چهارشنبه 20 آوریل 11 | 11:36

تقدیر از وبلاگ‌نویسان طنز در حلقه رندان

مهرداد صدیقی، مصطفی حسن‌زاده و عبدالله مقدمی داوران این جشنواره هستند که در نهایت 5 وبلاگ را به عنوان برگزیده معرفی خواهند کرد. این وبلاگ‌های برگزیده بدون رتبه‌بندی انتخاب خواهند شد زیرا رویکرد در این مسابقه بررسی کلیت وبلاگ بوده است.


نخستین جشنواره وبلاگ‌های طنز، سال گذشته با انتشار فراخوان کار خود را آغاز کرد و دبیرخانه تا 15 اسفند پذیرای آثار برگزیدگان بود. دفتر طنز حوزه هنری به عنوان تنها نهاد رسمی طنز در کشور و در راستای توجه به حوزه وب، متولی این جشنواره شد.

این جشنواره که دبیری آن بر عهده ناصر فیض مدیر دفتر طنز است، در مجموع 153 شرکت کننده داشت. از این تعداد 46 وبلاگ، یعنی در حدود یک سوم آثار، دارای معیارهای اعلام شده در فراخوان بودند. وبلاگ‌های دیگر با وجود برخورداری از زبان طنز به خاطر عبور از خط قرمزهای اعلام شده از رقابت حذف شدند.

دبیر اجرایی جشنواره وبلاگ های طنز، صرفه جویی اقتصادی را دلیل برگزار نکردن مراسم اختتامیه دانست و تصریح کرد: با توجه به این‌که سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی معرفی شده است، تصمیم گرفتیم هزینه‌های مسابقه را به حد اقل برسانیم. بنابراین مراسم اختتامیه در حاشیه شب شعر «در حلقه رندان» اردیبهشت برگزار خواهد شد. علاوه بر آن، با حذف تبلیغات محیطی و اختصاص آن به فضای وب و فضای حوزه هنری هزینه تبلیغات هم کاسته شد.

وبلاگ های اعلام شده در این مرحله به نشانی بوالفضول‌الشعرا، چنین عروس و چنان خواهر شوهر، خاله‌ خانباجی، سدیم‌کلراید، تنظ ‌نوشته‌های ارژنگ حاتمی، به هیچ عنوان، و بدانیم اگر کرم نبود…، ماتینه، کاریکلماتور، دست دوم، مجیدکارتون، طنزنوشته‌های سعید ترشیزی، خالو راشد ، پارک ممنوع؛ و الا پنچر می‌شوید و طنزدونی هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: