دوشنبه 19 آوریل 10 | 14:29

بزرگداشت آقاسی در خردادماه

پنجمین مراسم بزرگداشت محمدرضا آقاسی شاعر فقید در خردادماه برگزار می‌شود. به گزارش فارس، این مراسم با حضور سردار محمدرضا نقدی؛ فرمانده نیروی مقاومت بسیج، سردار سعید قاسمی و دوست‌داران اهل‌بیت عصمت و طهارت، روز پنجشنبه 6 خرداد ماه از ساعت 17 در قطعه 25 بهشت‌زهرا (س) برگزار می‌شود. محمدرضا آقاسی، 24 فروردین ماه سال […]


پنجمین مراسم بزرگداشت محمدرضا آقاسی شاعر فقید در خردادماه برگزار می‌شود. به گزارش فارس، این مراسم با حضور سردار محمدرضا نقدی؛ فرمانده نیروی مقاومت بسیج، سردار سعید قاسمی و دوست‌داران اهل‌بیت عصمت و طهارت، روز پنجشنبه 6 خرداد ماه از ساعت 17 در قطعه 25 بهشت‌زهرا (س) برگزار می‌شود.
محمدرضا آقاسی، 24 فروردین ماه سال 1338 در تهران متولد شد. وی به علت اختلاف نظر با مسئولان هنرستان تجسمی ادامه تحصیل نداد و به مدرک سیکل اکتفا کرد.
آقاسی پیش از انقلاب، در سال‌های 55 و 56 به عضویت انجمنهای ادبی آن زمان درآمد و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز از محضر اساتیدی چون مهرداد اوستا و یوسف‌علی میرشکاک بهره برد. آقاسی از سال 51 سرودن شعر را آغاز کرد، اما بیشترین اشعار وی متعلق به دو دهه اخیر است.
آقاسی مدتی نیز در جبهه‌های حق علیه باطل، در مناطق عملیاتی جزیره مجنون، سه راه جفیر و شلمچه حضور داشت. از وی که با مثنوی بلند «شیعه» مشهور شد، اشعار بسیاری با موضوع جبهه، شهادت و اهل‌بیت (ع) به یادگار مانده است.
محمد‌رضا ‌آقاسی‌، شاعر ولایی و مثنوی‌سرای اهل‌بیت (ع) بامداد سه‌شنبه سوم خرداد ماه 1384 و در سن‌‌46 ‌سالگی‌، به علت عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. ‌
پیکر وی، 5 خردادماه از مقابل معراج‌الشهدای تهران تشییع و در قطعه 25 شهیدان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.