سه‌شنبه 26 آوریل 11 | 16:46

شیطنت‌های سیاسی ورزشی العربیه علیه ایران ادامه دارد

سایت خبری وابسته به شبکه العربیه در ادامه شیطنت‌های خبری خود بار دیگر چهار دیدار بین باشگاه‌های ایران و عربستان را در فضای سیاسی منطقه وارد کرد.


در آستانه سفر چهار نماینده عربستان برای رویارویی با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، برخی از مسئولان غیر ورزشی و تعدادی از رسانه‌های عربستانی شیطنت‌هایی را آغاز کرده‌اند.

شبکه العربیه که از سوی سیاستمداران سعودی حمایت می‌شود، در یک ماه اخیر با ورود به فضای ورزشی جوسازی‌های زیادی را علیه باشگاه‌های سپاهان، استقلال، ‌ پرسپولیس و ذوب آهن آغاز کرده است.

این شبکه با انتشار گزارش‌های متعددی، مدعی شده که فضای ایران امن نیست و باید مسابقه نماینده‌های عربستان با ایرانی‌ها در شهرهای دیگری به غیر از اصفهان و تهران برگزار شود.

انتشار چنین اخبار و گزارش‌هایی واکنش منفی مردم و مسئولان ورزشی ایران را در پی داشته و مدیران فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز این ادعا را به صراحت رد کرده‌اند.

العربیه در ادامه این جو سازی‌ها امروز نیز با انتشار مطلبی نوشت: چهار باشگاه فوتبال عربستان در ماه می‌برای برگزاری دیدارهای برگشت سری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های ایرانی در ایران دیدار خواهند داشت و در این میان بیم آن می‌رود که مشکلات سیاسی پیش آمده بین ایران و آل سعود فضای این مسابقات را تحت تأثیر خود قرار دهد.

باشگاه‌های الشباب، الاتحاد، النصر و الاهلال به زودی به ایران سفر خواهند کرد تا به ترتیب برابر ذوب آهن، پیروزی، استقلال و فولاد مبارکه سپاهان صف‌آرایی کنند. بسیاری از مقامات کشور عربستان و مسئولین ورزشی پیش از این خواستار بازی با ایران در کشور ثالث شده‌اند.

فدراسیون فوتبال عربستان نیز پیش ازاین با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دلایل هراس خود از مسائل امنیتی در ایران را شرح داده بود.

سایت مذکور که پیش از این نیز بار‌ها در تنش زایی و سیاه‌نمایی تلاش کرده در گزارش منتشر شده نیز ضمن استفاده از نام مجعول خلیج ع ر ب ی تلاش غیر حرفه‌ای و واضحی در ناامن جلوه دادن ایران داشته که البته پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا این ادعا را واهی و بی‌اساس عنوان کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.