چهارشنبه 20 آوریل 11 | 15:19

جنجال آفرینان به دنبال چه هستند؟!

حال سؤال اینجاست این جریان خاص با چه هدفی فضای جامعه را این‌چنین ملتهب می‌کند؟ این دروغ‌پراکنی‌ها و عدم تمکین از حکم رهبری معظم از جانب رئیس‌جمهور چه معنایی دارد؟


تریبون مستضعفین – این روز‌ها سوگیری یک جریان خاص، توجه اذهان عمومی را به خود جلب کرده است.

انتشار خبر استعفای ناگهانی وزیر اطلاعات در ۲۸ فروردین ماه و نیز مخالفت رهبر معظم انقلاب با این کناره‌گیری در همان شب، خبر دست اول و داغی بود که در این چند روز دست به دست می‌شد و البته یک نکته جالب هم داشت، آن هم عدم بازتاب در اخبار سراسری صدا و سیما بود.

اما اتفاقات پیرامون این ماجرا نیز قابل توجه است. این‌که برخی رسانه‌ها و سایت‌ها در حرکتی ناپسند، سعی در کتمان نظر رهبری معظم داشتند، نکته قابل تأملی است و این سؤال به وجود می‌آید که این جریان چگونه هدایت می‌شود و پشت پرده این ماجرای استعفا و عدم توجه به حکم حکومتی رهبری به کجا ختم می‌شود.

کمی گشت و گذار در سایت‌های حامی یک جریان خاص که کم هم نیستند و روز به روز دایره فعالیت‌شان چه از لحاظ کمی و چه کیفی افزایش می‌یابد، روشن می‌سازد که این جریان، تا حدی جای پای خود را در دولت محکم کرده است که حتی در عزل و نصب‌ها و تصمیم‌گیری‌های مربوط به شخص اول دولت نیز دخالت می‌کنند. نگاهی به پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در روز ۲۸ فروردین، نشانه‌هایی از تغییر در مسئولین اطلاعاتی کشور را در سخنان مسئول دفتر رئیس جمهور به دست می‌دهد که چند ساعت قبل از خبر استعفا بارگذاری شده است.

بعد از انتشار مخالفت رهبر معظم انقلاب در پایگاه‌های خبری نیز طرفداران همین جریان خاص، نه تنها موضع‌گیری خود را تغییر ندادند، بلکه با کتمان این خبر به بهانه‌ی رسمی و کتبی نبودن، خبر پذیرفته شدن استعفا را در خروجی‌های خود قرار دادند.

این دروغ‌پراکنی‌ها و شایعه‌سازی‌ها کار را به جایی رساند که نمایندگان مجلس برای حمایت از حکم حکومتی مقام معظم رهبری و فشار به دولت برای پذیرش این حکم، اقدام به جمع‌آوری امضا نمودند.

حال سؤال اینجاست این افراد با چه هدفی فضای جامعه را این‌چنین ملتهب می‌کنند؟ این دروغ‌پراکنی‌ها و عدم تمکین به حکم رهبری از جانب رئیس‌جمهوری چه معنایی دارد؟

به نظر می‌رسد این جریان در پی اهدافی بالا‌تر است و با ایجاد پایگاه‌هایی نظیر سایت‌ها و روزنامه‌ها قصد دارد به این اهداف جامه عمل بپوشاند.
بگذریم از این‌که هنوز واضح نیست که مشخصا هزینه‌ی این سایت‌ها و رسانه‌ها و دیگر فعالیت‌های فرهنگی از کجا تامین می‌شود؟ و برخی اقدامات روابط‌مدارانه به چه دلیل از سوی برخی صورت می‌گیرد؟ یا هدف نزدیکان رییس‌جمهور از برخی موضع‌گیری‌های شاذ چیست؟

آن‌چه مبرهن است ملت بصیر ایران بار‌ها و بار‌ها نشان داده است که قدرت تشخیص هدف را از پس بسیاری از این مواضع چندگانه و بعضا متفاوت با اصول اسلام و انقلاب دارد، پس قضاوت و تشخیص نهایی را به مردم می‌سپاریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: