یکشنبه 24 آوریل 11 | 16:09

حمایت جامعه مدرسین و حوزه علمیه قم از بیانات رهبری

جامعه مدرسین و مرکز خبر حوزه در حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم استان فارس بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کردند. ملت عزیز ایران! این روزها بار دیگر شاهد درخشش تدابیر کم‌نظیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دام ظله الوارف) هستیم. شخصیتی که صلابت صخره‌گون انقلاب و عقلانیت در راهبری امت و جامعة اسلامی به سوی قله‌های کمال و آرمان‌ها را به رخ جهانیان می‌کشد.


جامعه مدرسین و مرکز خبر حوزه در حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم استان فارس بیانیه های جداگانه‌ای صادر کردند:

در بیانیه‌ای که به امضای آیت الله یزدی رسیده است و متن آن در ذیل می‌آید، همه مسئولان را به پرهیز از هر گونه تفرقه دعوت نموده است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«وَ الَّذينَ جاهَدُوا فينا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنينَ»

ملت عزیز ایران! این روزها بار دیگر شاهد درخشش تدابیر کم‌نظیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دام ظله الوارف) هستیم. شخصیتی که صلابت صخره‌گون انقلاب و عقلانیت در راهبری امت و جامعة اسلامی به سوی قله‌های کمال و آرمان‌ها را به رخ جهانیان می‌کشد. آنچه شاهد هستیم یادآوری دوباره مسیر پرافتخار و دارای سابقه دیرین در افق بلند مدت پیش‌رو و بیان دوباره‌ی ملاک‌های ارزش و فضیلت امت و بویژه ملت مسلمان ایران است. در این تابلوي زیبا افراد و چهره‌ها ملاک قرار نمی‌گیرند: «ما راجع به شخص قضاوت نمی‌کنیم ما کار را، خط را و جهت‌گیری را ملاک و معیار قرار می‌دهیم».

در این یادآوری به مصداق «وَ ذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرى تَنْفَعُ الْمُؤْمِنينَ» شاهد تبلور یکی دیگر از وظایف خطیر و ابعاد مهم ولایت امر یعنی راهبری کلان امت و جامعه اسلامی به سوی اهداف، آرمان‌ها و ايستادگي در زدودن هرگونه انحراف می‌باشیم. رهبر معظم انقلاب ضمن تقدير و تشكر از زحمات شبانه‌روزي مسئولين و انتقاد از برداشت حاكميت دوگانه به‌طور كلي يادآور شدند «نخواهم گذاشت تا من زنده هستم این حرکت به سوی آرمان‌ها ذره‌ای منحرف بشود.» تعابیر ناصحانه و در عين حال دلسوزانه و از سر آگاهی عمیق رهبر معظم انقلاب نسبت به سران سه قوه و مديران و دولتمردان و مردم شريف كشور راه را روشن و حجت را بر همه تمام نموده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدير از تلاش‌هاي انجام گرفته مسئولان و دولت‌مردان در خدمت‌گذاري به مردم، حمایت کامل و همه جانبه خود را از مواضع حکیمانه و با صلابت رهبر معظم انقلاب‌(دام ظله العالی) اعلام می‌نماید و از مردم و مسئولین می‌خواهد در شرایط حساس کنونی با توجه به هشدارهای ولی امر مسلمین، وحدت خود را در ادامه حرکت رو به رشد و پيشرفت، حفظ نمايند و با پرهیز از هرگونه تفرقه و انحراف، دشمنان مترصد فرصت را ناکام نمایند.

والسلام علینا و علی عباد الصالحین

محمد یزدی / رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

***

همچنین مشروح بیانیه مرکز حوزه که به امضای آیت الله مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه رسیده است، بدین شرح می‌باشد.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم فارس، ضمن روشن کردن شرایط حساس کنونی منطقه که همه مردم و مسئولان را به حفظ اتحاد و انسجام و کار و تلاش بی‌وقفه و بهانه ندادن به دست دشمنان نظام اسلامی و حفظ میراث گرانقدر امام راحل‌(ره) جلب نمودند.

حوزه‌های علمیه سراسر کشور، حمایت قاطع خود را از بیانات روشنگرانه، وحدت بخش و داهیانه مقام‌معظم‌رهبری(مدظله‌العالی) اعلام داشته و با شکرگزاری به درگاه الهی نسبت به نعمت عظما و بی‌بدیل ولایت فقیه‌، این رکن رکین حدوث و تداوم انقلاب، همگان را به تبعیت از دستورات و رهنمودهای معظم‌له فرا می‌خواند.

امید است آحاد ملت سر افراز ایران و مسئولان محترم با درک شرایط فعلی و نصب العین قرار دادن این سخنان حکیمانه، بار دیگر اتحاد، همدلی و انسجام امت اسلامی را به نمایش گذاشته و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم را مثل همیشه مایوس کنند.

از خداوند بزرگ طول عمر مقام‌معظم‌رهبری و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مسألت دارد.

مرتضی مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.