دوشنبه 18 آوریل 11 | 10:28

تجمع دانشجویان دانشگاه شریف در حمایت از اعتراضات مردمی کشورهای منطقه

تجمع دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه شریف دیروز ۲۸ فروردین، در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دانشگاه برگزار شد.


تریبون مستضعفین – تجمع دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه شریف دیروز ۲۸ فروردین، در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دانشگاه برگزار شد. گزارش تصویری

در ابتدای این مراسم پس از تلاوت قرآن کریم دانشجویان در عزای حضرت صدیقه شهیده عزاداری کردند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای «یا ایها المسلمون اتحدوا، اتحدوا»، «تبت یدی ابی لهب»، «لا شیعیه، لا سنیه، اسلامیه، اسلامیه»، «آل سعود خائن، ننگت باد، ننگت باد»، «نوکر آمریکایی شرمت باد، شرمت باد»، «زمین پاک بحرین، جای سعودی‌ها نیست»، «برادر بحرینی خدا نگهدار تو، دست علی و زهرا یاور و همراه تو»، «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر»، «مرگ بر انگلیس»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» و با در دست داشتن پلاکاردهایی که با جمله‌هایی همانند «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» و همچنین با در دست داشتن پرچم «یا فاطمه الزهراء»، «پرچم ملت بحرین» و «پرچم یا مهدی ادرکنی(عج)» به سمت در اصلی دانشگاه حرکت کردند.

در ادامه این تجمع، بیانیه پایانی توسط یکی از فعالان دانشجویی قرائت شد، که در آن علاوه بر حمایت از مردم مظلوم بحرین و مطالبه از مسئولین امر برای انجام حداقل وظایف‌شان نسبت به مسلمانان منطقه؛ از صدا و سیما به عنوان بزرگترین و موثرترین رسانه کشور به دلیل عدم انتقال دغدغه‌های مسلمانان انتقاد شد.

تجمع اعتراض‌آمیز با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی همراه بود. دانشجویان با سردادن «سربازان روح‌الله‌ایم، حزب‌الله‌ایم، حزب‌الله‌ایم»، «مطیع امر رهبریم، ما ذوالفقار حیدریم»، «حسین، حسین، شعار ماست، شهادت افتخار ماست» به دور پرچم‌داران دانشجو حلقه زدند و به عزاداری بانوی دو عالم، حضرت فاطمه‌ زهراء و حمایت از مردم مظلوم و ستم‌دیده کشورهای منطقه پرداختند.

این مراسم با دعا برای رهایی مردم مظلوم بحرین در هنگام اذان ظهر به پایان رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: