سه‌شنبه 19 آوریل 11 | 13:48

روش جدید سودجویان در فروش پایان‌نامه

پس از فروش پایان نامه و کپی های غیر مجاز در بازار کتاب، سودجویانی که به بهانه تایپ پایان نامه، اقدام به فروش آنها می کنند، روش جدیدی جهت کسب در آمد طراحی کرده اند.


پس از فروش پایان نامه و کپی های غیر مجاز آنها در بازار کتاب، سودجویانی که به بهانه تایپ پایان نامه، اقدام به فروش آنها می کنند، روش جدیدی جهت کسب در آمد طراحی کرده اند. این فروشندگان غیرقانونی با راه اندازی فرشگاه های مجازی و با ارسال ایمیل هایی به پست الکترونیکی دانشجویان آنها را تشویق به خرید بسته های DVD می‌کنند که در آنها هزاران مقاله و پایان نامه دانشجویی قرار دارد که بخش عظیمی از آنها بدون اجازه صاحبان پایان نامه ها کپی شده است.

فروشندگان این بسته های آموزشی غیر مجاز با شعار” آیا می دانید قیمت تحقیق و پروژه های آماده در بازار سیاه با توجه به تعداد صفحات آنها محاسبه شود؟! ” و” بزرگترین پکیج تحقیق، برای اولین بار” مبادرت به فروش این بسته ها کرده اند.

برای صحت و سقم این موضوع، از همین طریق بسته ای از این پروژه و تحقیقات سفارش داده شد که پس از یک هفته ایمیلی با این محتوا ” بسته درخواستی به آدرس منزلتان ارسال شده و پستچی آن را تحویل می دهد”دریافت شد و روز بعد، پستچی بسته ای را تحویل داد که از شهر شیراز به تهران ارسال شده و شماره تماس فروشنده و آدرس فروشگاه به روی آن نوشته شده بود.

با مروری بر پایان نامه های ارسالی مشخص شد بیشتر آنان متعلق به دانشجویانی است که تحقیقات خود را جهت تکمیل پایان نامه تهیه نموده اند. همچنین این فروشگاه مجازی در کنار فروش پایان نامه ها، مبادرت به فروش فیلم های اکران شده سینما که هم اکنون بر روی پرده سینما هستند و فیلم های غیر مجاز دیگری می نماید و ادعا می نماید “این فروشگاه در سایت ساماندهی سایت های ایرانی ثبت شده و تحت قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند!”

گفتنی است به نظر می رسد لازم است تا با راه اندازی کتابخانه ای الکترونیکی از سوی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و با ارائه چکیده اثر و پایان نامه های دانشجویی می توان ضمن راهنمایی دانشجویان در ارائه پایان نامه و نیز در جهت ایجاد خلاقیت و نوآوری در پایان نامه ها و حمایت از پژوهش های جوانان این مرز و بوم می توان از این روش های ناپسند عده ای سودجو جلوگیری کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.