پنج‌شنبه 28 آوریل 11 | 11:11

طیبه صفایی:در لایحه حمایت از خانواده جایی برای سواستفاده باقی نمی گذاریم

عضو فراکسیون زنان با اشاره به اصلاحیات لایحه حمایت از خانواده گفت: در اصلاحیه این لایحه سعی ما بر این است که جایی برای سواستفاده مجامع بین الملل از این قانون باقی نگذاریم.


طیبه صفایی عضو فراکسیون زنان در مورد آخرین تغییرات در لایحه حمایت از خانواده گفت: امروز نشستی با رییس مرکز مطالعات زنان داشتیم و در این جلسه در مورد محتوای لایحه دوباره بحث های دقیق تری مطرح شد.

صفایی در ادامه افزود: ما معتقدیم که هر قانونی که در حوزه حمایت از خانواده مطرح می شود باید حقوق تمام اعضای خانواده اعم از زن، مرد و کودک را تامین کند، به همین خاطر در اصلاحیات این لایحه به حقوق کودکان توجه بیشتری مبذول داشته ایم.

صفایی با بیان این مطلب که با دریافت نظرات دولت در آینده نزدیک در مورد این لایحه به نتیجه قطعی خواهیم رسید گفت: در جلسه امروز که با حضور نمایندگان دولت و رییس مجلس برگزار شد مجددا در مورد موضوع ازدواج موقت و تعدی به حقوق کودکان بحث هایی مطرح شد، دولت هم در این زمینه پیشنهادات بسیار خوبی ارائه داد که آن را حتما در تصویب لایحه مدنظر قرار خواهیم داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه گفته های خود افزود: متاسفانه از این لایحه در مجامع بین المللی سواستفاده های بسیاری شده است و رسانه های بیگانه بر روی موارد و بندهای خاصی از لایحه بسیار دقیق شده اند و سعی کرده اند این لایحه را موضوعی در تضاد با حقوق زنان جامعه نشان دهند به همین خاطر نمایندگان مجلس با وسواس بیشتری این لایحه را بررسی می کنند.

وی همچنین گفت: سعی ما این است آنچه را که در این لایحه به تصویب می رسانیم تحت تاثیر القائات جوامع غربی نباشد و دقیقا در چارچوب قوانین اسلامی عمل کنیم چرا که معتقدم تنها قوانین اسلام است که به طور جامع و مانع حقوق خانواده بویژه زنان را در نظر گرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: