چهارشنبه 20 آوریل 11 | 20:34

تجلیل دانشجویان از فعال ضدصهیونیسم/ دوره رعب از حاکمان وابسته گذشته است

نشست «نقشه‌های نیل تا فرات را آب برده است» با حضور حسین التریکی فعال تونسی ضد صهیونیسم و وحید جلیلی مدیر مسئول مجله راه و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.


مراسم تجلیل از حسین التریکی فعال تونسی ضد صهیونیسم با حضور نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شد.

نشست «نقشه‌های نیل تا فرات را آب برده است» با حضور حسین التریکی فعال تونسی ضد صهیونیسم و وحید جلیلی مدیر مسئول مجله راه و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

حسین التریکی در این مراسم با اشاره به تبعید خود به آرژانتین از سوی حکومت سرنگون شده تونس گفت: در خلال دوره‌ای که در آمریکای لاتین حضور داشتم به طور جدی از فلسطین حمایت کردم و همواره می‌پنداشتم صهیونیسم جهانی بزرگ‌ترین دشمن بشریت است.

وی افزود: صهیونیسم حرکت‌نژاد پرستانه‌ای است که خود را از همه جهان بر‌تر می‌داند و بر همین اساس با زورگویی بدنبال اقداماتی است تا فلسطینیان را از وطن اصلی خود دور نگه دارند.

وی با بیان اینکه جهان اسلام همواره خواستار صلح و عدالت بوده است افزود: مسلمانان هیچ‌گاه یهودیان را مورد آزار و اذیت قرار ندادند و حتی در قرن چهاردهم برخی یهودیان به مسلمانان پناه آوردند.

وی در بخش دیگری از این نشست ادامه داد: باید برای غلبه کامل بر رژیم صهیونیستی نظریات و افکار آن‌ها را به طور کامل مطالعه کنیم تا بتوانیم به صورت اساسی با آن‌ها به مبارزه بپردازیم.

وی با اشاره به تحولات اخیر در تونس و دیگر کشورهای منطقه گفت: هم اکنون شاهد هستیم که مردم منطقه پس از مدت‌ها به اهداف خود رسیده‌اند و دیگر دوره رعب و وحشت از حاکمان وابسته گذشته است و امیدواریم پیروزی نهایی نصیب ملت‌های منطقه شود.

همچنین در ابتدای این مراسم وحید جلیلی فعال فرهنگی و مسئول دفتر جبهه مطالعات فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما به عنوان فعالان فرهنگی و رسانه‌ای در ایران نقش خاصی در حرکت‌های منطقه نداشتیم افزود: انقلاب اسلامی به مثابه ژنراتور انرژی بخش امت‌های اسلامی در این فضا وجود داشت ولی فعالان رسانه‌ای و فرهنگی کشورمان نتوانستند نقش خود را به طور کامل در این تحولات ایفا کنند اما با بوجود آمدن فضای فعلی باید نقش مهمی را در آینده این نهضت‌ها ایفا کنیم.

جلیلی افزود: ما توان لازم را برای مواجهه با این تحولات در اختیار نداریم چرا که هم اکنون در بسیاری از فعالان و نیروهای رسانه‌ای کشورمان کوچک‌ترین اطلاعاتی در خصوص کشورهای اسلامی وجود ندارد و لذا باید سعی کنیم با شناسایی تشکل‌های شیعیان و مسلمانان و نخبگان ارتباطات لازم را با آن‌ها برقرار کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: مشکلی که هم اکنون در منطقه وجود دارد این است که به دلیل وجود دیکتاتورهای دست نشانده فضای تولید و نشر تفکر دینی محدود شده بود و ما باید سعی کنیم با همکاری و تبادل اطلاعات این محدودیت‌ها را از سر راه برداریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: