اسفند خواهد بود.
فردی درباره عدم برگزاری مراسم پایانی جشنواره در ایام دهه‌فجر نیز گفت: به این دلیل در ایام دهه فجر برگزار نمی‌شود چون مایل هستیم فرصت بیشتری به نویسندگان بدهیم.
دبیر جشنواره انقلاب درباره بودجه این جشنواره نیز گفت: بودجه جشنواره دو قسمت است. این جشنواره با مشارکت حوزه هنری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. هزینه‌های اجرایی جشنواره بر عهده حوزه هنری است و جوایز را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می‌کند.
فردی درباره مبلغ جوایز نیز افزود: جوایز این جشنواره در بخش رمان برای اثر برگزیده 9 میلیون تومان، برای اثر برتر 6 میلیون تومان، برای اثر تقدیری 4 میلیون تومان، در داستان کوتاه نیز برای اثر برگزیده یک میلیون تومان، اثر برتر 750 هزار تومان و اثر تقدیری 500 هزار تومان است.
جوایز نقدی بخش داستان نوجوان نیز در فراخوان رسمی اعلام خواهد شد.
دبیر سومین جشنواره داستان انقلاب همچنین درباره سرنوشت آثار برگزیده بعد از جشنواره گفت: همه آثار برگزیده، برتر و تقدیری جشنواره توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود و یک قرارداد جداگانه با نویسنده منعقد می‌شود و علاوه بر جوایزی که از طرف ارشاد داده می‌شود کتاب که چاپ شود حق‌التألیف هم از سوی ناشر داده می‌شود.
وی ادامه داد: برخی از آثاری که برنده نمی‌شوند ولی قابلیت چاپ دارد نیز در کنار دیگر آثار به صورت مجموعه‌ای منتشر می‌شود.
امیرحسین فردی در ادامه درباره انتخاب داوران جشنواره نیز گفت: هنوز داوران سومین جشنواره انتخاب نشده‌اند، شاید از بعضی داوران سال گذشته هم استفاده شود.
وی ادامه داد: نام داوران هم قرار است اعلام شود، خصوصیت این جشنواره این است که بلافاصله اسامی داوران را بعد از جشن اعلام می‌کنیم. داروی که نمی‌خواهد اسمش اعلام شود اصلا انتخاب نخواهد شد. داور باید عقیده داشته باشد و پای عقیده‌اش بایستد نه این که پنهان‌کاری کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.