پنج‌شنبه 21 آوریل 11 | 10:45

بازخوانی وقایع اخیر: از استعفایی که نبود تا انتشار نامه دوم رهبری

سایت رهبری نامه‌ی دومی را منتشر می‌کند که تاریخ آن سی‌ام فروردین است. این بار مخاطب مصلحی است. رهبری تأکید می‌کنند: «اجازه ندهید كوچكترین فترت و سستی در انجام وظائف قانونی آن دستگاه مهم پیش آید.» و از او می‌خواهد «بیش از پیش در انجام مأموریتهای مهم داخلی و خارجی وزارت اطلاعات اهتمام به خرج دهد.»


تریبون مستضعفین-آنچه در ذیل می‌خوانید مروری است بر اتفاقات پیرامون تحول در وزارت اطلاعات:

۱- دوازده اسفند هشتاد و نه – مقام معظم رهبری به وزارت اطلاعات می‌رود و ضمن بازدیدی شش ساعته از نمایشگاه دستاوردهای وزارت اطلاعات از فعالیت های وزارت اطلاعات و وزیر آن تجلیل می‌کند.

۲- وزیر اطلاعات معاون هماهنگ کننده خود (آقای حسین عبداللهی) را که از عناصر نزدیک به مشایی است برکنار می‌کند. مشایی انتقاد می‌کند. وزیر تحت فشار قرار می‌گیرد. رئیس جمهور از حجت الاسلام مصلحی می‌خواهد خودش استعفا دهد. مصلحی امتناع می‌کند. احمدی‌نژاد علیرغم عدم استعفا، نامه‌ای می‌نویسد و بر اساس آن استعفای وزیر را قبول می‌کند.

۳- رهبری یکشنبه شب حکم حکومتی خود  را کتباً به رئیس جمهور ابلاغ و با عزل مصلحی مخالفت می‌کند و در اجرای اصل پنجاه و هفت قانون اساسی حکم به بازگشت وی به وزارت اطلاعات می‌دهد و وزیر به محل کار خود برمی‌گردد.

۴- جز سایت‌های وابسته به دولت، همه از مخالفت رهبری با برکناری وزیر اطلاعات می‌گویند. جوانفکر که کمتر از یک هفته است علاوه بر مدیرعاملی ایرنا سرپرست موسسه ایران هم شده، با نگارش یک مطلب، خبر ابقای وزیر اطلاعات با حکم مقام معظم رهبری را جعلی، دروغ، خلاف واقع و اقدام رسانه‌های منتشرکننده این حکم را وقیحانه خواند و از مشایی با عنوان مظلوم نام برد و انتشار خبر ابقای وزیر را اقدامی در راستای القای حاکمیت دوگانه نامید.

توپخانه حامیان مشایی به کار می‌افتد. باکری‌آنلاین با انتشار مطلبی از کلیه نهادهای امنیتی انتقاد می‌کند. ابصار نیوز مطلبی همسو منتشر می‌کند. سایت‌های رهوا، همت آنلاین، باکری آنلاین، محرمانه نیوز، ابصار نیوز، برای هم، خادم نیوز، نهال نیوز، یاران خورشید، دولت یار، نخل نیوز، دی‌نا، نظام آباد، تیتر یک نیوز، پنهان نیوز، اس نیوز، فخا نیوز، دیدگاه نیوز، اعتدال و چندین سایت دیگر توپخانه مشایی را تجهیز می‌کنند.

۵- رئیس‌جمهور برای تغییر نظر رهبری، به دیدار ایشان می‌رود. سایت دولت‌یار خبری از این جلسه منتشر می‌کند. دولت یار به نقل از رئیس‌جمهور می‌نویسد: «مصلحی دیگر وزیر اطلاعات نیست» و سایت‌های همراه آن را نقل می‌کنند. توپخانه مشایی برای تحت فشار قرار دادن رهبری به کار می‌افتد. سایت «برای هم» می‌نویسد: « دكتر احمدي نژاد، دوشنيه بعد از ظهر طي هماهنگی با دفتر رهبر انقلاب با ايشان ديدار و دلایل خود را در مورد پذیرش استعفای حجت الاسلام حيدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات بیان کرده و خواستار اظهار نظر ايشان شد.» این سایت ادعا کرد رهبر معظم انقلاب نيز پس از استماع سخنان دكتر احمدی‌نژاد، نظر رييس‌جمهور در مورد استعفای مصلحی را پذيرفت!

۶- جنجال‌ ادامه دارد تا جاییکه ۲۱۶ نماینده مجلس هم از رئيس جمهور می‌خواهند حکم حکومتی را بپذیرد و در تبعيت از رهبری با موضع‌گيری صريح در حمايت از وزير اطلاعات به سوءاستفاده دشمنان خاتمه دهد. اما متاسفانه رئیس‌جمهور گویا در بازی‌ای گرفتار شده است و که همراه با جریان نفوذی به دنبال تقابل با رهبری و عدم تبعیت از ولایت است. امری که هرچند یادآور ماجرای معاون اولی مشائی و انتشار حکم حکومتی رهبری است اما این‌بار بسیار تلخ‌تر از آن روزهاست.

۷- سایت رهبری نامه‌ی دومی را منتشر می‌کند که تاریخ آن سی‌ام فروردین است. این بار مخاطب مصلحی است. رهبری تأکید می‌کنند: «اجازه ندهید كوچكترین فترت و سستی در انجام وظائف قانونی آن دستگاه مهم پیش آید.» و از او می‌خواهد «بیش از پیش در انجام مأموریتهای مهم داخلی و خارجی وزارت اطلاعات اهتمام به خرج دهد.»

اما …

اما این سلسله اتفاقات نشانه‌های خوبی برای رئيس‌جمهور و دولت در روزهای آینده نیست…

 1. شاهد
  21 آوریل 2011

  صد در صد مشایی یک آتوی بزرگ از احمدی نژاد دارد که اگر گوش به فرمان او نباشد پته اش را روی آب می اندازد

 2. سلمان
  23 آوریل 2011

  استناد این موارد به کجاست؟ به چیست؟
  اگر داستان‌بافی‌ست می‌شود جورهای دیگری هم این داستان را نوشت

 3. oghab
  23 آوریل 2011

  مشايي چي از جون محمود مستضعف ميخاد

 4. منتقد
  24 آوریل 2011

  موش به سوراخش نمي رفت، جارو به دمش بسته بود.
  آدم قطعي بود مشاعي رو آوردي تو دم ودستگاه؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: