سه‌شنبه 26 آوریل 11 | 08:51

خريد و فروش دختران آمريكايی در خيابان‌ها

يك روزنامه آمريكايي در گزارشي به بحران قاچاق دختران نوجوان آمريكايي در خيابان‌هاي آمريكا اشاره كرد و اين امر را يكي از معضلات بزرگ آمريكا خواند. در آمريكا ما شاهد دختراني هستيم كه در تمامي مدت قاچاق مي‌شوند و اما قلب ما سنگ شده است. مشكل اينجاست كه اين دختران در قفس مسدود نشده‌اند بلكه آنها معمولاً دختران فراري در خيابان‌ها هستند


يك روزنامه آمريكايي در گزارشي به بحران قاچاق دختران نوجوان آمريكايي در خيابان‌هاي آمريكا اشاره كرد و اين امر را يكي از معضلات بزرگ آمريكا خواند.

زماني‌كه ما در خصوص قاچاق انسان در هند يا كامبوج مي‌شنويم، دلمان به درد مي‌آيد. قربانيان اغلب اوقات ربوده و زنداني مي‌شوند حتي برخي از آنها در قفس نگاه داشته مي‌شوند به طوري كه تصاويري از بردگي براي ما تداعي مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد: اما در آمريكا ما شاهد دختراني هستيم كه در تمامي مدت قاچاق مي‌شوند و اما قلب ما سنگ شده است. مشكل اينجاست كه اين دختران در قفس مسدود نشده‌اند بلكه آنها معمولاً دختران فراري در خيابان‌ها هستند كه دامن‌هايي كوتاه با لباس‌هايي نامناسب مي‌پوشند اما بسياري از مردم آمريكا اين دختران را قربانيان قاچاق نمي‌دانند بلكه آنها را تعدادي افراد بي‌وجدان مي‌دانند كه شيوه زندگي خود را اين‎گونه انتخاب كرده‌اند، بنابراين حتي وقتي آنها 14ساله هستند، ما اغلب اوقات آنها را دستگير مي‌كنيم و اين در حالي است كه فرد قاچاقچي آزادانه براي خود در شهر عبور و مرور مي‌كند.

نيويورك‌تايمز تصريح كرد: در واقع قاچاق انسان در آمريكا و كامبوج بسيار مشابه است و ما بايد آن را بپذيريم. دختران نوجوان در خيابانهاي آمريكا به طور داوطلبانه خودفروشي مي‌كنند اما آنها اغلب به‏طور كامل توسط دلالان اين حرفه كنترل مي‌شوند.

بر اساس اين گزارش، مردم آمريكا اغلب نمي‌دانند كه چگونه دختران نوجوان خودفروش در آمريكا كار مي‌كنند و نمي‌توانند اين مسئله را درك كنند كه اين معضل يكي از بزرگترين مشكلات حقوق بشر در آمريكا است. خوشبختانه يك كتاب جديد هولناك با عنوان “دختراني شبيه ما ” به نوشته “راشل ليود ” كه خود يكي از بازماندگان قاچاق بوده است، پيچيدگي‌هاي صنعت روابط نامشروع را روشن و واضح كرده است.
ليود يك فرد انگليسي است و ثمره يك خانه‌اي كه آكنده از مشكل است، مي‌باشد. به‎عنوان يك نوجوان، وي ترك تحصيل كرده است و به‏عنوان يك روسپي كار مي‌كند.

نيويورك‌تايمز ادامه داد: يكي از سؤالات مبهم كه افراد در ذهن خود دارند اين است كه چرا دختران جوان از دست دلالان اين شغل كه به آنها حمله مي‌كنند، فرار نمي‌كنند و تمامي پول‌هايي را كه آنها كسب مي‌كنند نمي‌گيرند. پاسخ اين سؤال عدم عزت نفس و نداشتن حق انتخاب و ترس از دلالان اين شغل است.

اين گزارش‌ مي‌افزايد: اغلب آمريكايي‌ها بر اين باورند كه قاچاق تنها مختص زنان مكزيكي، كره‌اي و روسي است كه به خانه‌هاي فحشا در آمريكا صادر مي‌شوند، البته اين امر صحت دارد اما بزرگترين معضل قاچاق انسان شامل دختران فراري آمريكا نيز مي‌شود.

روزنامه‌ آمريكايي نيويورك‌تايمز در پايان گزارش خود نتيجه‌گيري كرد كه مأموران پليس آمريكا بايد بيشتر از آنكه بر دختران خودفروش اين كشور متمركز شود، بر دلالان اين حرفه متمركز شوند و اين مشكل را رفع كنند و ليود نيز بر اين باور است كه اين دختران آمريكايي مجرم نيستند بلكه قرباني هستند.

بر اساس اين گزارش، ساختار قضايي آمريكا امكان دفاع اين دختربچه‌ها را از حقوقشان به آنها نمي‌دهد زيرا ثابت كردن پرونده هاي دلالي در اين كشور كار بسيار دشواري است و قضات نيز به شنيدن سخنان اين دخترها كه ظاهرا مجرم هستند اما خود قرباني شده‌اند، علاقه‌اي ندارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: