دوشنبه 25 آوریل 11 | 16:40

تصویر: گاف عربی سایت‌های خبری فارسی زبان!

گسترش قارچ گونه سایت‌های خبری در فضای مجازی و عدم تولید خبر در این سایت‌ها، باعث شده است که بسیاری از آنان مجبور به روی آوردن به معضل کپی-پیست شوند و رصدگران این سایت‌ها بدون مطالعه و برای بالابردن تعداد خبر خروجی بدون مطالعه آن را در سایت خود نیز منتشر کنند!


تریبون مستضعفین- گسترش قارچ گونه سایت‌های خبری در فضای مجازی و عدم تولید خبر در این سایت‌ها، باعث شده است که بسیاری از آنان مجبور به روی آوردن به معضل کپی-پیست شوند و رصدگران این سایت‌ها بدون مطالعه و برای بالابردن تعداد خبر خروجی آن را در سایت خود نیز منتشر کنند!

متاسفانه شاهدیم بسیاری از سایت‌های معتبر خبری نیز برای عقب نماندن از رقابت سرعت در خبر رسانی دچار این آفت هستند و یک خبر در بسیاری از سایت‌ها منعکس می‌شود. اما کمترین توقع از این سایت‌ها این است که قبل از اینکه انتظار داشته باشند مخاطب آن خبر را مطالعه کند، خود یکبار آن خبر کپی کرده را هم بخوانند!

به عنوان مثال صبح امروز سایت خبری العالم در خبری باعنوان «چرا آل سعود نگران محاکمه مبارک است؟» یک پارگراف عربی را نیز در خبر خود به اشتباه منتشر کرده بود که بسیاری از سایت‌های خبری دیگر نیز به کپی آن در سایت‌های خود پرداختند که نشان می‌دهد دست اندرکاران این سایت ها حتی یک نگاه سطحی هم به این خبر نداشته‌اند!

عکس‌های زیر نمونه‌ای از این آفت در دنیای خبررسانی امروزی ماست.

از این نمونه‌ها زیاد است …

 

  1. حسن
    26 آوریل 2011

    این چه تعبیری هستش
    شامل خود شما نمی شه؟

    گسترش قارچ گونه سایت‌های خبری در فضای مجازی و عدم تولید خبر در این سایت‌ها، باعث شده است که بسیاری از آنان مجبور به روی آوردن به معضل کپی-پیست شوند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: