چهارشنبه 14 آوریل 10 | 15:31

قرضاوی بعد از جنگ 33 روزه برآشفته شد

پس از پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و دیدار فرزند یوسف‌القرضاوی با سیدحسن نصرالله و ابراز تمایلش به تشیع، قرضاوی برآشفت و به انجام اعمال ضدشیعی روی‌ آورد.


vahabiatمحمود واعظی، رایزن فرهنگی پیشین ایران در قطر در خصوص ابتکار امام خمینی (ره) در نزدیک ساختن مذاهب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) مجمع تقریب مذاهب را پایه‌گذاری کرده بود که سال‌ها پیش توسط مرحوم بروجردی و شیخ شلتوت با عنوان «دارالتقریب» در مصر پایه‌گذاری شده بود.
وی که با فارس گفتگو می‌کرد، با اشاره به شکل‌گیری هلال شیعی در منطقه خاورمیانه پس از سال 1384 گفت: با افزایش قدرت شیعیان در کشورهای لبنان، اردن و عراق و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، قدرت‌های استعماری احساس خطر کرده و تفکر تخریبی ضدشیعی را پایه‌گذاری کردند. این تفکر با وسوسه بعثی‌ها در سال 84 توسط «یوسف‌القرضاوی» که تا پیش از آن عالمی تقریب‌اندیش بود، نمود پیدا کرد.
واعظی افزود: پس از پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و دیدار فرزند یوسف‌القرضاوی با سیدحسن نصرالله و ابراز تمایلش به تشیع، قرضاوی برآشفت و به انجام اعمال ضدشیعی روی‌ آورد. در همان زمان، «احمد الطیب» که از شخصیت‌های تقریبی به شمار می‌رفت، در دانشکده اصول دین و حدیث دانشگاه الازهر به بیان اظهارات عجیب و ضدشیعی پرداخت.
رایزن فرهنگی پیشین ایران در خصوص وحدت مذاهب اسلامی گفت: منظور از تقریب،‌ دست کشیدن از عقاید نیست، بلکه تأکید بر اشتراکات و عدم تأکید بر مسائل اختلافی است.
واعظی در پاسخ به این سئوال که رابطه فرهنگی ـ مذهبی ایران با مصر به چه صورت است، گفت: «حسنی مبارک» به شدت مخالف برقراری ارتباط با ایران است و از جنبش انقلابی ایران و بیداری مردمی هراس دارد. به همین دلیل در مصر، سفیر و رایزن فرهنگی نداریم.
وی، یکی دیگر از الگوهای نادرست معرفی شده از سوی برخی به ظاهر مسلمان را «اسلام طالبانی» خواند و اظهار داشت: اسلام طالبانی، چهره‌ای خشن و بدوی از اسلام ارائه می‌دهد که کاملاً با چهره جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است، تفاوت دارد.
معاون فرهنگی پیشین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص کارهای صورت گرفته در این سازمان گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارائه الگوی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و تقریب مذاهب، سعی در ایجاد پیوندی مستحکم میان کشورهای اسلامی دارد.
وی افزود: به همین منظور به جای برپایی نمایشگاه‌های «ایران قدیم» که به معرفی پیشین فرهنگ ایرانی مربوط می‌شد، 30 نمایشگاه با عنوان «ایران امروز» در کشورهای مختلف اسلامی برگزار می‌کنیم که به معرفی فرهنگ، عقیده و پیشرفت‌های تکنولوژیک کنونی ایران اختصاص دارد.
واعظی در پایان تصریح کرد: بیان عقاید تشیع به زبان ساده، یکی از مأموریت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است و به همین منظور در سال گذشته، قانون اساسی ایران به 30 زبان زنده دنیا ترجمه شد و این تعداد، تا پایان سال جاری به 50 زبان افزایش می‌یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.